Difenbachia - pielęgnacja i problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Renka
50p
50p
Posty: 90
Od: 14 mar 2008, o 20:37
Lokalizacja: Przasnysz

Post »

Pewnie masz rację , jakbym nie była takim leniem ,to może byłyby jeszcze ładniejsze?
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

O tak difenbachie lubią wilgoć. Dawniej sceptycznie podchodziłęm do sprawy zraszania roślin, ale stwierdziłem, ze nie zawadzi spróbować i nie pożałowałem tej decyzji, gdyż na nowych końcówkach liści, kwiatów potrzebujących zraszania, nie występował już problem pożółkłych ich końcówek.
Awatar użytkownika
Antooosia
1000p
1000p
Posty: 3431
Od: 8 sty 2008, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

A żeby rozwiac wątpliwości,pokażę Wam moją difkę,którą(zwłaszcza w sezonie grzewczym) staram się zraszac codziennie.Sami oceńcie,czy warto...
Obrazek
Pozdrawiam,Kinga.
Na skraju lasu jest mały domek...
Kasia123
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 5 mar 2008, o 11:13
Lokalizacja: opole

Post »

Mam pytanie dotyczące difenbachii. Od pewnego czasu mojej roślince lekko opadają liście, kiedyś rosły pięknie w górę, a teraz wygląają jakby więdły. Ponadto niektóre liście (coraz więcej)zaczęły jej żółknąć. Czytałam, że może to być spowodowane nadmiarem wody. Ja podlewam swoją ok raz w tygodniu, dość obficie, żeby ziemie miała lekko wilgotną, czy raz w tygodniu to za dużo,? Mam w mieszkaniu dość ciepło, ok 23 st., a kwiat ma glinianą doniczkę, która podobno wchłania część wody i trzeba przez to podlewać obficiej. Czy to zatem możliwe żeby żółkła z przelania. A może ma za ciemno? Stoi ok 3 m od okna, dużego, zachodniego, wydaje mi się że jest tam dość jasno, z resztą czytałam że difenbachie znoszą miejsca zacienione. Aha, i brzegi niektórych liści są jakieś dziwne, brązowe (widać to na zdjęciu) Co robić? Pomóżcie! Obrazek Obrazek
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Renka Potnij ją tak jak zaznaczyłem na zdjęciu a o odmładzaniu difenbachii poczytaj więcej tutaj, po cięciach zachowując pion łodygi pozalewaj miejsca cięć woskiem z świeczki, pinki do wody do ukorzeniania, czubek również do wody do ukorzeniania a to co zostanie z bryłą korzeniową ostrożniej i raz na dwa tygodnie podlewaj wybiją młode odnogi z pnia jaki został(oczywiście również zalany wierzch woskiem tak jak w linku jaki podałem.)

Obrazek

marwika roślina ma za mało światła i za suche powietrze.

Kasia123 zbyt dużo wody dajesz, raz w tygodniu w sam raz ale zmniejsz dawkę wody jaka podlewasz a zraszaj codziennie rano roślinę.
Awatar użytkownika
marwika
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 16 lut 2008, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Przemo, z tą większą ilością światła może być problem. Tam gdzie stoi teraz , to jedyne miejsce gdzie ją mogę postawić.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Nic nie poradzę, moim zdaniem roślina ma za mało światła przez to ograniczone jest wytwarzanie chlorofilu i roślina ma jasne i blade liście. Jeśli chcesz ja jakoś utrzymać musisz jej zapewnić więcej światła i wilgotniejsze powietrze. :D
Awatar użytkownika
marwika
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 16 lut 2008, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Przemo , męczyło mnie to strasznie i wymyśliłam,że po prostu postawię difenbachie obok okna balkonowego . I chyba tak będzie najlepiej ;:108
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Difenbachia

Post »

Od przemiłej forumowiczki dostałam taką difenbachię

Obrazek

Przezimowała na parapecie i zaczyna wypuszczać młode liście. Zastanawiam się czyby by jej nie pociąć ? Z czasem liści będzie więcej i może się wyłamać z doniczki. No i czy difenbachę ukorzenia się tak jak dracenę czy jukę?
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Identycznie zobacz tutaj difenbachia
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Dzięki :) Jakoś nie trafiłam na tę stronkę przeglądając dane o difenbachi. Biorę się za ciachanie :)
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
kubasek07
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 21 maja 2008, o 23:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Witam.Słyszałem że difenbachia jest szkodliwa dla ludzi. Czy może powodować uczulenia przez dotknięcia/ocieranie czy tylko poprzez zjedzenie?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Jeśli dotkniesz się do jej soku otwartą raną może wywołać uczulenie albo zatrucie natomiast w przypadku spożycia jej soków można nawet wylądować u św. Piotra, natomiast przez sam dotyk liści nie spotkałem się by wywoływała jakieś reakcje alergiczne czy uczuleniowe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”