Drzewko truskawkowe (Arbutus unedo)

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Arbutus unedo ( drzewko truskawkowe )

Post »

Ciekawe z tym skróceniem dnia. Kwiaty jak u borówki amerykańskiej, a liście jak u wawrzynu Laurus.

Piękna sadzonka i jaka zdrowa :shock:

Ja często mam tak, że jak na lato wystawiam rośliny do ogrodu to później mam na nich tarczniki lub przędziorki i muszę z nimi w zimę walczyć. :evil:
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
izabela14
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 lut 2012, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Arbutus unedo ( drzewko truskawkowe )

Post »

A to moje drzewko truskawkowe
tak kwitło
Obrazek
Obrazek

a tak owocuje
Obrazek
Moja nieuleczalna choroba, cz.2
poszukuję ,sprzedam
Miłość Boga nie polega na tym,żeby chronić nas przed nieszczęściem ,ale na tym,że obiecuje być przy nas ,kiedy nas dotknie
Awatar użytkownika
Matemax
1000p
1000p
Posty: 2281
Od: 14 sty 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Arbutus unedo ( drzewko truskawkowe )

Post »

izabela14, to są świeże fotki, super że Ci zawiązało owoce. U mnie jeszcze się nie doczekałem, może jest obcopylne i potrzeba więcej niż jeden egzemplarz.
izabela14
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 lut 2012, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Arbutus unedo ( drzewko truskawkowe )

Post »

Zrobione przed godziną:) oczywiście to z owocami,bo kwitnące jakies dwa miesiące temu.Mam tylko to jedno drzewko,naczytałam sie tyle ,że nie zawiąże u nas owoców ,a tu proszę :D .Ciekawa jestem tylko czy dojrzeją...
Moja nieuleczalna choroba, cz.2
poszukuję ,sprzedam
Miłość Boga nie polega na tym,żeby chronić nas przed nieszczęściem ,ale na tym,że obiecuje być przy nas ,kiedy nas dotknie
Awatar użytkownika
Matemax
1000p
1000p
Posty: 2281
Od: 14 sty 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Arbutus unedo ( drzewko truskawkowe )

Post »

O to ciekawe :shock: Moje tej zimy nie chowałem nigdzie, przesadziłem do ogrodu w ciepłe zaciszne miejsce, no i ma się całkiem dobrze, ale owoców nie zawiązał ;:173 Ciekawe czy Ci dojrzeją, trzymam kciuki Obrazek
izabela14
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 lut 2012, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Arbutus unedo ( drzewko truskawkowe )

Post »

Moje jest jeszcze za małe na eksperymentowanie z zostawieniem w ogrodzie,ma około 50 cm.Stoi w pokoju przy wschodnim oknie.Zakwitło o ile dobrze pamietam w październiku i zaraz po tym trafiło do domu.Nie mam pojęcia jak to się stało,że zawiązało owoce,no ale są :D Co prawda tylko 5 ale i tak się cieszę.
Moja nieuleczalna choroba, cz.2
poszukuję ,sprzedam
Miłość Boga nie polega na tym,żeby chronić nas przed nieszczęściem ,ale na tym,że obiecuje być przy nas ,kiedy nas dotknie
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Arbutus unedo ( drzewko truskawkowe )

Post »

Matemax pisze:...efektem czego roślina zakwitła na początku września, była zapylana przez różne owady, głównie trzmiele, ale jednak nie zawiązała nasion, ponieważ podobno jest obcopylna, a ja nie posiadam drugiej takiej :?
To może kupisz sobie następną roślinkę w Starklu mają w tym sezonie. Ja nie mogłem się opanować i złożyłem zamówienie za kilka $.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Tiapel
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 3 kwie 2014, o 08:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Arbutus unedo ( drzewko truskawkowe )

Post »

Witam wszystkich :wit posiadam również roślinkę o nazwie Arbutus unedo ;) jestem z niej zadowolony tylko wolno rośnie a poza tym pisali, że do 7 mies. dojrzewa a ja już ją mam gdzieś ok.rok i jest taką roślinką o wymiarach zaledwie 14 cm. zresztą około Stycznia uciekł mi z klatki koszatnik gryzoń i odgryzł mi czubek myślałem że już po niej ale na szczęście puściła obok listka łodyszkę ;P przykro mi słyszeć tylko że we wszystkich przypadkach praktycznie trzeba mieć drugą roślinkę do owocowania :( co prawda miałem ale padła bo podlałem ja wodą z niewielką ilością nawozu ;/ a oto moja roślinka : Obrazek
Tiapel
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 3 kwie 2014, o 08:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Arbutus unedo ( drzewko truskawkowe )

Post »

zapomniałem o najważniejszym;) uprawiałem je z nasion , czekałem 2 mies. aż wykiełkuje coo wydaje sie normalne po wcześniejszych przeczytanych komentarzach;) później podlewałem co 2 dni w zależności od wilgotności gleby (mierzyłem na oko :D ) obecnie podlewam codziennie i przy podlewaniu zraszam wodą całe drzewko, z tego co zaobserwowałem chyba mu sie to podoba boo ma ładne zielone listki:D mogę jeszcze dodac że mieszkam w Nysie i z chęcią jak by ktoś blisko mieszkał móógłbym pożyczyć drzewko w celu zapylenia ich wzajemnie aby zaowocowały ale to z czasem najpierw musi mój maluch wydorośleć:D
Tiapel
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 3 kwie 2014, o 08:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Arbutus unedo ( drzewko truskawkowe )

Post »

Obrazek


witam urosla do 31 cm ;D jestem z niej zadowolony ale powiedzcie mi kiedy ją przyciąć wiem że najszybciej teraz to dopiero na jesień ;/ ale w jakim miejscu mam ją dokładnie przyciąć ???
Amato2
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 18 sty 2014, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Arbutus unedo ( drzewko truskawkowe )

Post »

Witam
Powiedzcie mi może czy mam czego się obawiać? Na listkach mojego drzewka truskawkowego są dziwne plamki, stało w pełnym słońcu i nie wiem czy to jest powodem czy może go coś zaatakowało :cry: Obrazek Obrazek
Czy jest szansa, że doczekam się kwiatów na moim drzewku? Wydaje mi się, iż juz jest na tyle spore, że mogłoby owocować. W tym roku sporo "podskoczyło" do góry, a coś muszę robić nie tak, bo kwitnąć mi nie chce. No i te plamki na liściach :(
Awatar użytkownika
Matemax
1000p
1000p
Posty: 2281
Od: 14 sty 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Arbutus unedo ( drzewko truskawkowe )

Post »

Matemax pisze:Drzewko nie zakwitnie prędzej niż w październiku, czyli "na krótkim dniu" tak jak np. chryzantemy.
Leniec
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 4 wrz 2014, o 14:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Arbutus unedo ( drzewko truskawkowe )

Post »

Witam
Jestem nowa na forum. Również mam drzewko truskawkowe(nawet 2) wyhodowane własnoręcznie z nasionek. Jedno ma już rok i zachorowało. Jeśli chodzi o plamki na liściach które powodują, że liście schną to najprawdopodobniej jest to choroba grzybowa. Byłam dzisiaj w sklepie ogrodniczym i Pani poleciła mi Topsin. Sporządziłam już roztwór i do dzisiaj zaczęłam pryskanie, mam nadzieję, że roślinka wyzdrowieje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”