Datura - szkodniki

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
olesiak
50p
50p
Posty: 52
Od: 12 mar 2007, o 18:26
Lokalizacja: koło Nowego Sącza

Post »

Wysokość rośliny (razem z doniczką) to około 1,8 metra a średnica doniczki to 0,6 m a jej wysokość gdzieś około tyle samo dokładnie nie wiem bo jest częściowo wkopana w ziemie aby przy wietrze nieupadła.
Awatar użytkownika
iwika
500p
500p
Posty: 673
Od: 17 paź 2006, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śl
Kontakt:

Post »

olesiak pisze:Wysokość rośliny (razem z doniczką) to około 1,8 metra a średnica doniczki to 0,6 m a jej wysokość gdzieś około tyle samo dokładnie nie wiem bo jest częściowo wkopana w ziemie aby przy wietrze nieupadła.
Wielkośc donicy ok! jak radziłam obetnij zbędne liście i dwie skorupki z jajek wysusz zmiel w młynku i podsyp pod roślinke- i co dwa tyg. jedna łyżeczka.
Opryskaj przeciw przedziakowi!
Iwona i Lhasa Apso
Mój prawie ogród - Iwika
Awatar użytkownika
iwika
500p
500p
Posty: 673
Od: 17 paź 2006, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śl
Kontakt:

Post »

Erazm pisze:Stosuje zwykły nawóz pod drzewa, krzewy i warzywa np. Fructus. Sypię raz w tygodniu garść nawozu.
Nie mam bladego pojęcia o tym nawozie . Jak rośnie i kwitnie brugmanisia na tym nawozie ? może fotka tej roślinki?
Iwona i Lhasa Apso
Mój prawie ogród - Iwika
lisek22
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 30 kwie 2007, o 12:01
Lokalizacja: Rosanów

Post »

Niestety moja datura też niszczeje!!!!!!!!!!! ;:110 a byłam taka szczęśliwa jak ją dostałam :cry:
Awatar użytkownika
iwika
500p
500p
Posty: 673
Od: 17 paź 2006, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śl
Kontakt:

Post »

lisek22 pisze:Niestety moja datura też niszczeje!!!!!!!!!!! ;:110 a byłam taka szczęśliwa jak ją dostałam :cry:
Wklej fotke i napisz coś więcej o niej ( jaki nawóz stosujesz, stanowisko, itp).
Iwona i Lhasa Apso
Mój prawie ogród - Iwika
Gryzoń
50p
50p
Posty: 69
Od: 18 kwie 2006, o 17:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jazowsko k/Nowy Sącz
Kontakt:

Post »

Dołączę się do tematu bo mam dosyć dużo do czynienia z tymi roślinkami i może coś pomogę.
Dzikurki na listkach pojawiają się przez błonnik - taki ładny motylek ale to pewnie wszyscy wiedzą, składa jaja na liściach i larwy powodują dziurkowanie liści jak sera szwajcarskiego i tutaj cała filozofia....
Zółknięcie liści - jest to roślinka dosyć wymagająca dlatego jedno czego nie należy jej żalować to nawozu... i wody oczywiście... Najlepiej stosować jakieś wieloskładnikowe... osobiście polecam w proszku do każdego podlewania.
A dlaczego akurat takie? Ktoś kto ustala skład takiego nawozu wie ile czego roślina potrzebuje (wiem, że zależnie od fazy rozwojowej rośliny są różne potrzeby na składniki ale na potrzeby amatorskie nie ma to wielkiego znaczenia....)
Jakoś nie jestem przekonany do nawozów w płynie (za rzadkie są - pewnie wiele osób mnie wyśmieje ale ja tylko piszę swoje zdanie na ten temat)
Od lat używam jednego nawozu w proszku - do każdego podlewania dodaję 1małą łyżeczkę na 10l wody i wszystkie problemy z braku nawozów znikają....
Awatar użytkownika
ala
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 14 mar 2007, o 12:21
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Gryzoniu, napisz jaki to nawóz w proszku.
Gryzoń
50p
50p
Posty: 69
Od: 18 kwie 2006, o 17:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jazowsko k/Nowy Sącz
Kontakt:

Post »

Napisałem Pani PW.
Dla użytkowników forum - jest to "superba" z dodatkiem kilku składników zależnie od przeznaczenia ale dostępna tylko w sklepach w 25kg workach....
Jeśli ktoś potrzebuje małe woreczki proszę pisać - nie chcę aby zabrzmiało to jako reklama poza działem do tego przeznaczonym ale staram się pomóc...
Kwiaty zasilane tym nawozem można zobaczyć w galerii na stronie http://www.ogrodmarzen.of.pl
Awatar użytkownika
ala
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 14 mar 2007, o 12:21
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Gryzoń pisze:Napisałem Pani PW.

Dziękuję. :)
pegawe
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 7 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Kudowa Zdrój

Żółknięcie datury

Post »

Jednej z moich trzech różnokolorowych datur żółkną liście. Poza tym wygląda dorodnie zawiązała już pąki kwiatowe. Czy to może objaw niedokarmienia a może odwrotnie. Nawożę raz wtygodniu nawozem płynnym do datur.
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6275
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post »

Wydaje mi się że jeśli stosujesz nawożenie zgodnie z zasadami podanymi na opakowaniu wszystko powinno być w porządku. Albo przyczyna może być susza bo lato mamy upalne troszkę. Pozdrawiam.

Polecam wstawić fotki to może zobaczy się co to jest. :)
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

Mogą to być objawy żerowania przędziorków- obejrzyj dokładnie.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
pegawe
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 7 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Kudowa Zdrój

Post »

Podlewam raczej regularnie, nawet w razie potrzeby 2 razy dziennie, wiec raczej wykluczam podsuszenie. Koniecznie jutro z rana sprawdzę te przędziorki. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”