Wawrzyn szlachetny (Laur)

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
bona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1032
Od: 30 wrz 2007, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

a oto mój ukorzeniony jesienią laur:
Obrazek
poproszę też o przepis na ukorzenienie oliwki...
Kacha
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 29 sty 2008, o 11:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Ja swojego laura dopiero co kupiłam i jestem bardzo ciekawa Waszych doświadczeń, a szczególnie zdjęć Waszych roślinek.

Niestety Bona, nie wiem jak się ukorzenia oliwkę... Popróbuj różnych sposobów i napisz jak Ci poszło :wink: Z mojego doświadczenia wiem że cuda potrafi zdziałać ukorzeniacz, nawet kiedy w książce piszą że daną roślinkę rozmnaża się tylko z nasion.
bona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1032
Od: 30 wrz 2007, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

wsadziłam już tyle gałązek oliwki,że już nie mam skąd ich brać(na różne sposoby:w ukorzeniacze-dwa rodzaje miałam,do ziemi,do wody i ciągle klapa),teraz posadziłam pestki świeżych oliwek-zobaczymy czy mi się uda,dodam,że oliwki prosto z włoch do mnie przyjechały
lauru ukorzeniły mi sie jesienią 3 gałązki na 10,dodam,że nie wszystkie były z piętką ,więc chyba dlatego takie marne efekty w ukorzenianiu,jak znajdę chwilkę wstawię fotki wszystkich 3 laurów...
Awatar użytkownika
Maja100
200p
200p
Posty: 233
Od: 31 mar 2011, o 00:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wawrzyn szlachetny (Laur) - BAZA

Post »

czy laur szybko rośnie ? Jaki jest przyrost roczny ? Mój się nie chce rozkrzewić :(
Awatar użytkownika
labka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4410
Od: 4 wrz 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Wawrzyn szlachetny (Laur) - BAZA

Post »

Witam wszystkich!!!:)

Ja od dawna marzę o krzaczku laurowym, ale dopiero niedawno zdobyłam 2 nasiona...mineło 1,5 miesiaca, nie wzeszły jescze... ;:223


Usunięta część wypowiedzi dot. ogłoszenia/Ekipa Moderująca
Awatar użytkownika
labka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4410
Od: 4 wrz 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re:

Post »

bona pisze:wsadziłam już tyle gałązek oliwki,że już nie mam skąd ich brać(na różne sposoby:w ukorzeniacze-dwa rodzaje miałam,do ziemi,do wody i ciągle klapa),teraz posadziłam pestki świeżych oliwek-zobaczymy czy mi się uda,dodam,że oliwki prosto z włoch do mnie przyjechały
lauru ukorzeniły mi sie jesienią 3 gałązki na 10,dodam,że nie wszystkie były z piętką ,więc chyba dlatego takie marne efekty w ukorzenianiu,jak znajdę chwilkę wstawię fotki wszystkich 3 laurów...

Szczęściara jesteś,że masz ukorzenione gałązki lauru:) ;:63



Oliwkę ja dostałam z Włoch ale już taką podcięta lekko w bonsai. Ma okropnie twardą ziemię, ale boję się to ruszać.
Stoi na dworze, ale widziałam,że oj oj oj..kilka listków jej żółknie...:( Muszę znaleźć koniecznie wiarygodnego hodowcę, prosze podesłac mi linki jeśli wiecie gdzie szukać.
joannes
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 4 wrz 2012, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wawrzyn szlachetny (Laur) - BAZA

Post »

Ja na all zamówiłam trzy ukorzenione gałązki wawrzynu. Wczoraj wsadziłam je do ziemi i zobaczymy jak będą rosnąć. Stoją na oknie zachonim.
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wawrzyn szlachetny (Laur)

Post »

Wpadłam tutaj w poszukiwaniu info o rozmnażaniu lauru. Dzisiaj dostałam duża gałąź lauru od znajomego, który wrócił z Francji.
Kacha wprawdzie pisze, że ukorzenia się go w sierpniu, ale nie mam nic do stracenia, będę próbowała.
Zastanawiam się tylko, czy sadzonki mogą być w miniszklarence dla utrzymania wilgotności skoro jest napisane, że wymaga wietrzenia.
Z gałęzi zrobiłam 6 sadzonek. Część jest oderwanych gałązek z piętką, cześć w "całości" czyli gałązki z całym tym węzłem gdzie sie rozkrzewia. Nie wiem jak to się zwie fachowo.
Czy listki powinnam oberwać, czy zostawić jak najwięcej, a odciąć tylko te na dole z części, która pójdzie do ziemi?
Awatar użytkownika
labka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4410
Od: 4 wrz 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Wawrzyn szlachetny (Laur)

Post »

Beatko i jaki efekt z ukorzenianiem Lauru???...jestem bardzo zainteresowana..dodam tylko,że ktoś mi powiedział że proces może trwać 3 miesiące i dłużej...
:wit
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wawrzyn szlachetny (Laur)

Post »

Na razie zero nowego życia
yasemin
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 14 lis 2012, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wawrzyn szlachetny (Laur)

Post »

Ja próbowałam ukorzeniać szczepkę wziętą od sąsiadki, niestety nie udało mi się. :roll:
Próbowałam ukorzenić w wodzie.
Awatar użytkownika
mamafrania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3864
Od: 13 paź 2011, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Wawrzyn szlachetny (Laur)

Post »

Zakupiłam latem 2 sadzonki lauru.Miały przysuszone stożki wzrostu,więc zaczęły puszczać listki po bokach.Nie rosną w jakimś imponującym tempie,ale widzę że żyją.Najgorsze jest jednak to że przyplątał się do nich tarcznik ;:223 i walczę z tym robalem ;:134 .Może to przez niego rośnie wolniej?Wojna trwa.Trzymajcie kciuki
Awatar użytkownika
labka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4410
Od: 4 wrz 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Wawrzyn szlachetny (Laur)

Post »

Aniu, współczuję..wybijaj robala ;:134 , ja sie też martwię czy przeżyją moje gałązki przywiezione z Włoch... ;:173
ma krótkie kawałki korzonka, bo tyle udało się wyrwać..mam nadzieję,że się uda..bo ukorzenianie z gałązek nie wyszło.. ;:145
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”