Sundaville (-, Dipladenia) - Cz. 1

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
Tunia-mar
200p
200p
Posty: 206
Od: 18 lut 2010, o 08:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sundaville

Post »

Moja zakupiona w Biedronce Sundavilka zabiera się za kwitnienie,póki co pączki, ale może lada dzień rozwinie skrzydła.


Obrazek
Boubi
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 6 lis 2010, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sundaville

Post »

Dawno mnie nie bylo w tym watku..... :oops:
Moje zeszloroczne piekne prawie 2-metrowe sundaville bardzo ciezko przezyly zime.... :( Poniewaz byly w duzych donicach, wzielam sie na sposob i dosadzilam do tych starych, "odbijajacych", po jednej sporej nowej juz kwitnacej sadzonce :) Udalo mi sie kupic w znajomej szklarni po 12 zl, wiec wydatek nieduzy (nawet jeśli znow zima mialaby sie okazac ciezka).
Oczywiscie od maja moje sundaville stoja w najbardziej oslonietym od wiatru, cieplym i przytulnym miejscu przed domem. Slonca maja sporo (dziela miejsce z oleandrami i prusznikiem) i maja sie swietnie!!! :D Juz nawet nie wiem gdzie konczy sie stara roslinka a zaczyna platanina lisci i kwiatow tegorocznej.... Kwitna i rosna... Mam nadzieje, ze podobnie jak w zeszlym roku beda cieszyly oko kwiatami do poznej jesieni. A zimowac sprobuje je w cieple.... Ryzyk-fizyk....(jak nie udalo sie w zimnie... to moze ten drugi sposob bedzie lepszy???)
Przy okazji porobie i wstawie fotki.... :D
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12102
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Sundaville

Post »

Moja zimowana w cieple (w pokoju, w mieszkaniu) ma się świetnie ? przez całą zimę rosła jak opętana i rośnie nadal ? jest więc jedną wielką plątaniną liści i pędów ? ale ni cholery nie chce kwitnąć.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Tunia-mar
200p
200p
Posty: 206
Od: 18 lut 2010, o 08:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sundaville

Post »

Locutus może ona musi być przechłodzona przez jakiś czas w zimie żeby potem zakwitła???? Już sama nie wiem????
Ancyk
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 24 wrz 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skawina (Małopolska)

Re: Sundaville

Post »

Z mojego doświadczenia wynika, że nie musi. Moja 2 razy zimowała w cieple i za pierwszym razem późno zaczęła kwitnąć, bo dopiero w sierpniu, a w tym roku kwiaty ma od maja (ale zaczęłam ją wczesniej nawozić - w połowie lutego).
Pozdrawiam serdecznie
Ania
Awatar użytkownika
aryia1985
200p
200p
Posty: 438
Od: 5 lip 2011, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sundaville

Post »

witajcie. wielu ciekawych rzeczy można się dowiedziałam na temat przechowywania sundeviile. z jakiś czas temu stałam się posiadaczką tego pięknego kwiatu i zarazem mnie urzekła zarazem boję się ją przezimować. ale jak czytałam że po wniesieniu do domu na zimę pada to postanowiłam ją potraktować jak typowo pokojową roślinę a nie jako tarasową (czyli 100% w domu)
pozdrawiam
Kasia
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sundaville

Post »

Pokaże wam nowy gatunek sundavilii- w zeszłym roku widziałam po raz pierwszy- w tym udało mi się kupić. Sundavilla pełna...

Obrazek

Obrazek
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
aryia1985
200p
200p
Posty: 438
Od: 5 lip 2011, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sundaville

Post »

Nela ale masz cudeńko ;:111
pozdrawiam
Kasia
Awatar użytkownika
Piotr=)
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5060
Od: 24 maja 2008, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Łańcuta (Podkarpacie)

Re: Sundaville

Post »

Mam pytanie kupiłem dziś sundaville jest potężna i mam pytanie jakie warunki zapewnić w zimie tej cudnej roślinie...?
Spis tematów
Róbmy w życiu to co nas cieszy ;)
Boubi
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 6 lis 2010, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sundaville

Post »

jeśli poczytasz caly ten watek to odkryjesz "dwie szkoly":
1. zimujemy sundaville w pomieszczeniach chlodnych, z minimum podlewania, wprowadzajac rosline w stan spoczynku.....

2. zimujemy sundaville w domu, w cieple i traktujemy jak wszystkie rosliny pokojowe.....

Metode "zimna" stosowalam kilkukrotnie i niestety sundaville mi chorowaly i wiedly :( .... Na kilka pieknych, bujnych i kwitnacych roslin przezywaly tylko niektore i to w oplakanym stanie:( .

W tym roku mam zamiar zastosowac metode "temperatura domowa" i zobaczymy co bedzie......
Na razie moje "odnowione" sundaville stoja przed domem, na oslonietym od wiatru i slonecznym miejscu i rosna i kwitna jak szalone :D
To piekne rosliny, ale bardzo kaprysne i polska zime w pomieszczeniach znosza z trudem.....
Awatar użytkownika
AniaZ
200p
200p
Posty: 448
Od: 6 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Bolesławiec woj. dolnośląskie

Re: Sundaville

Post »

... oj z trudem.. :)
Jest jeszcze trzecia szkoła, wg której, żeby - kwitła w lecie jak szalona, trzeba ją w zimie przechłodzić :roll:.
:wit
Pozdrawiam, Ania
/Mój ogródek/
Awatar użytkownika
Piotr=)
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5060
Od: 24 maja 2008, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Łańcuta (Podkarpacie)

Re: Sundaville

Post »

A to fotka mojej
Obrazek
Spis tematów
Róbmy w życiu to co nas cieszy ;)
Boubi
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 6 lis 2010, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sundaville

Post »

Rzeczywiscie jest piekna i duza.... :lol: :shock:

będę trzymala kciuki za jej zimowe przetrwanie!!!! ;:108

Moje (a mialam takie trzy!!!) w zeszlym roku byly jeszcze wieksze i kwitly do listopada na dworzu przed domem... Niestety zima w domu poczynila wielkie spustoszenia :evil:
W tym roku sprobuje zimowania w cieple!!!! Najwyzej nie zakwitna, ale zato przezyja zielone, a nie jak suche badyle..... :|
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”