Psianka jaśminowa (Solanum jasminoides) - pielęgnacja, uprawa

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
*Kasia
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 sie 2009, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Psianka jaśminowa

Post »

Moja ma pąki i w ogóle bardzo się poprawiła. Okazało się, że miejsce jej nie odpowiadało. Wbrew wszelkim opisom mówiącym, że musi rosnąć w pełnym słońcu lepiej się poczuła jak ją przewiesiłam w miejsce czasowo ocienione. Puściła dużo zielonych a nie jak dotąd fioletowych liści i pąki kwiatowe.

Szymko ja ukorzeniałam. Ścinałam sadzonki wierzchołkowe i wsadzałam od razu do ziemi. Przykrywałam od góry torebką foliową.

Ponieważ miałam młode sadzonki, które bardzo trudno było mi zdobyć i bardzo mi na nich zależało również zimowałam w mieszkaniu, na parapecie, pod którym grzejnik był zimą zakręcony. Trochę wybujała, ale wiosną ją przycięłam. Być może kwitnienie przez to jest tak późne, ale najważniejsze, że psianka przeżyła a ja cały czas miałam ją na oku.
Awatar użytkownika
doromichu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4019
Od: 12 mar 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: United Kingdom.Cheshire

Re: Psianka jaśminowa

Post »

Dzis sie dowiedzialam,ze tez ja mam,i to jeszcze kwitnie na dworze
Obrazek
Awatar użytkownika
polanka
100p
100p
Posty: 159
Od: 19 gru 2009, o 14:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Psianka jaśminowa

Post »

Psianki to moje ulubienice. :)
Jaśminowe mam dwa kolory, białą i niebieską.
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Kiedy człowiek zabije ostatnie zwierzę i spali ostatnie drzewo - przekona się, że pieniędzy nie można zjeść.

Wątek wymienny http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=67891" onclick="window.open(this.href);return false;
Zoso
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 25 lut 2017, o 11:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Psianka - białe kwiatki

Post »

Witam, mam od stycznia Psiankę. Według informacji od listopada do lutego/marca roślinka jest w stanie spoczynku i wymaga temperatury od 10-15 stopni. Przez cały styczeń i luty zapewniałem roślince wymagane warunki oraz podlewałem raz na tydzień i kontrolowałem wilgotność w doniczce, aby nie doprowadzić do przesuszenia.

Zgodnie z poradnikami znalezionymi w Internecie roślina wypuszcza białe kwiatki w okresie maja-lipca, moja roślina już ma białe kwiatki. Czy to normalne? Psiankę trzymam na wschodnim oknie. Dodam tylko, że czerwone owoce ciągle są na roślince. Sadząc po nowych listkach roślina ma się chyba dobrze u mnie. Jeśli jest to konieczne mogę dodać zdjęcia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”