Fuksja (Fuchsia) - pielęgnacja, problemy w uprawie, cz. 1

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Fuksja w domu

Post »

Odkurzę stary wątek. Mam posadzone jesienią kilka odnóżek zwykłych fuksji. Stoją na parapecie w ciepłym pokoju. Zauważyłam, że teraz zaczynają szybko rosnąć i wyciągać się. Czy mam je poskracać? Czy odcięte czubki mogą ukorzenić się? Czy lepiej poczekać z tą operacją bliżej wiosny? To są moje pierwsze fuksje i nie wiem, jak z nimi postępować.
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fuksja w domu

Post »

Teraz już coraz dłuższe dni będą, wiec i więcej światła- obetnij te powyciągane części- i nie rób z tego sadzonek- są za słabe... Przecież miedzywęźla się już same nie skrócą- taka "rozstrzelona" nie jest ładna.Przycięta -rozkrzewi się... Fuksja powinna zimować w chłodnym pomieszczeniu. Trzymanie w mieszkaniu nie jest zbyt korzystne dla niej. Może dostać maczlika...
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Fuksja w domu

Post »

Dziękuję, jutro je przystrzygę. Wiem, że lepiej byłoby im w chłodzie, ale nie mam możliwości zapewnienia im niskiej temperatury, no, chyba ze i sobie przy okazji.
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
Awatar użytkownika
Justka
500p
500p
Posty: 822
Od: 26 lip 2010, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Swiętokrzyskie

Re: Fuksja

Post »

Ojej nie mogę wchodzić na forum bo za bardzo wciąga kwiatomania.
Jednak sie stało i fuksje zamówione ;:138 ;:138 ;:138
Teraz czekanie, ale do kwietnia to przecież chwilunia :heja
A potem bedą kwitły i kwitły i kwitły :D :D
Każdy ma taki świat, jaki widzą jego oczy.
Jose Saramago
Awatar użytkownika
gosia79z
200p
200p
Posty: 428
Od: 19 sty 2011, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyspa Wolin

Re: Fuksja

Post »

U mnie fuksje rosną w pełnym słońcu, doniczki stoją w ogrodzie, na rabatach i skalniakach.Zeszłego lata posadziłam nawet prosto do ziemi.
Na zimę dosyć mocno skracam pędy, doniczki przechowuję na chłodnych parapetach tzn. tam gdzie pod parapetem nie mam grzejnika.Podlewam dosyć skąpo.Pod koniec stycznia, czyli za chwilę, zacznę mocniej podlewać, w połowie lutego z nawozem.Z młodych pędów robię sadzonki.Dosyć szybko rosną.
W maju przesadzam do większych doniczek, wystawiam na dwór.Do ziemi dodaję pałeczki z nawozem.Dodatkowo podlewam roztworem nawozu 1-2 w tygodniu.
A oto moje fuksje:
Obrazek Obrazek Obrazek

Zdjęć o lepszej jakości niestety nie mam.
Awatar użytkownika
adrianic
1000p
1000p
Posty: 1232
Od: 4 maja 2010, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ZAGŁĘBIE FUKSJOWE
Kontakt:

Re: Fuksja

Post »

Pojawiły się nowe odmiany fuksji ;:138
Aleksander Cieszynski (syn)
Wiktoria Cieszynska (córka)
Fuksjana (my :D )
Wlodzimierz Juszczyk (Tata Izabeli Cieszynskiej)
Bogusław Kurkowski (dziadek Izabeli)
Jak będę miał zdjątka to zaraz wrzucę
Coraz więcej polskich nazwisk w spisach fuksji :heja
Najładnieszy jest Bogusław Kurkowski ;:162
Sorki za chwalenie się ale jestem bardzo zadowolony
Pozdrawiam
Alina662
1000p
1000p
Posty: 1189
Od: 9 lis 2009, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław...
Kontakt:

Re: Fuksja

Post »

Ja także jestem miłośniczką fuksji.Miałam sporo różnych odmian ale coś mi zaatakowało nawet chemia nie pomogła i mi zmiotło co do jednej. :(
Awatar użytkownika
adrianic
1000p
1000p
Posty: 1232
Od: 4 maja 2010, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ZAGŁĘBIE FUKSJOWE
Kontakt:

Re: Fuksja

Post »

A jakie miałaś objawy?
Awatar użytkownika
lobuzka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 682
Od: 8 mar 2010, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Fuksja

Post »

Fuksje są prześliczne, tylko jak rozpoznać które z nich są o pokroju wzniosłym? -bo nie wszędzie są opisy.
Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jest tylko woda. Albert Einstein
Pozdrawiam Aneta.
Awatar użytkownika
LadyBird
50p
50p
Posty: 50
Od: 6 paź 2010, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z wyspy

Re: Fuksja

Post »

Oh, ah i orzeszki :tan
Kupilam wczoraj 4:
- dark eyes
- swingtime
- carmel blue
- la campanella
sa malutkie ale mam nadzieje ze wyrosna i beda ladnie kwitly.
To moje pierwsze kroki z fuksjami wiec trzymajcie kciuki.
Awatar użytkownika
adrianic
1000p
1000p
Posty: 1232
Od: 4 maja 2010, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ZAGŁĘBIE FUKSJOWE
Kontakt:

Re: Fuksja

Post »

lobuzka pisze:Fuksje są prześliczne, tylko jak rozpoznać które z nich są o pokroju wzniosłym? -bo nie wszędzie są opisy.
Dodam opisy do swojej strony tak do dwóch tygodni - na razie siedzę w Essen na targach ogrodnicznych i przyglądam się co "w trawie piszczy" w nowym sezonie
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fuksja

Post »

Napisz co ciekawego było... Jakie rośliny fajne wejdą na rynki...Interesują mnie zawsze wszelkie roślinne nowości :wink:

:wit
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
adrianic
1000p
1000p
Posty: 1232
Od: 4 maja 2010, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ZAGŁĘBIE FUKSJOWE
Kontakt:

Re: Fuksja

Post »

Nela pisze:Napisz co ciekawego było... Jakie rośliny fajne wejdą na rynki...Interesują mnie zawsze wszelkie roślinne nowości :wink:
Każdy szuka tego co jemu się podoba. Zrobiłem wiele zdjęć ale niestety nie wszystkie rośliny były opisane.
Jest sporo goździków, które producenci opisują jako miniaturowe ale jak dla mnie to są retardowane goździki.
Są 3 po prostu przepiękne dzwonki i one są najbardziej promowane (jednego już mam :D )
Bardzo dużo hortensji, oczywiście mnogość storczyków i liliowców i to co nam przypadło najbardziej do gustu to przepiękne dalietki. No i numer 1 - prymulka ZEBRA BLUE wyhodowana w Beligii przez przesympatycznego gościa, który oczywiście ma dziewczynę Polkę :D Podobno udoskonalali paski na niej przez 10 lat - oczywiście paski na prymulce, a nie dziewczynie, która notabene chodziła przebrana za zebrę :D . Dla mnie bomba! Oczywiście mam już jej zdjęcia, które wstawię na forum do niedzieli. A ciemierniki......cudowne
Były też przepiękne nowe odmiany calanhoe firmy Queen oraz nowe odmiany tulipanów i narcyzów
Założę nowy wątek w temacie Essen żeby nie dostać bana od moderatora bo faktycznie zaśmiecam trochę wątek fuksjowy
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”