Rosiczka - problemy różne

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
patrykgiel
500p
500p
Posty: 581
Od: 10 lut 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pleszew / Miami Beach

Rosiczka - problemy różne

Post »

Witajcie, przyjechały do mnie dzisiaj 2 rosiczki Capensis Alba i Aliacae mają ok 5 cm wysokości i jak patrzę przez lupkę to widzę u nich tek kropelki i jak kładę owada np mrówkę to porostu sobie po niej chodzi a powinna się przykleić nie ?
balbinka1772
200p
200p
Posty: 342
Od: 29 lis 2008, o 18:59
Lokalizacja: Malbork

Post »

Jeżeli widzisz kropelki tylko przez lupkę to niedobrze.Powinny być wyraźnie widoczne gołym okiem.A jeśli owad spaceruje po "listku" to twoje rosiczki nie mają lepu,bo prawdopodobnie mają sucho. Ta rosiczka ma około 2 cm(zdjęcie niewyraźne,bo robione telefonem) i widać kropelki.

Obrazek
Ania

Moje zieloniutkie i nie tylko
Poszukuję szczepek fikusów.
Awatar użytkownika
patrykgiel
500p
500p
Posty: 581
Od: 10 lut 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pleszew / Miami Beach

Post »

ale właśnie ona stoi prawie w wodzie i na kamykach mokrych i tak sobie po niej spacerują tylko czym to jest spowodowane
balbinka1772
200p
200p
Posty: 342
Od: 29 lis 2008, o 18:59
Lokalizacja: Malbork

Post »

Chodzi o to,że ona powinna stać w wodzie a nie prawie w wodzie i na kamykach.W podstawce powinno być 1-2cm wody,ponieważ rosiczki podlewa się przez podsiąkanie.Woda musi być destylowana.
Ania

Moje zieloniutkie i nie tylko
Poszukuję szczepek fikusów.
Awatar użytkownika
patrykgiel
500p
500p
Posty: 581
Od: 10 lut 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pleszew / Miami Beach

Post »

tak robie
ale kropelek nie ma!!
Awatar użytkownika
agathos3
100p
100p
Posty: 172
Od: 2 maja 2009, o 23:30
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Daj jej szansę się zaaklimatyzować. Jak przywyknie do nowego miejsca, to zacznie zachowywać się przyzwoicie. Oczywiście pod warunkiem zapewnienia wilgotności i nasłonecznienia.
pozdrawiam, Agata
moje parapetowce
Awatar użytkownika
2iza
1000p
1000p
Posty: 2368
Od: 15 mar 2009, o 13:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mszanowo (warmińsko-mazurskie)

Post »

A może przed wysyłką została spryskana wodą ,żeby lepiej podróż przetrwać .Słyszałam ,że to rozrzedza soki trawienne , ale jeżeli tak jest to powinna wrócić do siebie. Przynajmniej tak mi się wydaje.
Awatar użytkownika
aguka
1000p
1000p
Posty: 2214
Od: 16 lut 2009, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków/Łódź

Post »

Mrówka nie przylepi się na takim maleństwie :roll: powinna to być owocówka i stopniowo pobudzić rosiczkę do wydzielania tych soków.
Awatar użytkownika
agathos3
100p
100p
Posty: 172
Od: 2 maja 2009, o 23:30
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Można także dokarmiać rosiczkę pokarmem w płatkach dla ryb - ot, maluteńki kawałek na listek. Podobno czyni cuda, choć jeszcze tego nie sprawdzałam. Tylko kawałek musi być naprawdę mały, żeby nie spleśniał.
pozdrawiam, Agata
moje parapetowce
Awatar użytkownika
patrykgiel
500p
500p
Posty: 581
Od: 10 lut 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pleszew / Miami Beach

Post »

nie rosiczka tylko je żywe owady, nakarmiłem ją owocówką bo dostała kropelek, strasznie się ciągną, jak napisano na pewnej stronie rosiczka pożywia się według zasady
żywe (rusza sie) - jedz nie rusza się nie jedz, gdy dasz jej ten płatek rosiczka pomysli że spadł na nią liść i nie będzie go trawiła bo postanowi że szkoda sił !
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Każda roślina owadożerna jak dasz jej nawet zabitą muchę ją strawi, owad nie musi żyć, roślina zaczyna trawienie jak tylko poczuje że dostała pokarm białkowy. :wink:
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Kochani, mam prośbę o pomoc. Kupiłam zabiedzoną podsuszoną rosiczkę z przeceny, wygląda jak wygląda- ma młodziutkie odrosty więc będzie dobrze, ale martwię się, bo siedzą na niej jakieś malutkie robaczki- biało-kremowe, ok 1mm, pękate, mają długie czułki i szybko chodzą.

Nie wiem co to może być- mszyce podobno nie chodzą, może roztocza jakieś..?

Zebrałam ich ile się udało patyczkiem namoczonym w wodzie ze octem i płynem do naczyń, a potem spryskałam środkiem na mszyce, bo to jedyny jaki mam w domu. Ale pojedyńcze sztuki jeszcze wyłażą...

Może ktoś mi powie co to jest i na ile niebezpieczne- boję się, żeby się nie rozlazło po moich roślinach w domu i na balkonie.

Wstawiam zdjęcia, najlepsze jakie udało mi się zrobić:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
Awatar użytkownika
phantom
500p
500p
Posty: 636
Od: 24 mar 2009, o 23:48

Post »

Równie dobrze mogą to być przędziorki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”