Kawa uprawa w mieszkaniu

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
mietek41
50p
50p
Posty: 96
Od: 23 paź 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wieluń

Kawa uprawa w mieszkaniu

Post »

Cześć!
Jestem szczęśliwym posiadaczem kawy, którą wyhodowałem z malutkiej sadzonki. Obecnie roślina ma 1,5 m wysokości i już drugi raz owocuje. Jeśli chcesz zasięgnąć porady lub skonsultować się ze mną na temat uprawy kawy, skontaktuj sie na forum.
Pozdrawiam wszystkich hodowców!


Obrazek
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4022
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Kawa w domu

Post »

Witaj, kiedyś próbowałam ale z kupionych nasion nigdy nic mi nie wykiełkowało, potem mi przeszło.
Ile lat trzeba czekać na owoce? Gratuluję kwitnienia i owoców.
mietek41
50p
50p
Posty: 96
Od: 23 paź 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wieluń

Re: Kawa w domu

Post »

Cześć, nasiona kawy tracą zdolność kiełkowania od 4 do 6 tygodni po zebraniu, więc te kupione w sklepie są już za "stare" :D
Siejąc kawę nie przykrywa sie jej ziemią, tylko pozostawia na powierzchni. Nawet lekka warstewka ziemi spowoduje, że zgniją. Moja kawa pierwsze kilka kwiatków miała po trzech latach. Teraz ma około 200 czerwonych owocow ;:138 . Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, służę uprzejmie :)
mietek41
50p
50p
Posty: 96
Od: 23 paź 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wieluń

Re: Kawa w domu

Post »

Radziłbym posadzić kilka nasion razem i po ok roku pozostawic najsilniejszą sadzonkę. Resztę uciąć sekatorem (nie rozdzielać w inny sposób, ponieważ zniszczysz bryłę korzeniową i roślinka zginie). Jeśli potrzebujesz informacji odnosnie uprawy, służę. Pozdrawiam.


Obrazek
Adam12222
1000p
1000p
Posty: 1231
Od: 30 maja 2011, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zalesie Gorzyckie
Kontakt:

Re: Kawa w domu

Post »

:wit Mietku
Piękna kawa a ile owoców :shock:
Powiedz czy próbowałeś mielić nasiona i robić z nich kawę??
Moje roślinki:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=44666" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
luczek95
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 13 lip 2009, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Kawa w domu

Post »

Adamie, przed mieleniem trzeba nasiona odpowiednio przyrządzić ;)
Z tego co pamiętam, najpierw wyjąć z miąższu, następnie chyba wyjąć z łupiny, później wysuszyć. Potem się opalało...
- Domowi, zieloni przyjaciele cz.2
Łukasz- nick zakładany dawno temu :)
Quasar
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 2 paź 2011, o 17:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawa w domu

Post »

Kilka razy próbowałem hodować kawę i za każdym razem było tak samo.
Latem kawa rosła a zimą liście robiły się brązowe i roślinka usychała.
Dlaczego?
mietek41
50p
50p
Posty: 96
Od: 23 paź 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wieluń

Re: Kawa w domu

Post »

Quasar pisze:Kilka razy próbowałem hodować kawę i za każdym razem było tak samo.
Latem kawa rosła a zimą liście robiły się brązowe i roślinka usychała.
Dlaczego?
kawa zimą gubi kilka listków na miesiąc. nie wiem, czy to była pierwsza zima tej kawy u ciebie czy już kolejna. ja w pierwszym roku przesadzałem swoja kawę cztery razy. bardzo szybko wyrasta z doniczki, a pierwszym tego sygnalem jest zrzucanie lisci. Liscie brazowieją i opadają przy nieodpowiednie ilosci swiatła, a zbyt dużej ilosci wody. Jednak kawa lubi duzą ilosć wody. Trzeba to wyposrodkować. Nawet moja kawa ma teraz mase brązowiejacych lisci, ale jednoczesnie wypuszcza nowe. Gdybys miał jeszcze jakies pytania, chetnie odpowiem.
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Kawa w domu

Post »

Czy możesz jeszcze napisać jaki nawóz stosujesz i jak często? Moja kawa jak mieściła się jeszcze na parapecie to miała małe zawiązki kwiatów ale nie utrzymała ich. Musiałam ją przestawić w inne miejsce bo przestała się mieścić, rośnie ładnie ale zakwitnąć już nie chce. Od tych pierwszych kwiatków to minęły 2 lub 3 lata.
mietek41
50p
50p
Posty: 96
Od: 23 paź 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wieluń

Re: Kawa w domu

Post »

witam ja używam nawóz do roślin zielonych agrecol.od końca lutego do końca pażdziernika dodaję do każde.go podlewania zimą raz na tydzień.twoja kawa miała pączki kwiatowe ponieważ miała dużo światła,a dzięki niemu przerabia składniki pokarmowe w liściach.oraz najważniejsze dobre oświetlenie zimą ,kiedy zawiązują się kwiaty.dlatego zasilam zimą .kwiaty zawiązują się długo ok.5miesięcy.w tym czasie potrzebuje dużo światła i pokarmu.u mnie nowe pączki zawiązały się już w pażdzierniku chociaż owoce dopiero dojrzewają.bądz dobrej myśli jak raz pokazała że może kwitnąć to zakwitnie na pewno.
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Kawa w domu

Post »

Dziękuje za odpowiedź. ;:196 Po Twojej odpowiedzi dochodzę do wniosku, że jednak dostawała za mało nawozu, postaram się to zmienić. Światła również zimą powinna mieć sporo bo stoi na antresoli, gdzie jest okno dachowe od strony południowej.
mietek41
50p
50p
Posty: 96
Od: 23 paź 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wieluń

Re: Kawa w domu

Post »

witam jeszcze jedno-spryskiwanie roślinki.trzeba to robić regularnie nie zwiększać zimą.kawa w naturze zakwita po porze deszczowej ,zimą jest suchsze powietrze-ogrzewanie więc wilgoci mniej .sądze że roślina uznaje to jako koniec pory deszczowej i zawiązuje pączki kwiatowe.kawa kwitnie tylko kilka dni 2-3.pączki które nie zdążą dojrzeć uschną.wiem to z obserwacji swojej kawy.p ac
Awatar użytkownika
Chrapka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1388
Od: 21 cze 2011, o 00:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Kawa w domu

Post »

Witaj Mietku.
Od 2 tygodni jestem posiadaczką Kawy. Roślinka została wysiana z ziaren przez właściciela, posiadającego wielkie Kawowe drzewo. W chwili obecnej roslinka ma ok 10-15 cm. Ze wskazówek dostałam tyle, że podlewać ją należy bardzo często. Proszę poradz w jakim miejscu ją postawić i jak pielęgnować na tym etapie by zdrowo rosła. W chwili obecnej Kawa stoi w bardzo słonecznym oknie.
Będę wdzięczna za wszelkie porady.
Basia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”