Pomelo - sianie z pestek

Rośliny doniczkowe
xdeepx
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 3 cze 2015, o 22:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomelo - sianie z pestek

Post »

Dzięki zastosuję się do rad.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Pomelo - sianie z pestek

Post »

Skąd wy takie dobre pestki bierzecie. U mnie wszystko wielkości nasionka papryki...
Dziś dopiero udało mi się wydobyć 2 większe,może z nich coś będzie. Wrzucę je w ziemię,zobaczymy.

Ps. Hermanvip -nie mogę się napatrzeć na te pełne skrzynki. To jest efekt z jednego owocu czy może większej ilości?
Szukałeś jakoś specjalnie odpowiedniego czy pestki same się znalazły?
Awatar użytkownika
lucy23-61
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1562
Od: 14 wrz 2011, o 21:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Pomelo - sianie z pestek

Post »

Majka, raz wiosną trafił mi się taki okaz pomelo, mający masę pestek, takich dorodnych,wysiałam kilka, dwa wzeszły.
Po prostu trzeba mieć farta,czasami pestki są "dojrzałe", nie poznasz po niczym.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Pomelo - sianie z pestek

Post »

Mnie tam ucieszy jak jedna wzejdzie. Jakby nie było to to też kwestia miejsca - zastanawiam się gdzie potem sadzicie te wszystkie pomela jak wam wyjdzie tak jak na skrzynce widać, przecież każde drzewko trochę miejsca zajmuje;)

A ile mniej więcej trwa skiekłowanie pestki ? Nie znalazłam tego nigdzie, a jestem ciekawa czy tak szybko jak w przypadku cytryn czy to może zadanie dla cierpliwych.
Awatar użytkownika
lucy23-61
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1562
Od: 14 wrz 2011, o 21:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Pomelo - sianie z pestek

Post »

Nie wiem jak u innych ,mnie to kiełkowało ze 3 miesiące, myślałam,że już nic nie będzie z nasion.Ja wysiałam tylko kilka, z czystej ciekawości,czy coś wykiełkuje, nie robiłam wysiewów"masowych".
Kryss
50p
50p
Posty: 56
Od: 26 mar 2016, o 18:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łobez / zach-pom

Re: Pomelo - sianie z pestek

Post »

lucy23-61 pisze:Nie wiem jak u innych ,mnie to kiełkowało ze 3 miesiące, myślałam,że już nic nie będzie z nasion.Ja wysiałam tylko kilka, z czystej ciekawości,czy coś wykiełkuje, nie robiłam wysiewów"masowych".
Ja dwa lata temu też wysiałem kilka nasionek które szczęśliwym trafem były tylko w jednym pomelo z dziesięciu zjedzonych. Też szybko nie wzeszły. Mało tego, to później już nie trafiłem pomelo z rozwiniętymi nasionami.
Foxowa pisze:Skąd wy takie dobre pestki bierzecie. U mnie wszystko wielkości nasionka papryki...
Dziś dopiero udało mi się wydobyć 2 większe,może z nich coś będzie. Wrzucę je w ziemię,zobaczymy.

Ps. Hermanvip -nie mogę się napatrzeć na te pełne skrzynki. To jest efekt z jednego owocu czy może większej ilości?
Szukałeś jakoś specjalnie odpowiedniego czy pestki same się znalazły?
lucy23-61 pisze:Majka, raz wiosną trafił mi się taki okaz pomelo, mający masę pestek, takich dorodnych,wysiałam kilka, dwa wzeszły.
Po prostu trzeba mieć farta,czasami pestki są "dojrzałe", nie poznasz po niczym.
Skąd pestki piszecie ... sam się nad tym poważnie zastanawiałem. W tym roku jak tylko pomelo pojawiło się marketach zakupiliśmy z narzeczoną w Tesco 2 sztuki bo bardzo nam smakuje ... z podziwu nie mogłem wyjść gdy w pierwszym pomelo na każdym kawału, który oddzielaliśmy od całości było 8-10 dorodnych pestek. W sumie z jednego pomelo zebraliśmy 124 dorodne pestki, a na zdjęciu są już wysuszone na wadze. To była naprawdę duża niespodziewanka, bo poprzednio znalazłem ich raptem kilka sztuk.

Obrazek

Zmoderowano - to nie jest sekcja ofert/mod.
Pozdrawiam
Krystian
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Pomelo - sianie z pestek

Post »

Mnie się też już takie trafiło. :)
W sumie z trzech owoców wysiałam łącznie jakoś 120 pestek i już mam pierwsze efekty. ;:138
nightwishka0310
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 8 lis 2017, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re:

Post »

hermanvip pisze:Jeśli pesteczki w pomelo są małe to znaczy że są nierozwinięte i nic z nich nie wyrośnie... pestki w tym cytrusie powinny być duże. :) Ja po prostu wrzuciłem je do ziemi i kiełki pojawiły się po tygodniu. :) Ma się te swoje sposoby... :D
A co to za sposoby? Jak to nie tajemnica, bo ja też mam pomelo, ale nie chcą kiełkować tak szybko. :D
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Pomelo - sianie z pestek

Post »

Ja część pestek obrałam z łupinki. Wydaje mi się, że kiełkują znacznie szybciej :)
Awatar użytkownika
Grigor
500p
500p
Posty: 566
Od: 31 sie 2017, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomelo - sianie z pestek

Post »

Owinięte w mokry ręcznik papierowy i wsadzone do worka foliowego też szybko kiełkują.
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Pomelo - sianie z pestek

Post »

Pierwszy raz trafiliśmy na duże pestki w Pomelo. Dosłownie zaniemówiłam - razem z małymi było ponad 160 sztuk.
Ponieważ dziś 13, to postanowiliśmy je wysiać (będzie wytłumaczenie jakby się nie udało :) ).
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Pomelo - sianie z pestek

Post »

Dla ożywenia wątku pozwolę sobie pokazać moje dwa pomelo, które na tle innych cytrusów rosną dość słabo. Z tych 120 pestek mam ....2 drzewka. Wyrosło ich kilka, ale część oddałam. Obecnie wyglądają mniej więcej tak:
Obrazek

Obrazek

Ale dają nadzieję, bo puszczają zielone czubeczki. Na wiosnę się będziemy rozkręcać z nawożeniem i być może przesadzaniem, póki co sobie odpoczywają.
Niki33
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 19 maja 2019, o 15:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomelo - sianie z pestek

Post »

Ja kupiłem pomelo i była tylko jedna pestka. Wsadziłem do wilgotnej ziemi uniwersalnej, nałożyłem worek żeby była większa wilgotność i na grzejnik. Trochę ponad tydzień i wykiełkowało. Zobaczymy co dalej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”