Cytryna skierniewicka - uprawa,wymagania,problemy

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Carisma
100p
100p
Posty: 159
Od: 4 mar 2009, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Ok, dzięki idę się zarejestrować i biorę się za czytanie.

Pytanie tylko skąd ja mam mieć zraz z cytrusa już owocującego ;)?

Zamieszczę jeszcze później zdjęcie , prawie gołej nóżki chyba też cytryny, która po woli zaczyna coś tam wypuszczać, może lepiej będzie na niej eksperymentować? Nie chciałabym, nie udaną próbą zniszczyć tej dużej.

Oto i ta fotka, nie wiele widać, ale zawsze coś ;)


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewasz29
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2022
Od: 23 mar 2009, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Mam pytanie dotyczące cytryny skierniewickiej ,którą kupiłam wczoraj .Roślinka jest dość duża (ok. 70cm) ,a rośnie w doniczce o średnicy 15 cm. W tej chwili kwitnie i ma już chyba zawiązki owoców . Co ja mam w takiej sytuacji zrobić ? Czy mogę ją przesadzić do większej doniczki ,czy w tej chwili to lepiej jej nie ruszać ? A może mi się tylko wydaje ,że ma zbyt małą doniczkę ?A to zdjęcia cytrynki
Obrazek
A to są chyba zawiązki owoców ?
Obrazek
W tej chwili roślinka wygląda wg mnie ładnie i zdrowo i nie chciałabym jej zaszkodzić być może niepotrzebnym przesadzaniem do większego pojemnika .
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Przesadzeniem jej nie zaszkodzisz, roślina i tak musi się zaaklimatyzować do warunków jakie ma u Ciebie, jedynie co to ważne by dostała prawidłową dla cytrusów mieszankę ziemi, drenaż na dno doniczki a doniczka może być nawet o 6 cm większa w średnicy. :wink:
Awatar użytkownika
ewasz29
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2022
Od: 23 mar 2009, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Dzięki ,to się trochę uspokoiłam... Ale jeszcze jedno małe pytanko ,jeśli można ?
Lepiej taką mieszankę zrobić samemu ( czytałam już jak ) czy można polegać na takich gotowych do cytrusów ,bo ostatnio właśnie taką widziałam ?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Prawidłowa składowo oczywiście jest dostępna w promocyjnej cenie w naszym sklepiku tutaj, jeśli chcesz zrobić sama skład takiej ziemi masz tutaj, należy dodać jeszcze do niego 30% drobnego perlitu. :wink:
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

Moja cytryna skierniewicka po zimie oszalała :):) Kwiatów masa będzie...
Całą zimę stała w nieogrzewanym garażu na oknie.

Obrazek


pozdrawiam
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Awatar użytkownika
ewasz29
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2022
Od: 23 mar 2009, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

O matko jakie cudo !Już sobie wyobrażam ten zapach .U mnie są rozwinięte 2 kwiatuszki i zapach jest w całym domu .
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

Cytryna stoi na zewnątrz :) lecz ktokolwiek przechodzi obok niej to przystaje i zachwyca się zapachem. Druga cytryna jest taka sama. W tym roku naprawdę przeszły same siebie.

pozdrawiam :D
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Awatar użytkownika
Carisma
100p
100p
Posty: 159
Od: 4 mar 2009, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

arisza pisze:Moja cytryna skierniewicka po zimie oszalała :):) Kwiatów masa będzie...
Całą zimę stała w nieogrzewanym garażu na oknie.

Obrazek


pozdrawiam

Zazdroszczę, cudo :shock:


Ja przy pomocy Czarodzieja, (czekam niecierpliwie na zrazy :) ) będę jedną swoją mniejszą uszlachetniać, bynajmniej spróbuję :lol: , później może tą większą jak się "naumiem"...jeszcze na takie cuda długo poczekam :roll:
Awatar użytkownika
kocurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 822
Od: 10 kwie 2008, o 11:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z kątowni

Post »

Szok :shock:
Moja też ruszyła, ale nie az tak :lol:
Awatar użytkownika
katrina26
1000p
1000p
Posty: 2321
Od: 14 sie 2008, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Post »

Moja cytryna będzie kwitła, oczywiście nie tak pięknie jak to cudo powyżej, bo jest młodziutka :)
Teraz mam pytanie, nie miałam po zakupie specjalnej ziemi do cytrusów, a że wymagała natychmiastowego przesadzenia wsadziłam ją w zwykłą kwiatową. Zakupiłam specjalną mieszankę, ale teraz nie wiem co zrobić. Wygląda pięknie i zdrowo, wzmocniła się bo po zakupie zrzuciła kilka liści, nie wiem czy poczekać z przesadzaniem aż przekwitnie? boję się że częste przesadzanie będzie gorsze niż chwilowe rośnięcie w ziemi niezbyt odpowiedniej, tym bardziej że się zaaklimatyzowała.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

Ja bym nie przesadzała, jeśli nie ma takiej potrzeby. Moje cytryny rosną w zwykłej kwiatowej ziemi, raz na dwa tygodnie w okresie kwiecień-sierpień zasilam je nawozem w płynie do cytrusów. Naprzemiennie raz doglebowo następnym razem dolistnie, ponieważ nie chcę zasolić ziemi w doniczce.
Mają dwa lata i ładnie się rozrosły, a kupiłam małe sadzoneczki z 4 listkami w castoramie.

pozdrawiam serdecznie i życzę pięknych cytryn :D
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Awatar użytkownika
ewasz29
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2022
Od: 23 mar 2009, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

dolistnie stosujesz w takim samym stężeniu jak doglebowo ,czy trochę słabszą ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”