Zielistka (Chlorophytum) - pielęgnacja, problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Zielistka (Chlorophytum) - pielęgnacja, problemy w uprawie

Post »

Dzięki, Norbercie. A kupię ten specyfik w zwykłym sklepie ogrodniczym, czy szukać w necie :?:
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18648
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Zielistka (Chlorophytum) - pielęgnacja, problemy w uprawie

Post »

Może być w ogrodniczym, to dość popularny preparat.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zielistka (Chlorophytum) - pielęgnacja, problemy w uprawie

Post »

:wit
Czy to jest odmiana zielistki "Bonnie"?

ttps://lh3.googleusercontent.com/-57Yd92uKAWQ/WKMKiuk9zSI/AAAAAAAADhw/g872vS0wshori9ffiVW-YNCG6_mQHYCpwCJoC/w424-h318-n-rw/P1030660.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-Qb-- ... 030661.JPG

To mój nowy nabytek. Moje poprzednie niestety zmarnowałam - zdaje się, że je przelałam... ;:124
Pozdrawiam
Agneska
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Zielistka (Chlorophytum) - pielęgnacja, problemy w uprawie

Post »

Bonnie czy nie, jest mniammmm. Agnesko ładna jest. Pierwsze zdjęcie się nie otwiera, jakiś błąd wyskakuje. Przelałaś zielistki :?: Tak całkiem na śmierć :?: :( Szkoda. Sama wiesz, że one szybko rosną, odbijesz sobie. Tamtych nie da się uratować :?:
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zielistka (Chlorophytum) - pielęgnacja, problemy w uprawie

Post »

No niestety, padły mi wszystkie zielistki ;:145 Podłoże zatrzymywało wilgoć w dolnej części choć góra była sucha. Jakieś felerne było, pomimo że dałam sporo rozluźniacza. Szkoda mi ich, no ale cóż. Pocieszyłam się nowym okazem. Uwielbiam zielistki i muszę je mieć w domu.
Pozdrawiam
Agneska
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Zielistka (Chlorophytum) - pielęgnacja, problemy w uprawie

Post »

Ja też je lubię. A najlepsza zabawa jest, jak sama je wyhoduję. Czekam na wiosnę, bo na ubiegłorocznych mam całe krocie rozmnóżek. Będą ze trzy doniczki zielonych. Kolorowych (wariegata?) mam tylko jedną rozmnóżkę. Agnesko, czy to Ty pisałaś o przycięciu dorosłej zielistki, tak by wypuściła nowe liście :?: Zamierzam starsze egzemplarze "ogolić". One odbiją? Wkurzają mnie podsychające zimą końcówki. Zraszam trochę, ale boję się zbyt mocno moczyć, bo upałów w domu nie mam. A i jeszcze wygrałam wojnę ze skoczogonkami. Preparatu zalecanego przez Norberta nie dostałam, ale zabiłam je polysectem. Trup siał się gęsto ;:134
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zielistka (Chlorophytum) - pielęgnacja, problemy w uprawie

Post »

Super, że masz aż tyle rozmnóżek:) Najwidoczniej zielistce dobrze u Ciebie jest. Tak, obcięłam kiedyś wszystkie liście zielistki. Szybko wypuściła nowe, zdrowe i bujne. Zielistka tak jak asparagus Sprengera szybko odrasta.
Pozdrawiam
Agneska
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Zielistka (Chlorophytum) - pielęgnacja, problemy w uprawie

Post »

Dziękuję. Upewniłam się, że nic im nie będzie.
Awatar użytkownika
Mirana
100p
100p
Posty: 151
Od: 21 kwie 2015, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja (Północ), Lille

Re: Zielistka (Chlorophytum) - pielęgnacja, problemy w uprawie

Post »

Moja zielistka rośnie w tempie ekspresowym. Już jest taka wielka, że zakrywa prawie półmetrową doniczkę :) Chyba ją na wiosnę przesadzę w większą doniczkę, tylko jak to zrobić, żeby jej nie uszkodzić to ja nie mam pojęcia ;)

Obrazek
"Proszę, weź tego hibiskusa, Mirana. Wiem, że u ciebie każda złamana, chora roślinka dostanie nowe życie".
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Zielistka (Chlorophytum) - pielęgnacja, problemy w uprawie

Post »

Ależ ładna ta zielistka ;:138 . Czubki nie żółkną, krocie rozmnóżek. Gratuluję zielonych rąk. Co do przesadzania. Sama jedna tego nie zrobisz, potrzebny będzie pomocnik. Aż strach się za nią zabrać. Musisz przesadzać?. Sprawdź jak przyrosła bryłą korzeniowa. Może do się zmienić tylko wierzchnią warstwę ziemi na świeżą. Możesz też rozdzielić roślinę na dwie i będzie łatwiej. Skoro tak szybko rosną, to zbyt wiele nie tracisz. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
joannamm
500p
500p
Posty: 577
Od: 27 lut 2013, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie, nad rzeką Brdą

Re: Zielistka (Chlorophytum) - pielęgnacja, problemy w uprawie

Post »

Mirana
śliczną masz zielistkę. A jak się nazywa? Mam podobną, ale rośnie w półcieniu i słabo przyrasta. A Twoja na jakim stanowisko rośnie?
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zielistka (Chlorophytum) - pielęgnacja, problemy w uprawie

Post »

Mirana, twoja to też chyba Bonnie. Może i ja się doczekam tak pięknego okazu.
Pozdrawiam
Agneska
Awatar użytkownika
Mirana
100p
100p
Posty: 151
Od: 21 kwie 2015, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja (Północ), Lille

Re: Zielistka (Chlorophytum) - pielęgnacja, problemy w uprawie

Post »

Ivona Dziękuję:) Naprawdę nie wiedziałam, że z tak niepozornej rośliny wyrośnie taka dżungla;) Chyba będę musiała ją przesadzić, bo ona rośnie w bardzo małej doniczce, a korzenie to już przerastają doniczkę. Postawiłam ją w tą dużą doniczkę z ziemią głównie dlatego, żeby mogła sobie wisieć :) Może nawet ją w ta dużą jakoś przesadzę, ziemia już tam jest i miejsca też sporo.

Joanna nawet nie wiedziałam co to za odmiana. Dostałam ją rok temu w spadku po babci, była bardzo mała. Teraz w zimie stoi cały czas przy wielkim oknie, więc ma bardzo dużo światła. W dni bardzo słoneczne czasami zaciągam roletę, żeby słońce jej nie poparzyło. Chociaż widzę, że zimowe słońce nieszczególnie jej przeszkadza ;) Czasami zdarza mi się ją lekko przesuszyć, bo szybko wypija zapasy wody. Spryskuję i podlewam głównie deszczówką, nawóz standardowy. Latem wędruje na taras.

Agneska chyba masz rację. To chyba jest Bonnie.
"Proszę, weź tego hibiskusa, Mirana. Wiem, że u ciebie każda złamana, chora roślinka dostanie nowe życie".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”