Pelargonia angielska(Pelargonium grandiflorum) , doświadczenia w uprawie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
klaudzia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 8 sie 2007, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Czym najlepiej zwalczac takie biale jajeczka na spodzie lisci? Myslalam ze to mszyce i pryskalam preparatem ABC ale nic nie pomoglo, na niektorych listkach jest ich kilkanascie :( Boje sie ze moga sie przeniesc na inne kwiaty.

A tak pieknie mi kwitly w tym roku!


oto one...

Obrazek

Obrazek

http://images24.fotosik.pl/52/fa100fe5f43703c4gen.jpg


ma ktos pomysl moze co z tym zrobic? bo ja juz nie wiem :(
Początkujaca ogrodniczka ;)
kontrapunkt
100p
100p
Posty: 180
Od: 24 mar 2007, o 21:35
Lokalizacja: woj. opolskie

Post »

.No to się pochwalę :wink:
Mam od zeszłego roku właśnie taką fioletowo- różową pelargonię - właściwie były trzy, ale tylko jedna przetrwała zimę .Byłam tak pochłonięta innymi zajęciami ,że zapomniałam je uszczknąć i rozmnożyć ,stała na parapecie południowym i doskonale zniosała zime .Wiosną wsadziłam ją do donicy na tarasie , jest śliczna i ma jakieś 50 cm wysokości ,kwitnie jak szalona .Czy uszczknąć pod koniec sierpnia listki z łodyżkami i wsadzić do ukorzeniacza i do ziemi w donicach ? Czy w jakiś specjalny sposób je zabezpieczać i dbać o młode roślinki .Roślinę mateczną mam zamiar przezimować tak, jak w zeszłym roku .Proszę o podzielenie się Waszymi doświadczeniami .Czy komuś udało się rozmnożyć i przezimować miniaturki pelargonii angielskiej
pozdrowionka?
Inka
vitamina
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 27 maja 2008, o 22:08

Pelargonie angielskie..piekne rośliny!

Post »

W tym roku zakupiłam do skrzynek pelargonie angielskie..piekne rośliny..
Piolecam wszystkim..cena nieco wyższa niż "pospolite" pelargonie ale kwiaty jeszcze piękniejsze.. :D Obrazek
Awatar użytkownika
Kalmia
1000p
1000p
Posty: 1434
Od: 15 maja 2007, o 14:19
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post »

Tak, super roślinki. Postaram sie przechować przez zimę.
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5841
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Post »

Piękne są, to fakt, ale moja padła na jakieś choróbsko :(
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
mariagmm
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 9 cze 2008, o 12:17

Pelargonia królewska

Post »

Nie wiem co sie stało ale moja piekna pelargonia królewska przekwitła, liscie pożółkly. Czy to prawidłowo? I co powinnam teraz z nimi zrobic?
Awatar użytkownika
Przemas
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 19 cze 2008, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Troche za wczesnie aby przekwitła i zrzuciła już liście. Może miała za sucho?? Slyszałem też że u kogoś się tak zachowała jak nie była dostatecznie nawieziona.
Saraaa

Post »

Mogła również przekwitnąć bo nie miała uszczykiwanych zwiędłych kwiatów ( czytałam czy oglądałam gdzieś, że kwiaty należy obcinać po przekwitnięciu aby pobudzić rośline do kolejnego kwitnienia ). A co do przesuszenia zgadzam się z Przemasem - w ubiegłym roku troche mnie w domu nie było i pelargonie wyglądały tak jak z twojego opisu :?
Awatar użytkownika
Alll
500p
500p
Posty: 623
Od: 8 mar 2009, o 20:08
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Jestem przerażona ;:154
Kupiłam ich całkiem sporo. Napiszcie proszę czym konkretnie podlewać. Nawozem do kwitnących, czy jakimś specjalnym do pelargonii. Czy obornikiem też można?
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam serdecznie Alina
Ze śmietniska do rajskiego ogrodu
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4607
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Post »

Ja tez je uwielbiam , mam gdzieś fotki swoich kilku , ale beznadziejne :wink: .

Alll towoje są przepiękne :D . Już Kupiłaś ? :) Niech stoja koniecznie na słoneczku , dobrze by było jak najbliżej domu , żeby deszcze i burze nie niszczyły kwiatółw.. , chyba że będziesz latać i zbierać w razie potrzeby.. :wink: . Dobry jest nawóz Substral magiczna siła do peralgobni , przekwitłe kwiaty obrywać :wink: Jak by sie dziadostwo jakies w postaci szkodników trafiło to pryskać :wink: . Nic im więcej do szczęścia myśle nie potrzeba :wink: . Niech rosną zdrowo i cieszą kwieciem całe lato :D .

Jeszcze zapodam linka :lol: :wink: :
http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=1260
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Awatar użytkownika
Alll
500p
500p
Posty: 623
Od: 8 mar 2009, o 20:08
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

;:168 Arturze, bardzo Tobie dziękuję.
Będą rosły na tarasie w skrzynkach. Słońce od świtu do godz. 16
Nawóz ;:333 Podlewać rozumiem normalnie, opryski profilaktycznie. Oby tylko się uchowały.
Pozdrawiam serdecznie Alina
Ze śmietniska do rajskiego ogrodu
Awatar użytkownika
cattleya
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1116
Od: 6 maja 2007, o 13:19
Lokalizacja: Łódź

Post »

Angielki sa piękne ale trzeba pamiętać że mają większą wrazliwość na choroby grzybowe.
I moje róże http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 74&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
I ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=21086" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
raistand
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 18 mar 2007, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Czy mozna je wsadzić na rabatkę?
Może chociaż te drobnokwiatowe?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”