Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 19, 20, 21, 22, 23
Autor Wiadomość
Ninia
 Tytuł: Re: Sundaville (Mandevilla, Dipladenia) - Cz. 2
PostNapisane: 12 paź 2016, o 12:26 
500p
500p

---
W temp.15-18 stopni, gdzie jest grzejnik tak na "pół gwizdka" (jak mówi mój tata)-od jesieni do wiosny suszę tam pranie i niestety muszę mieć odkręcony grzejnik. W pomieszczeniu jest małe okno 90cmx90cm-mandevilla stała ok. 2-3 m od okna. Zimą straciła wszystkie liście i myślałam, że nic z niej nie będzie, ale wiosną zaczęła wypuszczać od korzenia nowe pędy - stare obcięłam, bo pozasychały. Natomiast miałam jeszcze jedną białą-która nie przeżyła zimy: w tym samym pomieszczeniu, z tym, że na parapecie okna i w pobliżu (ok. 60 cm niżej) był grzejnik. Ona już późną jesienią wypuszczała nowe pędy z zielonymi listkami, a pod koniec zimy zaczęły zasychać i niestety nie odbiła nowych (obawiam się, że mogłam za dużo ją podlać-chociaż nie jestem do końca pewna czy to było przyczyną).

janek45
PostNapisane: 12 paź 2016, o 14:12 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ja swoją wstawiłem do sąsiadki do mieszkania ,nikt tam nie mieszka ,nie jest palone w piecu stoi blisko okna południowego na 1 piętrze, nie wiem czy to dobry pomysł proszę o poradę.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

majreg
PostNapisane: 14 paź 2016, o 12:29 
200p
200p

1 szt.
Ja swoje zimuje w nieogrzewanym pokoju na poddaszu i własciwie nie podlewam, może minimalnie. To będzie ich 3 zima. Kaloryfer i woda to najgorsze rozwiązanie.
No i wczesną wiosną ostre cięcie. Zakwitają na tych nowych wypuszczonych pędach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aniaann
PostNapisane: 22 sty 2017, o 17:02 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

---
Witam, jestem tu nowa :) Mam trzy piękne sztuki dwie czerwone i jedną różową. Sundeville u mnie zimują na południowym oknie w pokoju ok 20 stopni i jest im dobrze, trochę gubią liście ale to chyba normalne. Jedną mam już trzecią zimę , na razie jest ok i mam nadzieję że tak pozostanie :) dziś z różowej wzięłam trzy szczepki wsadziłam do wody i czekam cierpliwie na korzonki. Jak pójdzie dobrze z ukorzenianiem to zrobię powtórkę.

Anka159
PostNapisane: 29 sty 2017, o 17:03 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Aniaann - Ja swoje też zimowałam w ciepłym pokoju. Czerwona w ogóle nie gubiła liści i pięknie kwitła latem.
Na tę zimę wstawiłam jedną do chłodnego garażu, a drugą do chłodnej piwnicy i aż ciarki mnie przechodzą co będzie. Po wpisie majreg trochę się uspokoiłam. Obie są żywe, ale zgubiły liście. Mam nadzieję, że latem znów pięknie zakwitną. To stare 5 lub 6 letnie okazy, więc może dadzą radę.

Obrazek

Białej nie uwieczniłam latem.

Aniaann
PostNapisane: 8 lut 2017, o 10:53 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

---
Anka159 Twoje to piękne i duże okazy :) Jak to robisz, że nie gubią liści? Moje w połowie gołe i nadal listki spadają, mam nadzieję, że jak co roku odbiją na wiosnę i będą cudnie kwitnąć....aaaaaahhhh jak ja nie mogę sie już doczekać wiosny. :)

Aniaann
PostNapisane: 14 mar 2017, o 15:52 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

---
Dzieńdoberek :)
Jak myślicie czy gotowe już do wsadzania do doniczek czy jeszcze czekać?

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam słonecznie :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 315 ]  Idź do strony nr...        1 ... 19, 20, 21, 22, 23

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości