Jak rozmnożyc lucky bambo

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
wilk2312
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 12 cze 2009, o 14:37

Jak rozmnożyc lucky bambo

Post »

Jestem początkującym ogrodnikiem czy da się rozmnoży Lucky bambo, i jak o zrobić. :D :oops:
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Poprzez cięcie można uzyskać kilka dracen, wyprowadzenie ich na typowe Lucky bambo to już kwestia czasu. :wink:
Awatar użytkownika
Zgredo
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 1291
Od: 1 maja 2008, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Czarodzieju, poruszyłeś tutaj w odpowiedzi kwestię wyprowadzania draceny "na bambusa". Zdaję sobie sprawę, że to wymaga czasu, jednak...

Babcia moja posiada wysoki egzemplarz sanderiany, ok 120cm. Łodyga jej jest niestety cienka. Niewiele grubsza, niż u mojej niskiej roślinki. Roślina stoi przy wschodnim oknie, na podłodze, trochę słońca zabierają jej wyższe rośliny stojące bliżej okna, jednak cała ściana pokoju jest słoneczna (okna).

Chciała bym, aby moja dracena miała grubszą łodygę, jedynym jednak pomysłem, jaki mam na to w tej chwili (poza latami hodowli ;) ) jest dostarczanie jej większej ilości światła. Czy ktoś ma może jakieś inne pomysły lub może mi coś doradzić w tej kwestii?
"Wysoko mnie ceni - mówisz? Wiem, zażądałby więcej niż 30 srebrników"
Moje... wszystko
Czy wolność oznacza anarchię?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Dracena sanderiana nie będzie miała nigdy takiej łodygi grubej jak np. juka czy inne draceny bo ta dracena nie ma genetycznie zdolności do aż tak dużego grubienia pnia bynajmniej w warunkach domowych. Można jej pogrubić pień poprzez regularne cięcie ale to zbyt długo czasowa zabawa. :wink:
Awatar użytkownika
MIKET
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 30 wrz 2010, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie, Bydgoszcz

Re: Jak rozmnożyc lucky bambo

Post »

Obrazek Obrazek[/quote]

Ja tak właśnie rozmnażam i jestem zadowolony z efektów
:arrow: Pozdrawiam - Michał :uszy
:arrow: MOJE ROŚLINKI - GALERIA
mardar007
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 21 maja 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak rozmnożyc lucky bambo

Post »

@Miket
wiem że długo wątek nie był poruszany. od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem draceny. zastanawiam się czy po rozmnożeniu tej roślinki będzie mi rosła wzwyż czy będzie malutka?? juz trochę czasu minęło odkąd zrobiłeś te zdjęcia więc możesz sie pochwalic:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”