Aspidistra wyniosła,żelazne liście,(Aspidistra elatior)

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Przyszła do mnie paczka z aspidistrą!!! Była uszkodzona, opakowana od nowa przez pocztę w papier i sto sztywnych taśm wzmacniających karton, plus stempelki i podpisy wszystkich urzędników pocztowych w Polsce :wink:

Długo szło, ale roślina w środku jest w dobrym stanie. Liście ma dwa, trochę się zgniotły, bo były zwinięte w serpentynkę, trochę ziemi się wysypało, ale niewiele, roślina nie lubi stać na głowie, ale doniczka była dobrze zabezpieczona. Na razie nie mogę dobrze przyjrzeć się liściom (czy są nieproszeni goście), więc roślinka ma karencję w kuchni, jutro zrobię przegląd, może też jakieś zdjęcie :)

Kosztowała 7 zł. plus przesyłka i tyle jest warta. Byłam dziś u Tomaszewskiego w Warszawie, jestem mocno zdegustowana słabą ofertą, opryskliwą obsługą, brakiem opisów na doniczkach, czasem nawet cen nie było. Byłam przekonana, że będzie wiele gatunków w wielu odmianach i będzie w czym wybierać, a tu ... kicha :twisted: A najdziwniejsze jest to, że we własnym firmowym sklepie, wizytówce swojej firmy, najwięcej jest roślin od metra wzwyż i w cenach od 40 zł. do kilkuset. To tak dla detalisty, kolekcjonera :twisted: A Aspidistra była, owszem, ale jakiś metr wysokości, kilka - kilkanaście liści i cena oczywiście odpowiednia :cry:

Wrócę do tematu :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
ANETA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1466
Od: 14 lis 2006, o 19:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

bona pisze:ja już od dawna się uśmiecham do wszystkich posiadaczy aspidistry ijak na razie moje uśmiechy są mało skuteczne i nie przekonywujące :D
Ale ktoś tu zaraz oberwie po głowie ;:14 a ten wpis w moim wątku " Kwiaty Anety " str.2 , to niby czyj :?:
bona pisze:ja natomiast ustawiam się w wiosennej kolejce po aspidistrę ile ja się jej naszukałam i nigdzie jej nie ma bo tak jak napsałaś starodawny kwiat,no imyślałam że gatunek ten już wyginął-a tu masz one jeszcze żyją i mają się świetnie :wink: :roll:
Chyba pamięć zawodzi :lol: :lol: :lol: jeszcze rojniki masz u mnie zaklepane :wink:
Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1955
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Moja aspidistra jest jedną nogą w grobie... Coś wyraźnie zjada liść od środka, bo ten żółknie wzdłuż nerwów... Anetko, to znowu szczerzę się do Ciebie... O rojniczki też żebrałam... ;:131
Awatar użytkownika
myszorek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 5 cze 2007, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kiełczów

Post »

Dziewczyny :D i chłopaki ;) zadzwoniłam do jednej kwiaciarni, tak o zapytać o aspidistrę.I wiecie co, Pani powiedziała,że u nich bywają,ale dopiero na początku marca :D Tak więc można ją zdobyć :)
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same. Phil Bosmans
Pozdrawiam, Ola
Spis treści; Zielona galeria
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Tia, a w kwiaciarni koło mnie pani znała TYLKO cięte liście aspidistry dodawane do bukietów jako ozdoba czy podstawa.... Dla świętego spokoju obiecała, że popyta, ale nadziei nie mam :(

A u Tomaszewskiego w Warszawie były metrowe i większe, nawet ładne, ale za to drogie (ponad 50 zł).

Obrazek
(Zdjęcie zrobione wieczorem, w tajemnicy telefonem, nieostre i byle jakie, ale wysokość roślin widać)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
myszorek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 5 cze 2007, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kiełczów

Post »

Nalewka pisze:Tia, a w kwiaciarni koło mnie pani znała TYLKO cięte liście aspidistry dodawane do bukietów jako ozdoba czy podstawa.... Dla świętego spokoju obiecała, że popyta, ale nadziei nie mam :(
Dlatego od razu ją zapytałam czy liście czy roślinka w doniczce.Twierdzi,że roślina doniczkowa.
Nalewka pisze:A u Tomaszewskiego w Warszawie były metrowe i większe, nawet ładne, ale za to drogie (ponad 50 zł).
To może mniejsze będą tańsze ;)
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same. Phil Bosmans
Pozdrawiam, Ola
Spis treści; Zielona galeria
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Myszko, najważniejsze w tym jest słowo "mniejsze" :lol: Mniejszych tam nie ma, znakomita większość sprzedawanych tam roślin to mamuty za kilkadziesiąt czy kilkaset złotych :twisted: Głupia sanseweria (przepraszam, sama ją sobie kupiłam) kosztowała ok. 15, a cyklameny ponad 17. Wrrr, spodziewałam się zupełnie czegoś innego :(
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
myszorek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 5 cze 2007, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kiełczów

Post »

Ceny naprawdę... ;:150 zdecydowanie bardziej wolę ceny na giełdzie kwiatowej ;)
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same. Phil Bosmans
Pozdrawiam, Ola
Spis treści; Zielona galeria
Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1955
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Za to pani z "alledrogo" ponownie wystawiła aspidistrę na sprzedaż... Chyba zachęciło ją nasze zbiorowe zainteresowanie, bo roślinka jest już 3 razy droższa :)

W poznańskim Tomaszewskim na razie nie ma ani dużych, ani małych "żelaznych liści".
Awatar użytkownika
myszorek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 5 cze 2007, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kiełczów

Post »

kari pisze:Za to pani z "alledrogo" ponownie wystawiła aspidistrę na sprzedaż... Chyba zachęciło ją nasze zbiorowe zainteresowanie, bo roślinka jest już 3 razy droższa :)

W poznańskim Tomaszewskim na razie nie ma ani dużych, ani małych "żelaznych liści".
Widziałam...Szybko podniosła cenę :lol:
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same. Phil Bosmans
Pozdrawiam, Ola
Spis treści; Zielona galeria
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Tak.... tyle, że jeszcze nie znalazł się na żadną amator :wink:
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Dziewczyny tak czytam o tych aspidistrach i cenach, to myślę że ja chyba upadłam na głowę :roll:
Ja przywiozłam aspidistrę z Niemiec dwa lata temu, kosztowała 23 euro. W przeliczeniu wychodziło około 80 zł.
A miała tylko TRZY listki :roll:
ANETA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1466
Od: 14 lis 2006, o 19:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Gabriela pisze:Dziewczyny tak czytam o tych aspidistrach i cenach, to myślę że ja chyba upadłam na głowę :roll:
Ja przywiozłam aspidistrę z Niemiec dwa lata temu, kosztowała 23 euro. W przeliczeniu wychodziło około 80 zł.
A miała tylko TRZY listki :roll:
O matko kochana !!! tyle za 3 listki :shock:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”