Kawa - pielęgnacja, brązowe liście oraz inne problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
aewoman
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 5 lut 2013, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: dwie kawy, jedna usycha druga traci zdrowe liście. ratunku !

Post »

Rzeczywiście, mocno podlewam moją kawę, ale myślałam, że te brązowe końcówki to z suchego powietrza, czyli trzeba mniej wody ale regularnie. Co do kawy rodziców, rzeczywiście stoją jakieś 1,5 metra od okna ale już im wysłałam sms żeby zmienili stanowisko. Dzięki za rady. Pozdrawiam.

Aga
Awatar użytkownika
stalewiak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1344
Od: 13 kwie 2009, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdzies na północy
Kontakt:

Re: Kawa- choruje

Post »

Spryskuj liście ja tak robię . Daj w jaśniejsze miejsce ale nie na bezpośrednie słonce .
Jedną kawę mam w pokoju i tez dolne liście zrzuca ale piknie wygląda a druga mam na korytarzu w chłodniejszej temp lepiej sie trzyma od tej trzymanej w domu a dlaczego ? bo ma jaśniej :)

Zraszaj i oszczędzaj podlewanie to będzie ok
Maniak roślin egzotycznych :)
dariusz2511
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 9 lut 2013, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawa - uprawa w domu

Post »

Witam.
Jestem tu nowy. W poniedziałek otrzymałem pocztą swoje pierwsze nasionka kawy. od razu je namoczułem. Po 24h wylądowały one w doniczce z namoczoną ziemią i zostały przykryte folią. Obecnie stoją na biutku przy zachodnim oknie. Będę wdzięczny za jakie kolwiek wskazówki dotyczące uprawy tej roślinki.
Awatar użytkownika
maxmar123
500p
500p
Posty: 614
Od: 9 lis 2012, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kawa - uprawa w domu

Post »

Kawa lubi raczej kwaśne podłoże, nielubi bezpośredniego światła, lubi za to częste zraszanie, woda nie powinna być twarda najlepiej podlewać deszczówką lub wodą przegotowaną. :wink:
Awatar użytkownika
ania1590
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 728
Od: 3 kwie 2009, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: Kawa - uprawa w domu

Post »

Na pewno nie wodą przegotowaną, bo w niej nic nie ma, czyste H2O. Woda do podlewania kawy musi zawierać nawóz,bo jak wcześniej pisałam kawa jest bardzo żarłoczna. Braki nawozowe widać-jasnozielone liście,brązowiejące i zasychające brzegi a następnie całe blaszki liściowe.
ania1590
dariusz2511
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 9 lut 2013, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawa - uprawa w domu

Post »

Dziękuję za odpowiedzi. Jak już wspomniałek, nasionka dopiero co wsadziłem do ziemi. Czy mogę je już traktowac jakim kolwiek nawozem?
Awatar użytkownika
maxmar123
500p
500p
Posty: 614
Od: 9 lis 2012, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kawa - uprawa w domu

Post »

Nie, bezsensu, jak podrosną zacznij nawozić.
Awatar użytkownika
ania1590
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 728
Od: 3 kwie 2009, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: Kawa - uprawa w domu

Post »

Oczywiście że nie na tym etapie się nawozi, roślinki mają startowy nawóz w glebie,jak zaczną rosnąć, rozłożą liścienie to wtedy można odrobinkę nawozu dać, ale żeby nie zasolić gleby.
ania1590
dariusz2511
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 9 lut 2013, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawa - uprawa w domu

Post »

Męczy mnie jeszcze jedna rzecz. Mianowicie niektórzy piszą coś o uszkadzaniu rowków nasionek przed wsadzeniem do wody. Czy tak faktycznie powinno się robić? Dziwne pytanie, ale jestem nowicjuszem w hodowli roślin.
mietek41
50p
50p
Posty: 96
Od: 23 paź 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wieluń

Re: Kawa - uprawa w domu

Post »

dariusz2511 pisze:Dziękuję za odpowiedzi. Jak już wspomniałek, nasionka dopiero co wsadziłem do ziemi. Czy mogę je już traktowac jakim kolwiek nawozem?
Witaj.Nasiona kawy położyłeś na ziemi,nie przykryłeś ziemią.Nie wolno-może zgnić.Wschodzi różnie .Od 2-4tygodni gdy siałem świeże zerwane z mojej kawy,do2-4miesięcy.Cierpliwości,oraz pilnuj aby ziemia była stale wilgotna.Jeśli za bardzo wyschnie może zachamować kiełkowanie i nasiona do kosza.Co do uprawy to kilka dobrych rad już dostałeś,poczytaj wcześniejsze posty a wrazie pytań odpowiem.Powodzenia

-- 9 lut 2013, o 20:32 --
dariusz2511 pisze:Męczy mnie jeszcze jedna rzecz. Mianowicie niektórzy piszą coś o uszkadzaniu rowków nasionek przed wsadzeniem do wody. Czy tak faktycznie powinno się robić? Dziwne pytanie, ale jestem nowicjuszem w hodowli roślin.
Nic takiego. się nie robi zwykłe moczenie w wodzie o temp.ok.25-30 stopni i do doniczki .Ciepło i wilgoć oraz cierpliwość.
x-f-a
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 18 lut 2013, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawa- choruje

Post »

Kawa to roślina z tropików, musi mieć dużo słońca, żyzną ziemię i wilgoś w powietrzu.
Awatar użytkownika
stalewiak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1344
Od: 13 kwie 2009, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdzies na północy
Kontakt:

Re: Kawa- choruje

Post »

Dużo słońca ? nie kawa arabska bo od razu pali liście ;)
Z dala od promieni słonecznych .
Maniak roślin egzotycznych :)
x-f-a
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 18 lut 2013, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawa- choruje

Post »

A u mnie dopiero odżyła na południowym parapecie ;) Wschód jej nie pasował :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”