Bonsai - sztuka dla wszystkich,instrukcja tworzenia

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
zuzka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 19 kwie 2006, o 15:48

Bonsai - sztuka dla wszystkich,instrukcja tworzenia

Post »

Elo!Mam pytanko czy ktoś z was interesuje się bonsai?P
roszę o fotki bonsai.
Pozdrawiam :D
Zuzka
Awatar użytkownika
karolina7787
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 15 mar 2007, o 19:30
Lokalizacja: Wielkopolska

Mam drzewko

Post »

Hejka. Właśnie jestem w trakcie tworzenia bonsai. Może trochę nietypowe ale z grubosza. Ale wychodzi coś z tego. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7587
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Serdecznie zapraszam Osoby bywające na forum bonsai do odwiedzania nas i uzupełniania wzajemnie wiedzy przez nasze strony , fora. :D
Zaproście zaprzyjaźnione Osoby do zajrzenia czasem do nas, tutaj.... :D
:idea:
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
Zaczarowany
200p
200p
Posty: 237
Od: 8 mar 2007, o 10:57
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Witam. Mam takie pytanie. Czy ktokolwiek z was kupował bonsai na allegro.
Wiem, że tak dziwnie kupować na Internecie. Dużo jest tam ofert. Ale nie ma rzeczywistych, prawdziwych zdjęć. Zastanawia mnie czy dałoby się wyhodować coś z tego, co tak reklamują. Czy to tylko pic na wodę.
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Z jakich drzew najłatwiej robić Bonsai?
Chodzi mi po głowie eksperyment z wierzbą mandżurską ;-) Dostałam "badylki", wstawiłam do wody i wypuściły korzonki... Jeden większy badylek mam zamiar posadzić w ogrodzie a na pozostałych będę się "znęcać" :twisted:
Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie??
Awatar użytkownika
Zaczarowany
200p
200p
Posty: 237
Od: 8 mar 2007, o 10:57
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Wydaje mi się ze Bonsai w Polsce dopiero raczkuje. Dlatego Dorko, tyle pytań bez odpowiedzi. Dzięki za odpowiedź niecierpek. Też wydaje mi się ze to trochę naciąganie. Ale i tak wolałbym już uformowane drzewko. Ale nie umiem nic takiego znaleźć na allegro.
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Dorka,witaj :P


z wierzbą mandżurską możesz robić doświadczenia-ona wręcz lubi cięcia.
Ja mam wieloletnie , ale formowały sie same w ogrodzie.Po ok.7 latach pień jest
gruby -tak ok.grobości nagdarstka ręki .Więc tym , przybliżam Twoją wyobraznię :P.
Ucinać powinnaś tak , aby pozostawić coś bocznego.Pierwsze cięcie zdecyduje o wysokości Twojego ,przyszłościowego drzewka. Wierzba nawet uformuje się parasolkowato,ale ten czas-uuuuuuuaaaaaa :roll: .

Próby sa wskazane- kto wie, czy ja też nie zrobię podobnie - mam juz wsadzoną w doniczkę, rosnącą tyle, że cieniaczek niesamowity.

Yes :P yes :P -i .....kolejny bonsai ogrodowy!!!! będę miała.


pozdrawiam mandżursko :P
Jovanka
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witaj, witaj Jovanko!!
Widzę, że podobne "zachcianki" miewamy ;-) hihi
No właśnie z tego powodu, że wierzba mandżurska lubi take przycinanie chcę się pobawić w formowanie miniaturki ;-) Inna sprawa to nie mam już miejsca na duże drzewa (lubię nasze stare drzewa owocowe... tzn moje podniebienie je lubi ;-))
Jovanko, z tego co zrozumiałam to Ty hodujesz swoje bonsai w ogrodzie? Robisz tak cały rok i są one wkopane w ziemię? Mnie się zachciewa takigo bonsai domowego... ale nie wiem czy to się uda bo wierzba potrzebuje okresu spoczynku w niższych temperaturach. Pożyjemy zobaczymy ;-)
Nela ma taką karłowatą wierzbę w donicy. Z tego Neli opisu wyczytałam, że jej wierzba nie rozrasta się bardzo bo ma mało miejsca na korzenie (+ spore i częste cięcie).

Zaczarowany,
a może zamiast gotowego drzewka pobawisz sie z nami i stworzysz SWOJE bonsai??
Takim oto sposobem będziemy mieć następny eksperyment forumowy (pierwszy jest pod kryptonimem "ANANAS" ;-) hihi)
Skombinuj kilka gałązek wierzby, do wody z nią (lub prosto do donczki) i BAWIMY SIĘ!!!
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witaj.......jjj Dorko :P

Moje ogrodowe hmm.. rosna w doniczkach prawie specjalnych, ale są non-stop na dworze, spędzają zimę już bez zabezpieczeń. Mam kilka , wieloletnich-największy i najbardziej okazały wiąz , inne tez ciekawe- nowe prowadzę ,własny mam przychówek iglaczków, inne n/n drzewka dobrze pokręcone :P ,itp...
Czego nie mam? ---> czasu dla wielu przyjemnych rzeczy :P ,
---> nie mam czasu na przyłożenie sie , aby bonsai był bonsai'em.

U mnie* :wink: troszkę *idą na żywioł , podobnie jak wiele moich aranżacji ;:23 w ogrodzie.
Postaram się, gdy puszczą listki zademonstrować je na forum-myślę, że takimi małymi formami też można pobawić się w ogrodzie, znależć kącik.

Nie powiem, bywam na forach bonsaistów, czytam, oglądam, podglądam i ...w ogóle jestem zafascynowana od lat japońskim nurtem , nawet w :lol: storczykach
Póki co ,dla bonsai na tym etapie pozostanę ---> czyli podziw pełną buzią + odrobina sztuki w życiu.

A formować :P pewnie będę dalej wg własnego stylu ;:111 ,czasami żal wyrzucić coś z czego powstaje mniej lub więcej ciekawa forma i...żyje.A mam wiele materiału obok siebie.Dla mnie to bardziej element zabawy z czymś niesfornym a ciekawy w formie.

Już nie powiem- też :P w Egzotarium w Sosnowcu odbywają się warsztaty bonsaistów- grupy sląskiej , zointeresowani mogą tu znależć pomoc :P .

pozdrawiam Jovanka ;:100
Awatar użytkownika
Zaczarowany
200p
200p
Posty: 237
Od: 8 mar 2007, o 10:57
Lokalizacja: Zabrze

Post »

DorkaWD – Dla mnie, osoby, która nie ma nic wspólnego z Bonsai, pielęgnowanie już trochę odhodowanego drzewka to wyzwanie.

Tak „operacja Ananas”. Przyłączyłbym się do tej akcji „bonsai”, ale to dla mnie jeszcze czarna magia. W sumie w lasach blisko mnie rosną brzozy. Z gałęziami nie było by problemów. Hmmm, pomyśle.
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Zaczarowany,
ja też nie wiem na co się porywam ;-) Podchodzę do tego jak do nowego doswiadczenia - udanego (jeśli nawet nie wyjdzie mi bonsai a tylko zwykła wierzba i to zeszpecona ;-)) lub nie (jeśli padnie).
Nic nie mamy do stracenia!! Śmigaj po te wierzby!! ;-)
Awatar użytkownika
mora1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 579
Od: 31 mar 2006, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Post »

Witajcie.Właśnie nad tym samym myślałam, mandżurka to taka plastelina, nie zniszczył jej mój M , sucz nie dała rady, ja ją pociachałam i dalej jest. Więc wpadł mi do głowy pomysł z Bonsai, też idę na żywioł. Macie już jakieś konkretne plany formowania i stylizowania. Ja marze o drzewie w które uderzył piorun. Mój M mówi , że w 5 minut takie zrobi :twisted: A tak poważnie bądźcie takie dobre i podzielcie się doświadczeniami z "mandżursim Bonsai".
Pozdrawiam Monika
moja skarpa
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Teraz to się zastanawiam czy przypadkiem jakaś epidemia nie wybuchła z tym bonsai ;-) hihi

Moreczko, Moniczko ;:167
Nic a nic nie wiem o sztuce prowadzenia bonsai!! Jednak wydaje mi się, że nasi "M" zbytnio w tej dziedzinie nam się nie przydadzą (przynajmniej w sprawie formowania drzewka - ale mog się mylić ;-)
Kiedyś oglądałam stronki o bonsai i "przylepiło" mi sie takie oto "coś"
Chyba manewrując kątami nachylenia można formować kształt.
Nasz eksperyment może trwać latami - ale i tak warto ;-)

Obrazek
Obrazek ściągnięty z internetu, nie znam autora wiec nie moglam zapytać o zgodę :( "ukradłam" go już jakiś czas temu i nie pamiętam adresu stronki... Mam nadzieję, że zostanie mi to wybaczone ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”