Awokado - problem z liśćmi

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Kacper90
200p
200p
Posty: 354
Od: 10 maja 2016, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Awokado - problem z liśćmi

Post »

Czy nawożenie awokado raz w tygodniu florovitem lub nawozem do zielonych wystarczy ? Do tej pory tak własnie robiłem i awokado ładnie rośnie ale pytam bo pomyślałem że możliwe jest uzyskanie jeszcze lepszych efektów ?
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18648
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Awokado - problem z liśćmi

Post »

Wystarczy. Lepiej będzie rosło, jak zapewnisz mu dużo światła.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Chantico
50p
50p
Posty: 98
Od: 6 lut 2008, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Awokado - problem z liśćmi

Post »

Witajcie, pozwolę sobie podpiąć się pod temat, bo od dłuższego czasu mam problem z moim awokado. Otóż roślina ładnie rośnie, wypuszcza nowe pędy, ale liście bardzo szybko zaczynają brązowieć. W tej chwili zdrowe, zielone listki stanowią ok. 40%, reszta to te mniej lub bardziej brązowe. Staram się zapewnić drzewku w miarę wilgotne powietrze, nie zraszam go jednak bezpośrednio. Na początku roku roślinę przesadziłam do nowej ziemi i doniczki, jest regularnie podlewana, żadnych szkodników nie zauważyłam... Macie jakiś pomysł co może być nie tak? Czy powinnam oberwać wszystkie zbrązowiałe liście (awokado będzie wtedy mocno łyse...)? Będę wdzięczna za wszelkie sugestie, bo roślinkę wyhodowałam z pestki i mam do niej emocjonalny stosunek :-) A tak przedstawia się delikwent, o którym mowa:

Obrazek
Pozdrawiam :-)
Kasia
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18648
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Awokado - problem z liśćmi

Post »

Masz odpowiedź na poprzedniej stronie:
pEtr pisze:Brązowienie liści to efekt zbyt dużej ilości wapna w ziemi. Awokado lubi ziemię lekko kwaśną i podlewanie wodą z małą ilością wapna - czyli nie kranówa a najlepiej deszczówka.
Czyli wymień ziemię na nową, może być torfowa (próchniczna) albo ziemia do paproci wymieszana z ziemią uniwersalną. Nie zapomnij dodać trochę agroperlitu, żeby nieco ją rozluźnić.
I podlewaj albo deszczówką, jak napisał pEtr albo przegotowaną wodą.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Chantico
50p
50p
Posty: 98
Od: 6 lut 2008, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Awokado - problem z liśćmi

Post »

Dziękuję za podpowiedź. Wygląda w takim razie na to, że czeka mnie wymiana ziemi, bo jeśli chodzi o podlewanie to od początku używam wody przegotowanej.
Pozdrawiam :-)
Kasia
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18648
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Awokado - problem z liśćmi

Post »

Tak, ale woda też może być tutaj przyczyną. Być może masz tak twardą wodę, że nawet przegotowanie jej niewiele pomaga. Poszukaj testera do pomiaru twardości wody, wtedy będziesz miała rozeznanie, jak twardą masz wodę.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
viedzma
200p
200p
Posty: 256
Od: 11 sty 2012, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Awokado - problem z liśćmi

Post »

Witam
Spotkał się ktoś z szkodnikami na awokado??
dzisiaj rano zauważyłam małe pajęczynki i dżdżowniczki na liściach, po obu stronach, pościągałam to i spryskałam roślinę na robale, (niestety nie zrobiłam zdjęcia, szybka reakcja z mojej strony) będę obserwować, roślina stoi w jasnym pomieszczeniu od wschodniej strony, widział ktoś coś takiego co to może być?
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18648
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Awokado - problem z liśćmi

Post »

Jeśli pajęczynki to przędziorki.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
viedzma
200p
200p
Posty: 256
Od: 11 sty 2012, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Awokado - problem z liśćmi

Post »

Nie to raczej nie przędziorek, natomiast dzisiaj znalazłam mączlika, ale te pajęczynki to nie wiem czy z niego, bo on raczej jajka ma.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18648
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Awokado - problem z liśćmi

Post »

Pajęczynki są charakterystyczne dla przędziorków. Jeśli przypominałoby to taką kleistą watę, to byłby to wełnowce. Ale bez zdjęć można tylko gdybać.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
dumel88
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 1 paź 2016, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

witam problem z awokado

Post »

Witam
Mam problem z awokado hoduje od lutego 2016 roku
Usychają jej liście oto zdjęci:
https://zapodaj.net/fd37033fc17d4.jpg.html
https://zapodaj.net/dea4beec4813e.jpg.html
https://zapodaj.net/a258114eae64d.jpg.html
Awatar użytkownika
lucy23-61
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1562
Od: 14 wrz 2011, o 21:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Awokado - problem z liśćmi

Post »

Te krechy na liściach to raczej uszkodzenia mechaniczne niż szkodnik.Roślina wygląda według mnie zdrowo.Może i te inne zbrązowienia są skutkiem uszkodzenia mechanicznego.
Awatar użytkownika
kokile
50p
50p
Posty: 50
Od: 23 paź 2016, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Awokado - problem z liśćmi

Post »

Witam
Również i ja mam problem z liśćmi awokado - moje awokado z pestki ma prawie 2 lata.
Końcówki liści brązowieją. Podlewam roślinkę odstaną przegotowaną wodą, nie dopuszczam do przesuszenia.
Obecnie walczę z Ziemiórkami, Dorosłe ziemiórki wyłapują żółte lepce a do gleby stosuje specjalny środek chemiczny.

Nigdy nie spryskiwałem liści wodą.

W następnym tygodniu planuje przesadzić awokado do nowej ziemi - mieszanka ziemi do paproci i uniwersalnej.
Czy liście, które są brązowe mam oberwać?

Czy liście jeśli będą już całkiem brązowe odpadną same, czy lepiej wcześniej je obrywać?

Brązowienie liści awokado w warunkach hodowli w bloku to normalne zjawisko? Co należy robić, aby ograniczyć to zjawisko?

Z góry dziękuję za informację.
Pamiętajcie, że w Stalowej Woli ogromna Huta z żelaza stoi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”