Rośliny pokojowe jakie polecacie?

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marlenka X
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 1 cze 2012, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pilea i fittonia

Post »

Dowiedziałam się,że pilea lubi miejsca jasne i służy jej rozproszone światło, podlewanie takie samo jak przy fittonii i też lubi zraszanie. Tak więc oba egzemplarze mają własne doniczki-wolałam nie ryzykować :) Dziękuje Ci za odpowiedź :D ,pozdrawiam!
Miłego dnia
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3667
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Pilea i fittonia

Post »

Może i słuszna decyzja. Ja przejechałam się już na kompozycjach roślinnych. Wcale nie gorzej wyglądają rośliny w zwykłych przemysłowych doniczkach zgrupowane w jednej większej misie. Sama tak mam i jestem zadowolona bardziej niż z kompozycji. :)
Awatar użytkownika
Marlenka X
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 1 cze 2012, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pilea i fittonia

Post »

No to podsunełaś mi genialny pomysł :tan :D Ja też się właśnie obawiałam,że jak je razem wsadze do jednej doniczki to źle to się skończy ;:224 , :uszy
Miłego dnia
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Domowe kwietniki

Post »

Strasznie przybyło mi roślin w domu, niektóre rozrosły się niemiłosiernie więc szukam pomysłu , jak to wszystko poustawiać /pouwieszać, żeby było w miarę estetycznie i wygodnie. Niedługo zjadę z działki do domu i będzie problem.
Może pokażecie swoje rozwiązania - szczególnie te osoby, które ...przestają panować nad swoim hobby :D
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
kammat
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 22 mar 2020, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Poszukiwania rośliny na prezent

Post »

Hejj wszystkim, mam nadzieje, że to dobry dział, bo temat jest obszerny. :) Poszukuję sadzonki/nasion na prezent. Chciałbym żeby była to roślina niespotykana, ciekawa np. pod względem zapachu czy wyglądu lub może zastosowania czy smaku, najlepiej żeby miała jadalne owoce, jak najszybciej przeszła proces kiełkowanie->owocowanie i w dużych ilościach. :) Przepraszam ale ja się kompletnie nei znam i za bardzo nie intersuje roślinami wiec pytam. :)
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Poszukiwania rośliny na prezent

Post »

Przede wszystkim, wcześniej trzeba mieć wiedzę o warunkach uprawy, w których będzie rosła roślina. Obawiam się, że przy takich szerokich wymaganiach ciężko będzie znaleźć taką roślinę, a zwłaszcza roślin doniczkowych. Polecam przejrzeć roślin ogrodowych, w przypadku roślin doniczkowych nie ma zbyt wielu roślin jadalnych, które by jeszcze szybko owocowały.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
kammat
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 22 mar 2020, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Poszukiwania rośliny na prezent

Post »

Głownie chodzi mi o uprawe w domu, ale w ogrodku tez moze być.:) A mógłbyś mi wysłać kilka propozycji jako tako pasujących do moich wymagań?
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Rośliny pokojowe jakie polecacie?

Post »

To jest dział roślin doniczkowych, więc jeśli chodzi o rośliny ogrodowe to zapraszam tutaj:

viewforum.php?f=46

A jeśli chodzi o doniczkowe, to np. cytrusy, karambola, pitaja, ananas - tylko na owoce trzeba liczyć minimum około 3 lata wzwyż.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
kammat
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 22 mar 2020, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny pokojowe jakie polecacie?

Post »

A co powiesz na marakuję?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”