Dracena wonna (Dracaena fragrans) pielęgnacja,wymagania

Rośliny doniczkowe
krzewywpaski
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 5 mar 2013, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Re: Dracena

Post »

Tak, idzie wykształcić taką dracenę, a zasychanie końcówek to powód za małej wilgotności powietrza (wystarczy zraszać spryskiwaczem raz dziennie) lub niedobór wapnia (zasilić nawozem do dracen) a prawdopodobnie to jedno i drugie nie zaszkodzi stosować razem. :wink:
szym92
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 2 kwie 2013, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Dracena

Post »

A w jaki sposób można tą dracenę "powiększyć" na liczbę odnóg? :)
Dzięki za odpowiedź.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Dracena

Post »

szym92 pisze:A w jaki sposób można tą dracenę "powiększyć" na liczbę odnóg? :)
Dzięki za odpowiedź.
Nie masz na to żadnego wpływu ile wykształci nowych rozet liściowych gdybyś ją ściął by uzyskać pinek a z niego wyrastające nowe rozety liści. :wink:
szym92
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 2 kwie 2013, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Dracena

Post »

Ok, dzięki. :) Przepraszam, że pytam ale moja przygoda z rozmnażaniem kwiatów sie dopiero rozpoczyna.
Czyli radzisz, żeby uciąć dracenę, i uciętą część wsadzić do wody, aby puściła korzenie, a następnie wsadzić?
A pieniek, ma zostać, tak jak jest?

Pozdrawiam :)
tomek_j1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 19 paź 2013, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Dracena - Jak przycinać?

Post »

Witam wszystkich forumowiczów.

Jestem tu nowy i potrzebuję pomocy oraz informacji dotyczących sposobu przycinania draceny (chyba dracena wonna, ale to tylko po różnych fotkach tak obstawiam). Moja dracena sięga już sufitu (2,6m) i muszę coś z nią zrobić. Szczerze mówiąc przyzwyczaiłem się już do kwiatka w tym miejscu i najchętniej widziałbym tam ją tylko w rozmiarze około 1,8m:) W związku z tym pytanie moje czy można od góry odciąć te dwa końce na 1,8m i je wsadzić do ziemi czy raczej trzeba dół zostawić tylko tu obawiam się że każda ucięta końcówka będzie wypuszczać nowe co może gorzej wyglądać.

Obrazek

W związku z powyższym proszę o radę co z nią zrobić i w jaki sposób to wykonać, żeby się roślinka nie zmarnowała.
pawel1988
100p
100p
Posty: 141
Od: 1 wrz 2013, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dracena - Jak przycinać?

Post »

Co do czubków, rozważyłbym odkład powietrzny - sadzonki z tak dużymi liśćmi raczej nie przeżyją przy 'normalnym' sadzonkowaniu.
Awatar użytkownika
eriopus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1339
Od: 24 cze 2015, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dracena Fragrans

Post »

Coś ten temat się zaniedbał a przecież niewątpliwie wiele osób je posiada. Moja postanowiła po dwuletniej przerwie znów zakwitnąć. Dwa lata temu kwitła w wakacje teraz mnie zaskoczyła.

Obrazek
haras17
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 21 kwie 2020, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dracena - żółknięcie liści i inne problemy w uprawie

Post »

Hej, ja chcę się tylko pochwalić tym jak moja dracena zakwitła :)


Obrazek

Pozdrawiam!
__Kasia__1993
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 28 lut 2024, o 23:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Dracena wonna brązowiejący pień

Post »

Jeden z pniów mojej draceny zaczął zmieniać kolor na brązowy co się z nią dzieje? Nie jest ani przelana ani podłoże nie jest przesuszone. Miała wcześniej 3 pnie z jednym zaczeło dziać się dokładnie to samo co z tym i przestał trzymać się podłoża. Przesadziłam roślinę i wyrzuciłam brązowiejący pień czy ktoś ma jakiś pomysł jak mogę ją uratować i co może jej dolegać?
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Dracena wonna (Dracaena fragrans) pielęgnacja,wymagania

Post »

Przesadziłaś, ale dalej do beznadziejnego podłoża...
Trzeba trochę poczytać o uprawie danej rośliny.
Nie sadzi się roślin do samej ziemi uniwersalnej, a przesadza się niezwłocznie po zakupie.
Ona gnije i doszło do gnicia korzeni, a w zasadzie to od nich się zaczęło.
Pomijając podłoże, podlewanie doniczka ma odpływ, stoi na podstawce? Bo z tego co widzę to raczej nie.

Poczytaj wątek, znajdziesz wszystkie odpowiedzi na temat prawidłowej uprawy, chociaż tutaj trzeba ciąć wierzchołki i ukorzenić je w wodzie, a dół do śmietnika.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”