Cytryna skierniewicka - uprawa,wymagania,problemy

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
BCXOBA
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 6 lut 2014, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Cytryna skierniewicka - uprawa w domu

Post »

Witam.
Zrobiłem tak jak mi doradziłaś.Teraz pozostaje tylko czekać.
Dziękuję wszystkim za pomoc.Niech moc cytrusów będzie z wami. ;:172
stunte
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 30 lip 2014, o 10:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cytryna skierniewicka - uprawa w domu

Post »

post z moją cytryną jest tu drugi od góry. ;) nikt nie pomógł więc przesadziłem.
Podczas przesadzania, okazało się że cytryna... rośnie w styropianie otoczonym ziemią?
Pierwszy raz coś takiego widzę. dodam, że po wyjęciu z starej doniczki ukazały się muszelki ślimaczków i jakaś stonoga w środku.
Mój kolega który ze mną kupił (on kupił mandarynkę) tez miał robaki między korzeniami.. Powiedzcie co zrobić w tej sytuacji..
Awatar użytkownika
doromichu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4019
Od: 12 mar 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: United Kingdom.Cheshire

Re: Cytryna skierniewicka - uprawa w domu

Post »

Stunte mam nadzieje,ze przy przesadzaniu oczysciles bryle korzeniowa z robactwa,ja bym ja jakis czas delikatnie wyjela roslinke z doniczke i obejrzala czy nic tam sie jeszcze nie ukrywa ;:333
BCXOBA
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 6 lut 2014, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Cytryna skierniewicka - uprawa w domu

Post »

Jeszcze dwa pytania Beato.Po jakim czasie roślina zaczęła Ci odbijać i jak często ją teraz podlewać?
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Cytryna skierniewicka - uprawa w domu

Post »

U mnie listki podniosły się natychmiast a zabieg powtarzam raz na kilka miesięcy i tylko wtedy gdy widzę, że listki znowu są klapnięte :)
BCXOBA
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 6 lut 2014, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Cytryna skierniewicka - uprawa w domu

Post »

U mnie nie było liści tylko badyle .Roślina dalej brązowiala wiec
pociałem ja na kawałki i porobiłem z jeszcze zielonych gałązek szczepki.Czas pokaże co z tego będzie.
Awatar użytkownika
Caro
100p
100p
Posty: 198
Od: 17 wrz 2008, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głowno

Re: Cytryna skierniewicka - uprawa w domu

Post »

Zdjęcie mojej cytrynki, o której pisałam wcześniej. Na zdjęciu jest praktycznie cała roślina, nie widać jedynie samego czubka. Dlatego jestem z niej dumna, że wciąż utrzymuje dużego owocka :), ale też chciałabym żeby zaczęła przyrastać w wysokość i liście Obrazek
Awatar użytkownika
tomekb1
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 852
Od: 30 gru 2012, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Puszcza Kozienicka - Garbatka Letnisko

Re: Cytryna skierniewicka - uprawa w domu

Post »

Ona niestety będzie ciągle wydłużała tę boczną gałązkę, jak nic z nią nie zrobisz. Skróć tę gałąź na wiosnę za owocem, a jak dojrzeje cytrynka to wytnij ją całkowicie. To bolesne, jak się na początku patrzy na mnóstwo wyciętych ładnych gałązek. Za to efekty potem są bardzo fajne. Taka cytrynka w formie drzewka na pniu prezentuje się o niebo lepiej niż rozłożysty , płożący krzew.
Pozdrawiam
Tomek
Pavlos
50p
50p
Posty: 60
Od: 27 maja 2014, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Cytryna skierniewicka - uprawa w domu

Post »

Za dużo nawozu moim zdaniem. Zmień jak najszybciej podłoże. To białe to prawdopodobnie sole które zaczeły się wytrącać.
Awatar użytkownika
doromichu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4019
Od: 12 mar 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: United Kingdom.Cheshire

Re: Cytryna skierniewicka - uprawa w domu

Post »

Zgadzam sie,ze co tydzien nawoz to stanowczo za duzo,ale tez podlewanie co dzien lub dwa to na pewno tez korzenie sie po prostu topia,cytrusy to nie rosliny blotne i zawsze nalezaloby pozwolic troche podlozu przeschnac ;:108
A teraz to na pewno trzeba by bylo roslinke przesadzic i podlewac rzadziej ,i na razie bez nawozu,dobre by bylo tez spryskiwanie rosliny ,a woda najlepiej przegotowana odstala,bo kranowka nie jest za dobra,nawet odstana
molibdenov
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 11 paź 2014, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cytryna skierniewicka - uprawa w domu

Post »

witam :wit

mam problem z cytrynka skierniewicka. mysle ze Dzięki doswiadczeniu i wiedzy ktora panstwo posiadacie moje watpliwosci sie rozwieja. w marcu razem ze znajomym zamowilismy cytrynki skierniewickie. moja cytrynka rosla w ziemi compo sana do cytrusow jako nawoz stosowany byl biopon cytrus razem z biohumusem. na gorze i na spodzie doniczki wysypany byl keramzyt. do tego momentu doczekalem sie jedynie dwoch mlodych pedow. znajomy posadzil swoja cytrynke w mieszance zwyklego torfu z wiorkami na gore dal kore sosnowa. jako nawoz stosowal nawoz target do roslin kwitnacych. z tego co wiem ma juz jedna zawiazke cytryny ;/ moje pytanie gdzie popelniam bledy i jak to sie stalo ze znajomy ma juz zawiazke a ja dopiero dwa mlode pedy. dawał też sporo nawozu nawet wiecej niż zalecał producent.

Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedź
Molibdenov

Zgodnie z regulaminem, obowiązuje tutaj m.in. pisanie poprawną polszczyzną, tj. zaczynanie zdań z dużej litery i używanie wszystkich polskich liter: ł, ś, ć, itd. norbert76
Awatar użytkownika
doromichu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4019
Od: 12 mar 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: United Kingdom.Cheshire

Re: Cytryna skierniewicka - uprawa w domu

Post »

Moim zdaniem nigdzie nie popelniasz bledu,jeśli roslinka wypuscila dwa pedy,to znaczy ze roslinka rosnie i ma sie dobrze z czego powinienies sie cieszyc,a nie licytowac ze znajomym,ktora cytrynka jest fajniejsza,to sa zywe rosliny i nikt nie powiedzial,ze beda rownoczesnie kwitly prawda?
Ja mam kilkanascie cytusow i niektore maja owoce,niektore dopiero kwitna a niektorym nie w glowie kwiatki i nie rozpaczam z tego powodu,tylko ciesze sie,ze rosna i ze sa w dobrym stanie przed zima-bo to najtrudniejszy okres dla naszych cytrusow.
Awatar użytkownika
monika2027
100p
100p
Posty: 127
Od: 13 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielbark/Olsztyn
Kontakt:

Re: Cytryna skierniewicka - uprawa w domu

Post »

Zgadzam się z postem powyżej roślina roślinie nierówna, nawet w identycznych warunkach nie reagują tak samo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”