Mikrosorum,paproć krokodyla (Microsorum musifolium) 'Crocodyllus'

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
alma
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 13 kwie 2008, o 11:40
Lokalizacja: Poznań

Mikrosorum,paproć krokodyla (Microsorum musifolium) 'Crocodyllus'

Post »

Witam Wszystkich serdecznie.Dostałam na imieniny przepiękną "paproć krokodylą"-microsorum musifolium.Jest ogromna,ma liście które przypominają skórę krokodyla i nie mam zielonego pojęcia jak się nią opiekować.Czy podobnie jak inne paprocie-czy to może indywidualistka?Czy ktoś może wie jak się nią opiekować?Poradźcie,proszę!!!

FOTO z sieci
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Zapewnij takie same warunki jak innym paprociom jedynie zwiększając wilgotność powietrza poprzez zraszanie nawet czterokrotne w ciągu dnia ale wyłącznie do godziny 17-stej latem i nasyp keramzytu w podstawek(keramzyt musi być stale wilgotny) :D
alma
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 13 kwie 2008, o 11:40
Lokalizacja: Poznań

Krokodylek........

Post »

Dzięki wielkie.......za radę.Skorzystam z niej.Martwię się,bo zauważyłam na liściach mojej paproci ciemne plamy i nie bardzo mogę je rozpoznać.Co to może być?Jak sie tego pozbyć.?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Najpierw pokaż zdjęcia liści z plamami. Pozbyć się już nie pozbędziesz ale można zatrzymać proces ich dalszego się robienia lub powiększania:D
alma
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 13 kwie 2008, o 11:40
Lokalizacja: Poznań

SOS -PAPROĆ

Post »

Dzięki -postaram się szybko zrobić zdjęcia i wrzucić je.Fajnie ,że jest szansa na ratunek-pozdrawiam A.
Awatar użytkownika
PanRoslinka
100p
100p
Posty: 154
Od: 18 wrz 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mikrosorum,paproć krokodyla (Microsorum musifolium) 'Crocodyllus'

Post »

To i ja podczepię się pod istniejacy temat, otóż mój krokodyl coś zaczyna gubić listki. Z początku zżółkły i odpadły dwa najmniejsze u dołu, ale dziś zauważyłem żółć na dużych wyrośniętych. Podlewane raz w tygodniu, spryskiwane 2-3 w tygodniu, stoi w ziemi dla paproci i na tacce z keramzytem. Co jej nie pasuje? Pomoże ktoś?

Obrazek




Obrazek
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18648
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Mikrosorum,paproć krokodyla (Microsorum musifolium) 'Crocodyllus'

Post »

Grzyb. Podlej i zrób oprysk preparatem grzybobójczym - Topsin.
Wietrzysz regularnie pomieszczenie? Jaką masz temperaturę otoczenia, zwłaszcza jak dajesz na stanowisko po oprysku wodą? Jak daleko stoi od okna?
Podłoże, nawet w przypadku paproci powinno być mieszanką ziemi i rozluźniacza. Nie podlewaj cyklicznie co do dnia, tylko utrzymuj podłoże umiarkowanie wilgotne, zwłaszcza że posadziłeś do samej ziemi, a taka wolniej przesycha. To, że paprocie lubią wilgoć w podłożu, nie oznacza że mogą być zalewane.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
PanRoslinka
100p
100p
Posty: 154
Od: 18 wrz 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mikrosorum,paproć krokodyla (Microsorum musifolium) 'Crocodyllus'

Post »

Przestawiłem na okno, opryskałem, wyciąłem te dwa najbardziej zarażone listki - obserwuję czujnie co będzie dalej
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”