Jaki kwitnący do pokoju z południowym oknem?

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
kasicqa
200p
200p
Posty: 290
Od: 1 gru 2008, o 17:35
Lokalizacja: białostockie

Jaki kwitnący do pokoju z południowym oknem?

Post »

Witam :D
pomiędzy świątecznymi przygotowaniami myślę o tym jakie kwiatuszki za kilka dni zakupić do mojego pokoiku. problem w tym, że zbyt duży nie jest, w dodatku z południowym oknem a z tym wiąże się ogrooomne słońce i wysoka temperatura latem.
dokupię na pewno jednego storczyka - zachwyciłam się nimi, pokochałam - żaden kwiat się im nie równa. mam dwa, jeden trzyma się dobrze, innego reanimuję. wiem że w przypadku storczyków latem wystarczy odsunąć je na miejsce ok metr odległe od okna południowego. w ogóle to bym chciała milion storczyków lae mam za mały pokój, po drugie gdy przekwitną wszystkie to będą badyle sterczeć a po trzecie one sporo miejsca zajmują. a ja mam mały parapet. muszę myśleć realnie. (chociaż pewnie i tak na trzech się nie skończy bo totalnie ześwirowałam)
mam też kalanchoe od roku. po początkowych problemach (przelanie) teraz jest dobrze. ma mnóstwo pączków, niektóre juz niedługo rozwiną kwiatki. latem stało na biurku naprzeciwko okna bo nie wiedziałam czy nie będzie mu za gorąco. teraz jest na parapecie, a zaczeło pączki puszczać po miesiącu przykrywania na 14 godzin. myslałam o kalanchoe w innym kolorze ale nie wiem. chcę trochę różnorodności.
z kolei kaktusy gdy były na parapecie pousychały totalnie. w ogóle zraziłam się do kaktusów.
pomyślałam o fiołkach ale nie wiem czy ten pokój będzie im pasował. w prawdzie nie jest sucho - mam wciąż nawilżacz na grzejniku. no i jak poczytałam to te rozsadzanie itp. . . hmmm troszkę jest przy nich komplikacji - tak mi się wydaje na początku. ale są takie słodkie, no i można takie maleństwa już kupić a to w sam raz by pasowało na mój parapet.
chciałabym żeby w pokoju było różnorodnie, wciąż coś kwitło ale i zbyt miejsca dużo nie zajmowało - dlatego choć marzę i nieskończonej ilości storczyków to muszę rozważać inne opcje.
jaki kwiatek wytrzyma w moim pokoju? no i czy dużo pszczół i os które mi latem wpadają do pokoju nie zaszkodzą? kalanchoe je przetrwało. a jak ktoś mi mówi że gatunek pszczół czeka wkrótce wymarcie to do mnie zapraszam :twisted:
co mi polecicie? koniecznie musi kwitnąć.
Awatar użytkownika
maria5
1000p
1000p
Posty: 2460
Od: 18 wrz 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/okolice

Post »

To naprawdę zależy od ciebie bo ty wybierasz ja proponuję begonię kwitnie cały rok oraz bougainvillea kwitnie od wiosny do jesieni,po zakończeniu kwitnienia pędy należy skrócić ograniczyć podlewanie i przestawić doniczkę w chłodne miejsce.
Awatar użytkownika
kasicqa
200p
200p
Posty: 290
Od: 1 gru 2008, o 17:35
Lokalizacja: białostockie

Post »

śliczne dzięki. a już się bałam że tylko kaktusy się nadają. u mnie jest na prawdę baaardzo słonecznie. nie znam się za dużo na kwiatach, forumowicze mają ich mnóstwo i lepiej wiedzą co gdzie się dobrze przyjmnie. ale w następne kalanchoe na pewno się zaopatrzę, bo ładnie u mnie rosną. tylko nie chcę mieć na parapecie tylko takich a do kaktusów się zraziłam.
Awatar użytkownika
kati-1976
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3793
Od: 28 wrz 2008, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zgierz łódzkie

Post »

Bardzo długo kwitnie też azalia rasy japońskiej, jednak trzeba ją chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, aby zbyt mocne słońce nie spaliło roślinki.
Moje doniczkowce i sukulenty
"Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości"
Awatar użytkownika
wirtual24
200p
200p
Posty: 202
Od: 17 sie 2007, o 08:37
Lokalizacja: Podkarpackie

Post »

kati-1976 pisze:Bardzo długo kwitnie też azalia rasy japońskiej, jednak trzeba ją chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, aby zbyt mocne słońce nie spaliło roślinki.
Racja pojedynczy kwiat trzyma się czasami nawet miesiąc :) Moja azalia kwitnie obficie (bez przerwy) od końca wakacji i na dzień dzisiejszy ma jeszcze pąki :D
Pozdrawiam, Marcin ;)
Awatar użytkownika
kawa-saki
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 24 lip 2011, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Jaki kwitnący do pokoju z południowym oknem?

Post »

Witam! Troszkę odświeżę wątek. Ja mam podobny problem. Mam sypialnię z południowym oknem i też zastanawiam się jaki kwiatek pasowałby na ten parapet. podobnie jak kasicqa nie chcę ustawiać tam żadnych kaktusów. Ale za to ma być romantycznie i nie banalnie. Jak to w sypialni... ;:170
Pozdrawiam, Aga
"Szczęścia pragnie cały świat, każdy, kogo znam,
lecz dać sobie szczęścia kwiat, nikt nie może sam. Lothar Zenetti "
Awatar użytkownika
sleepywink
100p
100p
Posty: 107
Od: 24 mar 2011, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaki kwitnący do pokoju z południowym oknem?

Post »

Może adenium albo gardenia. Pięknie kwitną oczywiście przy dobrej pielęgnacji :wink:
Justyna
Awatar użytkownika
kawa-saki
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 24 lip 2011, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Jaki kwitnący do pokoju z południowym oknem?

Post »

Oba kwiatki są piękne... i oryginalne. Ale co do gardenii to ponoć rzadko się zdarza aby zakwitła w domowych warunkach. Za to nad adenium się zastanowię. Może uda mi się znaleźć tego kwiatka w jakimś sklepie :wink:
Pozdrawiam, Aga
"Szczęścia pragnie cały świat, każdy, kogo znam,
lecz dać sobie szczęścia kwiat, nikt nie może sam. Lothar Zenetti "
Awatar użytkownika
Iryseq
200p
200p
Posty: 422
Od: 15 maja 2011, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowa Polska

Re: Jaki kwitnący do pokoju z południowym oknem?

Post »

U mnie stoją storczyki i kaktusy zwłaszcza Schlumbergera. Pięknie kwitną i mają się dobrze :)
Awatar użytkownika
kawa-saki
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 24 lip 2011, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Jaki kwitnący do pokoju z południowym oknem?

Post »

Że kaktusy kwitną i mają się dobrze to rozumiem. Ale storczyki? Z tego co do tej pory czytałam to storczyki lubią jednak troszkę zacienione miejsca. Chyba, że jest jakiś konkretny gatunek który lubi takie mocne światło :?:
Pozdrawiam, Aga
"Szczęścia pragnie cały świat, każdy, kogo znam,
lecz dać sobie szczęścia kwiat, nikt nie może sam. Lothar Zenetti "
Awatar użytkownika
Iryseq
200p
200p
Posty: 422
Od: 15 maja 2011, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowa Polska

Re: Jaki kwitnący do pokoju z południowym oknem?

Post »

ja mam phalenopsisy i serio super rośnie tylko wiadomo częsciej podlewam i czasami zasłaniam żaluzją, ale to tylko w okresie letnim gdy jest 30 stopni na dworze. Rosna jak oszalałe:)
Awatar użytkownika
sleepywink
100p
100p
Posty: 107
Od: 24 mar 2011, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaki kwitnący do pokoju z południowym oknem?

Post »

W kwiaciarni może być ciężko z zakupem adenium, ale myślę, że problemu by nie było z zakupem na allegro, albo może od któregoś z forumowiczów :lol:
Justyna
Awatar użytkownika
kawa-saki
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 24 lip 2011, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Jaki kwitnący do pokoju z południowym oknem?

Post »

No popatrz... jednego takiego też posiadam ale zawsze bałam się o jego liście. Tym bardziej, że już stał na tym parapecie przez jakiś czas, ale zauważyłam, że nowy listek miał więcej czerwonych plamek i jasnozielony kolor. Myślę, że powodem takiego zabarwienia było właśnie mocne słońce dlatego postanowiłam znaleźć mu zastępstwo.
Co do adenium to dzięki za podpowiedź sleepywink. No właśnie chodząc po kwieciarniach nigdy mi nie wpadł w oko bo go tam nie było. Ale popytam. A może faktycznie ktoś z forumowiczów będzie mógł się ze mną podzielić bo kwiatek na prawdę zrobił na mnie wrażenie ;:138
Pozdrawiam, Aga
"Szczęścia pragnie cały świat, każdy, kogo znam,
lecz dać sobie szczęścia kwiat, nikt nie może sam. Lothar Zenetti "
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”