Sundaville (-, Dipladenia) - Cz. 1

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
katrina26
1000p
1000p
Posty: 2321
Od: 14 sie 2008, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Post »

Tak, dokładnie tak, ale ja nie wiedziałam o tym, i podlewałam nierozcieńczonym i nic złego się nie działo więc nie ma obaw nie przedobrzymy :)
Awatar użytkownika
Teresa600
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 10 mar 2008, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

No to ja też poszłam w ślady Katriny zrobiłam zaczyn :lol: i będę podlewać.A tak wyglądają moje sundaville na chwilę obecną
Obrazek Obrazek

kwiat białej ma średnice 10.5cm tak,tak jet taki duży.Pozostałe to 2letnia wyhodowana ze szczepki w hydroponice czerwona i malutka ubiegłoroczna .Nie myślą jeszcze o kwitnieniu :cry: .Dwuletnia zaczęłam przycinać zbyt pużno ,za to na gorze utworzył sie prawie ślubny bukiet :) .ładnie będzie wyglądała jak zakwitnie. Małą przycinałam wcześniej i ładnie się rozkrzewiła.
Teresa
------------
Moje Kwiaty w hydroponice
Awatar użytkownika
katrina26
1000p
1000p
Posty: 2321
Od: 14 sie 2008, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Post »

Zachwycające kwiaty ma ta biała! Pięknie kwitnie. Sundaville to jednak piękne kwiaty są.
Awatar użytkownika
AniaZ
200p
200p
Posty: 448
Od: 6 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Bolesławiec woj. dolnośląskie

Post »

Rzeczywiście są piękne!
Ale widzę po moich czerwonych kwiatach, że nie mogą stać w pełnym słońcu (tak, jak czyta się w literaturze), bo strasznie blaknie kolor i kwiaty szybciej przekwitają :?
Pozdrawiam, Ania
/Mój ogródek/
Awatar użytkownika
kinga0044
50p
50p
Posty: 82
Od: 18 cze 2009, o 16:21

Post »

Bardzo dziękuję za odpowiedź i za linki - na pewno poczytam.
Ja właśnie umieściłam Dipladenię na słońcu zaraz po przesadzeniu i pewnie dlatego tak zareagowała.
Zgodnie z Twoimi radami umieściłam ją teraz w mniej naslonecznionym miejscu i zauważyłam, że wypuściła mały pąk, więc mam nadzieję, że będzie jeszcze kwitła, bo to piękny kwiat.

Pozdrawiam:)
Kinga
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

a to moja sundewillka mam ja pierwszy raz i podbiła moje serducho.Nie obcinam jej wąsów ,bo i tak sie rozkrzewia bardzo.Stosuję nawóz substral i ma sie bardzo dobrze.Juz trzeci raz zmieniłam jej podpórkę.Od czasu kiedy zrobiłam tą fotkę podwiła swoją objetość.Bardzo lubi poranne zraszanie. Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
AniaZ
200p
200p
Posty: 448
Od: 6 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Bolesławiec woj. dolnośląskie

Post »

Ja też muszę już zmienić podporę, szybko rosną, nie dawno je kupiłam, a teraz już widzę, że zaczynają się pokładać :)
Pozdrawiam, Ania
/Mój ogródek/
Awatar użytkownika
mag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4381
Od: 20 mar 2008, o 09:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pod Wrocławiem

Post »

A tak wygląda teraz moja Sundaville, przezimowana w stanie bezlistnym, w pokoju o temperaturze około 19 oC. Dzisiaj otworzyła pierwszego ogromniastego, białego kwiatka. Fotkę zrobiłam od góry, żeby pokazać ilość przyrostów.

Obrazek
Pozdrawiam cieplutko. Magda
Spis treści.Wizytówka.
Awatar użytkownika
Miroslawa
200p
200p
Posty: 326
Od: 8 sie 2007, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Post »

Drożdże rozpuszczałyście w przegotowanej wodzie? Czy sundawille podlewacie przegotowaną wodą czy kranówką?
Awatar użytkownika
katrina26
1000p
1000p
Posty: 2321
Od: 14 sie 2008, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Post »

Ja rozpuszczam w kranówce. Przegotowaną podlewam tylko kawę. Nie nadążałabym z gotowaniem, bo mi z 8 litrów wody dziennie do kwiatów schodzi. No ale ja mam bardzo dobrą kranówkę :)
Awatar użytkownika
Miroslawa
200p
200p
Posty: 326
Od: 8 sie 2007, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Post »

Ja właśnie nie mam najlepszej kranówki i podlewam dużo kwiatów przegotowaną wodą.
Anastazja324
50p
50p
Posty: 98
Od: 24 wrz 2008, o 23:45

Post »

Kochani,poszukuję szczepki białej -.W zamian mogę zaoferować czerwoną,gdyż moja kolekcja nie jest jeszcze zbyt liczna.Jeśli jest ktos zanteresowany to zapraszam na PW

Bardzo mnie zainteresowały te drożdże,czy je się da rozpuścić w zimnej wodzie??
Awatar użytkownika
katrina26
1000p
1000p
Posty: 2321
Od: 14 sie 2008, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Post »

Ja nalewam do 5l kanisterka po wodzie destylowanej zimnej wody i wkruszam drożdże. Jak już są gotowe, mieszam długą drewnianą łyżką (a raczej jej trzonkiem) i przelewam potrzebną ilość do butelki, którą podlewam rośliny.
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”