Cytryna skierniewicka - uprawa,wymagania,problemy

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
katrina26
1000p
1000p
Posty: 2321
Od: 14 sie 2008, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Post »

Arisza dziękuję :) Też zacznę tak jak ty zasilać, raz dolistnie a raz doglebowo. Może to głupie pytanie, ale dolistnie to znaczy spryskiwanie spryskiwaczem? :oops: :lol:
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

Tak dolistnie to znaczy spryskiwanie spryskiwaczem .


pozdrawiam :D
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
MichalPy
100p
100p
Posty: 175
Od: 30 gru 2007, o 14:14
Lokalizacja: Bełchatów

Post »

łał ale piękne owoce wyglądają jak u mojego fikusa tylko trochę mniejsze....Pozdrawiam Michał
mayflower
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 30 maja 2009, o 20:39

Post »

witam wszystkich i w miarę możliwości proszę o pomoc;)
mam cytrynkę skierniewicką mniej więcej od 3-4 lat, kupiłem ją chyba w OBI z tego co pamiętam, kwitnie mi regularnie, od czasu do czasu wypuści kilka listków które później częściowo opadają, jednak nie potrafię wymusić na niej wzrostu, przez cały czas jest tej samej wielkości - ok. 30cm.
Co zrobić żeby zaczęła rosnąć? Posadziłem ją w zwykłej uniwersalnej ziemi, od początku nie używam żadnych nawozów, stoi w miejscu dobrze nasłonecznionym
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

mayflower pisze: Posadziłem ją w zwykłej uniwersalnej ziemi, od początku nie używam żadnych nawozów, stoi w miejscu dobrze nasłonecznionym
I dziwisz się że nie rośnie. Poczytaj sobie po kolei tematy w dziale Poradnia :wink:
mayflower
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 30 maja 2009, o 20:39

Post »

przeczytałem poradnik, kupiłem już nawóz do cytrusów i żegnam się z wodą z kranu, ale mam pytanie czy koniecznie muszę zmienić w roślinie ziemię aby prawidłowo rosła?
Awatar użytkownika
ewasz29
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2022
Od: 23 mar 2009, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Ratujcie moją cytrynkę ! Mam na niej przędziorka ! Czy jest jakiś sposób ,oprócz stosowania preparatów chemicznych ( nie chcę smrodu oprysków w domu ) . A na dwór teraz przecież nie wyniosę do opryskiwania ,bo ciągle pada . na razie spłukałam go wodą . Pajęczynki na razie nie widać ,ale widzę ,że pajączki się ruszają nadal :evil:
Awatar użytkownika
Leśny Duch
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 10 lut 2009, o 12:40
Lokalizacja: Wejherowo/Gdynia

Post »

popryskać clinem do szyb rozcieńczonym z wodą - taką gęsą pianą, po kilkunastu min. spłukać, robić tak co tydzień u mnie pozabijało.:)
Pozdrawiam!:) Joasia
Na leśnym balkonie
Awatar użytkownika
ewasz29
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2022
Od: 23 mar 2009, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Clinem ? a w jakim mniej więcej rozcieńczeniu ? I nakrywałaś doniczkę ,żeby do ziemi nic nie poleciało ?
Awatar użytkownika
Leśny Duch
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 10 lut 2009, o 12:40
Lokalizacja: Wejherowo/Gdynia

Post »

nie mam pojecia na 3,5 l lałam sporą warstwę.. tak intuicyjnie a doniczkę można owinąć reklamówką
Pozdrawiam!:) Joasia
Na leśnym balkonie
Awatar użytkownika
ewasz29
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2022
Od: 23 mar 2009, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Wielkie dzięki ! ;:91 jutro się rozprawię z tymi bestiami ;:163
Awatar użytkownika
katrina26
1000p
1000p
Posty: 2321
Od: 14 sie 2008, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Post »

Ja też skorzystam, bo hibek miał to dziadostwo i mam podejrzenie że cytryna też to złapała :evil: Dziękuję Joasiu :)
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

mayflower pisze:przeczytałem poradnik, kupiłem już nawóz do cytrusów i żegnam się z wodą z kranu, ale mam pytanie czy koniecznie muszę zmienić w roślinie ziemię aby prawidłowo rosła?
Tak jeśli chcesz by roślina miała prawidłowe pH ziemi, odpowiednio ziemię rozluźnioną perlitem i drenażem na dnie doniczki by rosła. Jeśli chcesz kupić już gotowe takie podłoże polecam tutaj na dole strony. Jeśli kupisz sobie np. Substrala dla cytrusów w kwiaciarni musi być dodany do tego podłoża jeszcze perlit. :wink:

ewasz29 kup sobie Magus, możesz nim pryskać w domu rozrobiony z wodą nie śmierdzi (dawka 1 ml na 1 l wody) trzy opryski co trzeci dzień a pomiędzy opryskami codziennie prysznic, czyli pryskasz Magusem, na drugi i trzeci dzień pod prysznic i znów Magus, taki zabieg trzykrotnie po trzy dni i po szkodniku. :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”