Pelargonia uprawa z nasion Cz.1

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
ola177
50p
50p
Posty: 63
Od: 9 sty 2007, o 13:19
Lokalizacja: lubuskie

Pelargonia uprawa z nasion Cz.1

Post »

Czy pelargonia wysiana teraz zakwitnie latem w tym roku?
Awatar użytkownika
iwika
500p
500p
Posty: 673
Od: 17 paź 2006, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śl
Kontakt:

Post »

Ja wysiałam wzeszłym roku rabatowe i zakwitły.
Ogrodnik111
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 8 sty 2007, o 18:17
Lokalizacja: Oleśnica

Post »

Pelargonie rabatowe powinno się wysiewać pomiędzy styczniem a lutym wtedy zakwitnie pod koniec czerwca oczywiście w optymalnych warunkach szklarniowych jeżeli wysiejesz w domu to kwitnienie przesunie się o ok miesiąca .
Ogrodnik
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

:D W zeszłym roku robiłam eksperyment- wysiałam pelargonie kupione z taką małą kuwetką w Biedronce. Z 9 nasion tylko jedno "dorosło" i zakwitło. W sumie tak, zakwitną :D ...

Obrazek
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
iwika
500p
500p
Posty: 673
Od: 17 paź 2006, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śl
Kontakt:

Post »

Mój efekt to 15 nasion, 13 pelargonii a wysiałam je w lutym i zaczły wschodzić po 5 dniach.

zakwitną!!!!!

Obrazek

Pozdrawia Iwona
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Iwika, to fajny pomysł z pelargoniami na rabacie, podoba mi się :) W zeszłym roku miałam kilka w doniczkach na tarasie, ładnie rosły i kwitły, ale jak wyjeżdżałam z działki, to musiałam je chować do domu, a tam nie miały szans na podlewanie, bo albo światło przy oknie, albo łazienka z wodą :( W ty roku zrobię rabatkę z pelargonii bezpośrednio w ogrodzie, będą miały lepsze warunki niż w doniczkach, a poranna rosa będzie musiała im wystarczyć przez czas mojej nieobecności. Ale pelargonie znoszą suszę, więc na pewno dadzą sobie radę w takich warunkach.

Pytanie - czy sadzisz je w doniczkach i na zimę chowasz, czy masz je tylko na jeden sezon? Kiedyś widziałam na południu krzew pelargonii wysoki na dwa metry i szeroki na chyba tyle samo, musiał rosnąć ładnych kilka lat :D Szkoda, że u nas zima jest troszkę chłodniejsza :roll:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
cynia
200p
200p
Posty: 326
Od: 26 lis 2008, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kieleckie/łódzkie

Post »

Chyba Nalewko nie na południu Polski?
Pozdrawia cynia
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

No, faktycznie nie na południu Polski, a szkoda. Niestety, to było w Grecji, na Peloponezie, nad samym morzem, prawie na plaży, w pełnym słońcu, rosła sobie w glino-piachu dorodna, wyrośnięta, kwitnąca na czerwono pelargonia, wyższa ode mnie i piękna. To nie był żaden ogród, żadna grządka, to był tak jakby przydrożny chwast :shock:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
iwika
500p
500p
Posty: 673
Od: 17 paź 2006, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śl
Kontakt:

Post »

Nalewko, ja je w połowie maja wysadzam wprost do ziemi, a przed pierwszymi przymrozkami chowam do piwnicy. Z wiosny z powrotem do ogródka :D
jaga646
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 26 lip 2007, o 08:42
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Mam pytanko, czy mogę zabrać z balkonu pelargonię i begonię do domu na zimę (szkoda mi ich nie chcę żeby zmarzły). Czy przetrwają zimę i znów będę je mgła wsadzić do szkrzynki na wiosnę czy są raczej jednoroczne?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
GERTRUDA
1000p
1000p
Posty: 1327
Od: 25 lis 2007, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie
Kontakt:

Pelargonie z nasion

Post »

Witajcie , już parę razy uprawiałam pelargonie z siewu - głównie z mieszanek PNOS Ożarów , w tym roku też zamierzam - właśnie zakupiłam paczuszkę ceglastych [ niestety innych nie dostałam , ale te bardzo lubię ] i za parę dni posieję na parapecie [ zawsze robię to z początkiem lutego ] :wink: Uważam ,że jest to niezły sposób pozyskania nowych egzemplarzy - choć uszczupla zasoby parapetowego miejsca, za to kwitną one bardzo obficie i wcześnie . Może ktoś z Was też ma doświadczenia z uprawą tych kwiatów z nasion [ choć wydaje się to stosunkowo mało popularne, a przynajmniej mniej od sadzonkowania ] . W miarę postępu prac , będę dokumentować rozwój pelargonii . :lol:


A może ktoś z Was próbował wyhodować pelargonię z nasion zebranych samodzielnie ? Jestem ciekawa czy powtarzają cechy rośliny matecznej , bo sama nie próbowałam nigdy zbierać nasionek chociaż kilkakrotnie już się zastanawiałam [ szczególnie u angielskich dobrze wiążą ]



Obrazek



Tak wyglądały pelargonie wyhodowane przeze mnie z nasionek PNOS O. M. dwa lata temu

Obrazek
Każdy początek ma swój koniec ,a każdy koniec miał swój początek ........
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Post »

Kiedyś zbierałem nasiona i kolor +- powtarzały (stare odmiany populacyjne) aczkolwiek trafiały się cukiereczki o rozmytych barwach.
magnolia15
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 997
Od: 26 sty 2009, o 14:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: biesal.warmia i mazury

Post »

:) Witam,ja siałam 2 razy i niestety nic nie wykiełkowało.Dlatego wolę swój sprawdzony sposób,od 3 lat robię sobie sama sadzonki.Po lecie zabieram pelargonie do domu,i trzymam na parapecie w pokoju i w kuchni,a jak przychodzi marzec to robię odnóżki ,do maja są już bardzo ładne.I już niedługo będę znowu to robić,bo zaczęły wypuszczać odnóżki.
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”