Rosiczka - problemy różne

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
theoria_
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2164
Od: 3 sie 2010, o 00:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski
Kontakt:

Re: Rosiczka

Post »

maxmar123 pisze:Na taki okaz z nasion będziesz musiała troszkę poczekać poczekać. Moje są nieco mniejsze od twojej a mają ponad 2 lata.
Wielkość nie jest najważniejsza, chociaż fajnie było jej podrzucić odurzoną muchę :wink: Kupić zawsze można, ale nie zaszkodzi spróbować swoich sił w sianiu.

Pierwszą partię wysiałam 2 tygodnie temu, kiedy będzie widać pierwsze efekty?
Awatar użytkownika
maxmar123
500p
500p
Posty: 614
Od: 9 lis 2012, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Rosiczka

Post »

Myślę że jeszcze z 2tygodnie będziesz musiała poczekać. :wink:
Awatar użytkownika
monstera123
50p
50p
Posty: 92
Od: 26 lut 2013, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rosiczka

Post »

Ja chwytam rosiczkę za łodygę, lekko ściskam a drugą ręką odrywam delikatnie listki ruchem w dół. Muszą być całkowicie suche.
Moje rosiczki są ze mną już trzy lata, co roku intensywnie kwitną, jedne na biało, druga na różowo i mają się bardzo dobrze!
Listki zimą też nie miały kropelek, ale od jakiś dwóch tygodni znowu się pokazały! I intensywnie polują, bo ziemiórek z okolicznych doniczek niestety sporo, no ale ze względu na owadożery nie wybijam ich. Mają świeży dostęp do jedzonka ;:108 , a ja jakoś przeboleję te kilka muszek. :wink:
Awatar użytkownika
kaskasz
50p
50p
Posty: 81
Od: 18 lut 2013, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rosiczka

Post »

Jeśli rosiczka nie wytwarza kropelek to ma za mało słońca ,lub za małą wilgotność w stosunku do nasłonecznienia. ;:3
Awatar użytkownika
Fortex
100p
100p
Posty: 182
Od: 26 sty 2013, o 12:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rosiczka

Post »

Kwitnienie u rosiczek to nie problem, za to trochę większym problemem jest u muchołówek, ale i one dadzą radę :-) . Też mam rosiczki z nasionek, chciałbym ich więcej, ale nie mam już miejsca niestety, a takie są piękne.
Pozdrawiam Kamil
Moje zielone
Awatar użytkownika
viedzma
200p
200p
Posty: 256
Od: 11 sty 2012, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rosiczka

Post »

kaskasz pisze:Poucinaj liście jak najbliżej nasady lub penseta chwyc stary liść zaraz przy łodydze i energicznym ruchem oderwij go, ciągnąc w dół :D
Próbowałam tak robić ale nie za bardzo się odrywały, pewnie jakbym to robiła regularnie to może by coś z tego było a teraz mi się nagromadziło tych "liści", ale będę próbować dalej, dzięki za odpowiedź :wit
Awatar użytkownika
kaskasz
50p
50p
Posty: 81
Od: 18 lut 2013, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rosiczka

Post »

Viedzma napisz jaka to rosiczka i jeśli możesz to wstaw proszę zdjęcie
Awatar użytkownika
viedzma
200p
200p
Posty: 256
Od: 11 sty 2012, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rosiczka

Post »

Gdzieś z ponad centymetr jest tych brzydkich liści, dość mocno się trzymają więc mam problem z oderwaniem a próbowałam pincetą i boję się uszkodzić roślinę.
Awatar użytkownika
kaskasz
50p
50p
Posty: 81
Od: 18 lut 2013, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rosiczka

Post »

Dziwne bo stare suche liście powinny dać si? usunąć bez większego problemu,wystarczy tylko lekko pociągnąć w dół :roll: Możesz także usunąć liście ostrym narzędziem zaraz przy lodydze,ale bardzo ostrożnie!
Pamiętaj jednak żeby nie usuwać liści,które jeszcze żyją,poniewaz z tych liści roślinka pobiera jeszcze skladniki niezbędne do życia
Awatar użytkownika
Fortex
100p
100p
Posty: 182
Od: 26 sty 2013, o 12:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rosiczka

Post »

Cieszę się, że przynajmniej Wam się udaje :-) , u mnie 2 rosiczki ledwą zipią, może ktoś też miał u rosiczek czarne młode listki, które potem się deformują. Psikałem je wszystkim, a potem to wracało, w końcu spryskałem previcurem i na razie nie widać oznak życia :( .
Pozdrawiam Kamil
Moje zielone
Awatar użytkownika
monstera123
50p
50p
Posty: 92
Od: 26 lut 2013, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rosiczka

Post »

Nie miałam z rosiczką tego problemu więc nie pomogę....

Moje rosiczki dostały pięknych kropelek! Jak tylko słońca więcej sie pokazało znowu opanowują tackę z owadożerami! ;:172
Awatar użytkownika
monstera123
50p
50p
Posty: 92
Od: 26 lut 2013, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rosiczka

Post »

Moje kropelki :tan
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Maja100
200p
200p
Posty: 233
Od: 31 mar 2011, o 00:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rosiczka

Post »

"Fortex"

Czarne listki u rosiczki to może być objaw choroby grzybowej (mają za mokro) Zajmuję się hodowlą roślin owadożernych od kilku lat i niestety z doświadczenia muszę stwierdzić że trudno je będzie Ci wyleczyć .. Możesz próbować spsikać topsinem :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”