Rosiczka - problemy różne

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
iGA17
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 9 sty 2013, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Rosiczka - brak wydzieliny na czółkach

Post »

Zakupiłam tu na forum rosiczkę. Jest bardzo mała i nie ma na swoich,,czółkach,, lepkiej wydzieliny. Co zrobić ,aby ją dostała.

Ps. Jest to prezent dla osoby ,która bardzo chciała taką roślinę.
Bardzo proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Gethar
200p
200p
Posty: 219
Od: 10 lis 2012, o 19:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rosiczka white.

Post »

Aż tak się a rosiczkach nie znam, ale wiem ze powinny mieć sporo światła, należny je podlewać tylko na podstawkę ( nie dopuść do przesuszenia ziemi, muszą mieć stale wilgotną)i nie wolno spryskiwać od góry. Moim zdaniem po jakimś czasie powinny się pojawić kropelki :)
Awatar użytkownika
labka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4410
Od: 4 wrz 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Rosiczka white.

Post »

Witaj! :wit
Zapewne była źle hodowana..
Postaw ją w najjaśniejszym oknie..nie wiem w czym rośnie..ale powinna torfie kwaśnym wysokim...tylko i w niczym innym..czyba, że starsze egzemplarze ...to mogą mieć torf zmieszany z drobniutkim żwirkiem..albo grubym piaskiem.
Żadnych nawozów..!!!
Podlewać na podstawkę..tylko wodą destylowana..ewentualnie dobrą deszczówką, ale nie z miasta ani nie tam gdzie jest blisko jakas ruchliwa trasa , albo fabryka..więc najlepiej destylowaną..
Woda w podstawce musi!!!!być ciągle..nie powinno jej braknąć, aby podłoże nie przesychało..
Potem trzeba poczekać..jeśli zapewnisz jej te warunki za kilka dni zobaczysz kropelki śluzu.
No chyba,że jest chora od korzonków??? Mogły się zadomowić larwy np. ziemiórek..sa zabójcze dla owadożerów..pojawią się jeśli dopuszcza sie wysychanie podłoża..ale wtedy by usychała..?
Woda i słonko..powinny ja postawić "na nogi"

Powodzenia.. :D

Rozumiem,że to jest Drosera Capensis 'alba' ????
pablo33-33
100p
100p
Posty: 147
Od: 13 mar 2013, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdansk

Re: Rosiczka white.

Post »

witaj
powinna rosnac w torfie,co do wody to moze byc przegotowana,odstala,,no i duzo slonca wtedy pojawia sie kropelki.
Reti
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 30 sty 2013, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łodzkie

Re: Rosiczka

Post »

Temat jest w sumie wielowątkowy, więc chyba nikt nie będzie mieć nic przeciwko, gdy zapytam o Wasze doświadczenia związane z wysiewem rosiczek. Jak długo kiełkowały, czy otaczaliście je jakąś szczególną opieką, od jak dawna je macie i jakie rozmiary przez ten czas osiągnęły?

Pytanie dodatkowe do "siewców ze stażem" - jakie tempo wzrostu miały wysiewane roślinki, gdybyśmy założyli skalę milimetr/miesiąc?

Dzięki z góry za odpowiedzi, pozdrawiam sympatyków mięsojadów :)
Awatar użytkownika
maxmar123
500p
500p
Posty: 614
Od: 9 lis 2012, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Rosiczka

Post »

Ja kiedyś wysiałem a teraz same się sieją nie pamiętam ile to trwało ale myślę z pół roku musisz poczekać na jakieś fajne efekty,
Evy_
100p
100p
Posty: 169
Od: 30 sty 2011, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Rosiczka (Drosera) - wysiew i uprawa

Post »

Moja rosiczka (dzieciaczek) jest pozbawiona kropelek. Czy mam ją zrosić żeby wypuściła kropelki :?:
Awatar użytkownika
slonik
50p
50p
Posty: 90
Od: 21 paź 2013, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Rosiczka (Drosera) - wysiew i uprawa

Post »

Nie zraszaj wodą. Takie opryskiwanie właśnie zmywa "kropelki" z rośliny. Spokojnie, rosiczka sobie poradzi i sama wygeneruje lepkie "kropelki". Słońca jej trzeba.
Pozdrawiam, Kuba
Evy_
100p
100p
Posty: 169
Od: 30 sty 2011, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Rosiczka (Drosera) - wysiew i uprawa

Post »

Dzięki :wink: Z tym że słoneczka to jej nie brakuje :|
Awatar użytkownika
KamHax
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 10 gru 2016, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Brak rosy na rosiczkach

Post »

Witam, tydzień temu zostały dostarczone do mnie zamówione rosiczki:
-Cocciualis clon2 x1
-Alicae x1
-Spatulata x1
-Natalensis x2
-Oblanceolata x1
Jednak D.Alicae, Spatulata, Oblanceolata i jedna Natalensis nie wyprodukowały do tej pory substancji na liściach.
Oblanceolata wypuszczała pęd kwiatowy, więc obciąłem, może to dlatego, bo czytałem, że, kiedy rosiczka tworzy kwiaty, może zaprzestać na chwilę produkcję mazi.
Nie są martwe, gdyż nie straciły swojego zielonego koloru od dostawy. Te czułki też chyba w porządku.
Trzymam je pod lampą led grow, temperatura 18*-21*, wilgotność 55%-65%, a doniczki stoją na podstawkach cały czas w wodzie.
Jeszcze jedna Natalensis, lub Alicae miała łodyżkę po obciętym pędzie kwiatowym, ale nie pamiętam już która.
Proszę pomóżcie :cry: .

---23 gru 2016, o 17:07 ---

Edit: Natalensis już produkuje.
Czytałem że rosiczki muszą mieć 40%-70% wilgotności. Jednak zauważyłem, że niektórzy piszą, iż wilgotność 70% to jeszcze za mało. Czy to prawda?


---24 gru 2016, o 12:51---

Edit2: Zauważyłem przy moich roślinkach dorosłe osobniki ziemiorek...
Po świętach przesadzam rosiczki do nowego torfu i zastawiam pułapki na robactwo.
Pozdrawiam,
Kamil.
Awatar użytkownika
KamHax
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 10 gru 2016, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Rosiczka - brak wydzieliny na czółkach

Post »

Mam do was wszystkich pytanie:
Czy to normalne, że w zimie po prostu rosiczki nie mają tego "kleju"?
Pozdrawiam,
Kamil.
ewa-s
500p
500p
Posty: 766
Od: 19 sty 2013, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Rosiczka - brak wydzieliny na czółkach

Post »

U mnie mają,stoją na południowym parapecie przy zakręconym grzejniku,cały czas w wodzie,minimum do połowy doniczki :wink:
Obrazek
Może powodem braku rosy jest mała wilgotność w podłożu,lub mała ilość światła.Czasem po stresowych warunkach potrzebują trochę czasu,żeby od nowa wyprodukować rosę.
KamHax pisze: Edit2: Zauważyłem przy moich roślinkach dorosłe osobniki ziemiorek...
Po świętach przesadzam rosiczki do nowego torfu i zastawiam pułapki na robactwo.
Ja do wyłapywania ziemiórek i mączlików wykorzystuję właśnie rosiczki i wyłapują je do końca.
Obrazek
Awatar użytkownika
KamHax
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 10 gru 2016, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Rosiczka - brak wydzieliny na czółkach

Post »

Wilgotność podłoża dobra, powietrza 35-65%, ale właśnie pewnie światło jest problemem.
Jakoś będę musiał przeczekać zimę :P .
Dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam,
Kamil.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”