Bananowiec - choroby i szkodniki

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
_ciaho_
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 23 cze 2014, o 01:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bananowiec - choroby i szkodniki

Post »

Ogródka niestety nie mam :/. Myślałem, że da radę uprawiać je w domu. Bardzo mi się podoba ta odmiana bo bardzo szybko rośnie :). Dałem jednego na balkon na próbę. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Awatar użytkownika
stalewiak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1344
Od: 13 kwie 2009, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdzies na północy
Kontakt:

Re: Bananowiec - choroby i szkodniki

Post »

One rosną tak do 6 metrów ale w gruncie hmm a w donicy nie wiem . Z czasem obwód pnia robią się 150 cm ... Tak więc wybór bananowca był nie trafny :) Kup sobie lepiej musa acuminata lub velutina
Maniak roślin egzotycznych :)
MadziaLady85
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 24 maja 2014, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Strzelce opolskie

Re: Bananowiec - choroby i szkodniki

Post »

Witajcie Najsłodsi,
ponieważ z palmami mi nie wyszło, oj nie ( taki to mój los trafiać na jakieś szczególnie słabe sztuki... ;:145 ) ale mężuniu kupił mi na promocji w jakimś super markecie w super cenie super bananka:)))))
Jest zielony w łatki:) No i dałam go wpierw na balkon w słoneczko, ale cały oklapł...No to ze słońca sobie go wepchałam do łazieneczki, bo tam wilgotno:). Tylko za to półcień, bo to chyba północ, ale w sumie to tam się podniósł:))) Tylko, że mu nie wiem kompletnie jaką kupić ziemię, bo przy palmach to mi za ziemię z Biedronki nieomal pogrożono:) A ja się po prostu nie znałam:) No więc słodziaczki, jaką mu kupić ziemię, bo pytałam i w Leroy nie ma dla banana ( taką strikte dla bananów ). No i w ogóle jak o niego dbać. Bardzo też proszę o jakieś linki. A już najbardziej to proszę aby mnie nie zaatakować i nie dyskryminować, bo ja jestem "nowonarodzona" jak widzicie i nie znam się w ogóle jeszcze na tych śliczniusich roślinkach, co potrafią być problemowe:)
Buziaczki :D
Madzia
Awatar użytkownika
kaczmar005
200p
200p
Posty: 372
Od: 17 lip 2010, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Bananowiec - choroby i szkodniki

Post »

Przeczytaj sobie wszyściuteńko w tym temaciku, a na pewno znajdziesz to czego szukasz :)
MadziaLady85
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 24 maja 2014, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Strzelce opolskie

Re: Bananowiec - choroby i szkodniki

Post »

Bardzo dziękuję za wskazówki i 1 wiadomość na PW.

Banan obecnie "siedzi" w łazience przy oknie od północy. Zapomniałam o nim jak wyszłam z domu do sąsiadki na dole na parter. Pogadałyśmy trochę, obejrzałam odcinek "Dlaczego Ja" i poszłam na zakupy, a w tym czasie słońce tak go "dogrzało" a wiatr wypieścił, że całego oklapniętego i z postrzępionym listowiem ratowałam w łazience. Dwa dni stał w brodziku. Teraz się podniósł. Ale rośnie dość nieintensywnie. Fakt, jeszcze go nie przesadzałam. Czekam aż teściowa do mnie wpadnie, bo ja po prostu nie mam ręki do kwiatów:(((
Przed chwilką byłam w łazience, i widzę, że znów jednak puszcza liść. Może odżyje? To bądź co bądź ciężka w pielęgnacji roślina. Ale u mnie wszystko do góry nogami... Rośliny rosnące w słońcu u mnie usychają-co jest nielogiczne bo np palmy są w słońcu pustyń i żyją tam a u mnie schły. A o bananie czytałam, że rośnie na Florydzie w pełnym słońcu, a jak go wyniosłam na balkon w południe to nieomal "padł". A teraz puszcza liścia w półcieniu w łazience. Świat na opak. Taki to już mój los.
Myślę, że te bananowce po prostu jak wykiełkują pod rośliną matką to są przez nią chronione dłuższy czas przed żarem tropików. A jak już podrosną, to wówczas się uodparniają na działanie słonka:) Może jak mój urośnie trochę, to również powędruje do słonka:)
Całuję,
Madzia
Awatar użytkownika
kaczmar005
200p
200p
Posty: 372
Od: 17 lip 2010, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Bananowiec - choroby i szkodniki

Post »

Do do roślin potrzeba trochę cierpliwości, nie możesz roślinom zmieniać warunków uprawy 5x dziennie. Jeśli chcesz przenieść roślnę z cienia na pełne słońce to musisz ją zaaklimatyzować przez tydzień zwiększając powoli ilość "słońca"
MadziaLady85
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 24 maja 2014, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Strzelce opolskie

Re: Bananowiec - choroby i szkodniki

Post »

Witajcie moi kochani forumowicze i forumowiczki:)
Znów z wami po wakacjach. Opalona i w słonecznych okularach:)
Ale znów w opałach. Banan w czasie Naszego urlopu nieomal usechł z pragnienia, więc go włożyłam do miski z wodą. Ale podczas rozpakowywania o nim zapomniałam i tak stał ze dwa dni na balkonie. Po tym czasie już cały oklapł ;:145
Teściowa mnie strofuje, mąż głupią ze mnie robi, a ja po prostu szczęście nie mam, no bo co kupię to taki niefart. Ale wiem, że te sadzonki z NL, czy z Holandii to pędzone sztucznie i każda jedna umiera, choćby jak o nie dbać...To takie przykre. Może kolejny osobnik okaże się bardziej chętny do przyjaźni u mnie w moim domciu...

Całuję,
Madzia
Awatar użytkownika
zjawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1030
Od: 28 paź 2010, o 20:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Bananowiec - choroby i szkodniki

Post »

Mam problem z moimi bananowcami.
Pojawiły się na liściach plamki ala plamistość :roll:
Co to może być i jak to zwalczyć ?
Awatar użytkownika
elusia57
100p
100p
Posty: 135
Od: 10 lip 2012, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Post »

Proszę poradźcie jak ratować moje bananowce?, co za robactwo je niszczy? i czym je zwalczyć. Za pomoc z góry dziękuję. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: bananowce

Post »

Oj chyba przędziorki się zadomowiły ;:185
ammar
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 28 lip 2015, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Bananowiec - choroby i szkodniki

Post »

Cześć.

Z mojego doświadczenia bananowiec nie jest taki łatwy w uprawie. Potwierdzam to, co piszą inni - kiedy za mało się go podlewa liście robią się żółte. Trzeba go dużo podlewać i spryskiwać. Niestety, od momentu kiedy nadrobiłam zaległości wodne, doszedł problem z czarniejącymi liśćmi. Nie widzę żadnych insektów, ale myślę, że mogą to być przędziorki. Pomożecie?

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
eriopus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1339
Od: 24 cze 2015, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Bananowiec - choroby i szkodniki

Post »

Sprawdź spodnią stronę blaszki liściowej bo tam właśnie bytuje przędziorek.
ammar
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 28 lip 2015, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Bananowiec - choroby i szkodniki

Post »

Sprawdziłam, ale od spodu widać tylko to, co na górze liścia - czarne plamy. Myślałam, że może teraz za dużo podlewam, ale chyba nie o to chodzi, bo od kiedy utrzymuję wilgotność banana, ten ewidentnie przyspieszył we wzroście. Tylko każdy liść prędzej, czy później jest zajmowany przez te czarne plamy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”