Lagerstroemia indica-uprawa

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
iwika
500p
500p
Posty: 673
Od: 17 paź 2006, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śl
Kontakt:

Lagerstroemia indica-uprawa

Post »

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w zimowaniu lagerstroemi (indica), jak ją uśpić i przechować do wiosny. Wzeszły mi na począdku marca, jak dotąd nie zakwitly choć mają od 30 do 60cm może popełniłam gdzieś błąd?
Dodam jeszcze że są zdrowe bez oznak jakichkolwiek chorób.
Iwona i Lhasa Apso
Mój prawie ogród - Iwika
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Niewiele wiem o tej roślince. Musi ona zimować w pomieszczeniu w temp. 4-8 stopni. Kwitnie na pędach tegorocznych ,więc na początku wiosny przycina się starsze pędy. Byćmoże nie kwitnie w pierwszym roku uprawy?
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
iwika
500p
500p
Posty: 673
Od: 17 paź 2006, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śl
Kontakt:

Post »

Na opakowaniu pisało, że kwitną już w tym samym roku po 5-6 miesiącach od siewu!
Czy komuś zakwitła?
prócz mszyc nie miałam żadnego problemu.

tak wyglądały w czerwcu


Obrazek

A tu w sierpniu (są na pierwszym planie)


Obrazek
Iwona i Lhasa Apso
Mój prawie ogród - Iwika
Awatar użytkownika
iwika
500p
500p
Posty: 673
Od: 17 paź 2006, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śl
Kontakt:

Post »

Ja użyłam zwykłej ziemi tz uniwersalnej. po zdezyfekowaniu w piekarniku w tem 150 przez godzine.
A to wszystko dlatego gdyż z pierwszej paczki wyrosły ale cos je od ziemi zjadło :evil:
Podlałam wodą przegotowaną i okryłam foliom szczelnie.
Awatar użytkownika
Malkar
500p
500p
Posty: 561
Od: 27 sty 2007, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ślask, gmina Zebrzydowice

Lagerstromia indica-uprawa

Post »

Czy ktoś próbował hodować tę roślinę? Kupiłam w sprzedaży wysyłkowej 20 szt nasion. Wzeszło 15 szt , dwie ostatnie zapomniłaam podlać (nierówno wschodziły) i uschły ale i tak mam 13 roślin. Mają od 15 do 25 cm wysokości. Przesadzę je teraz do troszkę większych doniczek i nie wiem co dalej. Jak szybko rosną , jaka ziemia, jak formować.
Może ktoś z miłych forumowiczów ma jakieś doświadczenie w tej materii, to bardzo proszę o informacje.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Kupiłam wiosna (chyba juz w kwietniu) sadzonkę o wysokości ok 20cm. i mamy lato a :shock: ona nadal ma 20 cm.
Kilkakrotnie już obeschły jej liście i zaczynała życie od nowa...
przyrostów dodatkowych jednak jej brak.
Aktualnie jest zielona i ma zdrewniały pęd ok 10cm od dołu.
Zauważyłam jedynie ,że jest bardzo wrażliwa na niedobór wody.
Mnie uprawia się ją wyjatkowo trudno. :?
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
iwika
500p
500p
Posty: 673
Od: 17 paź 2006, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śl
Kontakt:

Post »

Ja hoduje już drugi rok, przyrost tegoroczny to ok 20 cm. Stosuje ziemie uniwersalną ale sama szukam jakiś informacji na temat uprawy, jak na razie nie kwitną choć na opakowaniu pisało że, kwitną w pierwszym roku uprawy. Komu tu wierzyć? Czy komuś kwitła?
Formowałam na jesień gdy wszystkie liście opadły a trzymałam je na dworze do - 5 st c, potem przeniosłam do piwnicy i raz na miesiąc podlewałam( no tak aby nie przesuszyć ). Ponoć wytrzyma -15 st c.
Iwona i Lhasa Apso
Mój prawie ogród - Iwika
Awatar użytkownika
Malkar
500p
500p
Posty: 561
Od: 27 sty 2007, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ślask, gmina Zebrzydowice

Post »

W internecie znalazłam, że na południu Europy rośnie w ogrodach i wzdłuż dróg i jest dość pospolita. I to tyle. Ja kupiłam te nasion jako roślinę do donic jak oleander.
Awatar użytkownika
Malkar
500p
500p
Posty: 561
Od: 27 sty 2007, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ślask, gmina Zebrzydowice

Post »

Minęło pół roku od mojego pierwszego postu w tym temacie. Może coś zmieniło i macie jakieś doświadczenia z uprawą lagerstromii indica?

Moje zimują na chłodnej werandzie, niektóre na parapecie okna- tam mają widniej, inne na stoliku pod oknem - tam trochę mniej światła. Nie zmieściły się wszystkie na parapecie.
Te, które stoją na stoliku, wypuszczają nowe bardzo blade pędy- chyba im cieplej, ale najpierw zrzuciły dużo listków. Wysokość mają różną od 20 cm do prawie 40 cm.
Podlewam je odrobinę, jak widzę, że im ziemia przesycha.
No to tyle.
Pozdrawiam. Małgorzata
Awatar użytkownika
iwika
500p
500p
Posty: 673
Od: 17 paź 2006, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śl
Kontakt:

Post »

Ja zobacze czy mi coś z nich wyrośnie. Trzymam je w tą zime w chłodnej piwnicy czyli czasami temp. spada poniżej zera.
Może w ten sposób zmusze je do kwitnienia , bo w tym roku ani jednego pączka nie puściły :evil:
Iwona i Lhasa Apso
Mój prawie ogród - Iwika
Awatar użytkownika
iwika
500p
500p
Posty: 673
Od: 17 paź 2006, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śl
Kontakt:

Lagerstroemia indica

Post »

Ja je mam 3 rok, jak dotąd jeszcze mi nie zakwitły. Na jesień zostawiłam je na dworze by przemarzły ( tak do -7st C) bo ponoć kwitną na zeszłorocznych pędach zobaczymy. Jak była grożba spadku poniżej -10 st C przeniosłam do bardzo chłodnej piwnicy. Teraz zaczynają pędy odbijać.
A i dodam, że w ubiegłą zime były przechowywane w ciepłej piwnicy ok 12 st C i nie zakwitły.
Iwona i Lhasa Apso
Mój prawie ogród - Iwika
arya15
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 2 lut 2008, o 14:05
Lokalizacja: Kielce

Zapytanie o lagerstromię

Post »

proszę o pomoc bardziej doświadczonych ogrodników! czy jest możliwe aby nasiona lagerstromii wzeszły po 2 tygodniach? co prawda zalałam je ciepłą wodą i trzymałam w termosie przez 2 dni, ale czytałąm, że wschodzą bardzo długo. A jeżeli to one to co mam dalej z nimi robić? pikować? raz czy częściej? prosze o odpowiedź :?:
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

Zeszłego roku wiosna siałam lagerstroemię. . 3 roslinki się zachowały- resztę rozdałam. Zimą stoja w piwnicy- spadły liście. Wiosna zobaczę co z nimi dalej będzie.
Na nasionach z tyłu jest taka informacja

Obrazek

Obrazek
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”