Datura - szkodniki

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Pokaż zdjęcia z jednej i drugiej strony liścia oraz całą roślinę. :D
wanda509
50p
50p
Posty: 83
Od: 15 kwie 2008, o 16:34
Lokalizacja: lubelskie

Re: Datura cos na ratunek jej

Post »

zuzanka3 pisze:ma żółte liście i białe kropeczki na liściach i liscie spadają co zrobić? używałam srodków grzybobójczych i nie pomaga
A może ma po prostu za mało nawozu.. Więcej można by było coś powiedziec gdybyś wstawiła zdjęcia.. :)
Awatar użytkownika
Agii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 978
Od: 2 lip 2008, o 20:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Białegostoku woj.podlaskie

Post »

Witaj. Proponuję żebyś zrobiłam oprysk od przędziorka. :)
ma3golcia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 20 sie 2008, o 22:04
Lokalizacja: mazowieckie

Datura...szkodnik

Post »

Potrzebuje pomocy moja datura po każdej nocy traci najmłodsze pączki kwiatowe .Przypuszczam ze atakuje go szkodnik..Jaki ?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Przydało by się zdjęcie i warto poczytać tutaj i tutaj :D
ma3golcia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 20 sie 2008, o 22:04
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Oto moja nieszczesna datura .Pryskałam ją już Decis Nurelle i Talstar... Obrazek Obrazek
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Zrób przed nocą oprysk Mospilanem 20 SP bardzo dokładnie powinien odstraszyć szkodnika gdyż to preparat wchłaniający sie w roślinę i przez 24 h będący w niej więc nawet jeśli szkodniki nadgryzą roślinę w nocy po oprysku więcej nie powinny już tego robić. chyba że coś innego likwiduje Ci z rośliny te pączki kwiatowe. Na zdjęciach niewiele widać.:D
Awatar użytkownika
lwica79
50p
50p
Posty: 92
Od: 19 kwie 2008, o 23:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post »

Mogą to być przędziorki, bo na cytrynce też tak listki od końcówki żółkną przy ich żerowaniu. Potrzeba by jednak zbliżenie listka dla lepszego obejrzenia (czy jest jakby w żółte kropeczki) ,a dodatkowo na dwa sposoby można jeszcze się upewnić co do przędziorka- popryskać roślinkę zraszaczem w miejscach łączenia ogonków liściowych z łodygą i pod słońce przyjżeć się czy jest pajęczynka, dodatkowo przycisnąć opuszek palca do wierzchniej strony liścia i obserwować jego spodnią stronę w tym miejscu przez 15-30 sekund..jeśli zacznął się poruszać(sprowokowane ciepłem) maleńkie stworzonka to na 99% przędziorki
ma3golcia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 20 sie 2008, o 22:04
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Zauważyłam ostatnio że zabrał sie również za listki ...nie wiem czy widać to na zdieciach...Dziekuje za pomoc Przemo. ......
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Wczoraj byłam u siostry. Jej datura też już prawie padła. Obejrzałam ją dokładnie i zauważyłam malenkie pajęczynki. Przędziorki. To paskudztwo u siebie wytępiłam nie preparatami, ale kilkakrotnym w ciągu dnia spryskiwaniem rośliny wodą.
Awatar użytkownika
maakita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 17 maja 2007, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Krakowem

Post »

Ja mam to samo i wydaje mi się, że u mnie to sprawka sikającego do doniczki pieska.
pozdrawiam Magda

Na wsi u maakity
Awatar użytkownika
Agii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 978
Od: 2 lip 2008, o 20:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Białegostoku woj.podlaskie

Post »

maakita pisze:liście mojej wyglądają tak samo. Mam też bardzo dużo skorków na daturach, ale to chyba nie ich sprawka.
U mnie była taka sama sytuacja z liśćmi. Dziura przy dziurze. Było bardzo dużo skorków na moich daturkach. Od kiedy zaczełam zrzucać skorki stan liści się bardzo poprawił. Wiem że skorki są pożyteczne ale nie w takich ilościach jak na moich daturkach. Młode listki były objedzone. Moje krzaczki wyglądały okropnie. Potrafiło ich być na jednej nawet 30-40 szt :!:
Awatar użytkownika
maakita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 17 maja 2007, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Krakowem

Post »

Niestety skorków już nie mam, a w liściach dalej dziurki...
pozdrawiam Magda

Na wsi u maakity
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”