Reo meksykańskie

Rośliny doniczkowe
aa_ania
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 9 sie 2007, o 11:32
Lokalizacja: warszawka

Reo meksykańskie

Post »

jestem nowa - wiec z gory przepraszam jeśli lamie zasady... znalazlam to zdjecie na tym forum i bez wahania "ukradlam". Wszystko po to, zeby sie dowiedziec co to za roslina!!! blagam powiedzcie - ma dla mnie wielkie emocjonalne znaczenie a nie wiem jak sie nazywa i jak ja pielegnowac.

pozdrawiam,
ania

Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Reo meksykańskie -
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
aa_ania
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 9 sie 2007, o 11:32
Lokalizacja: warszawka

cudownie

Post »

bardzo wam dziekuje!!!!!
to teraz - jeśli mozna - pytanie szczegolowe: czy moze stac blisko okna? zauwazylam ze smutkim, ze chyba gubi tam kolor.... ale to moze nie dlatego... i czy nie jest trujace (dziecko, kot)?
sorry, za glupie pytania - ale odziedziczylam kilka slicznych roslin a jestem kompletnym laikiem. nie chce im zrobic krzywdy. Ba! zamiuerzam zostac supoer kwaitowym hodowca.
Jak pofotografuje reszte, to będę dalej dopytywac...
:D
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Ok Aniu! Proszę jednak o pisanie postów poprawną polszczyzną,używająć wielkich liter i polskich znaków jak ć,ź,ń ą itd.
Przywiązujemy wagę do prawidłowej pisowni aczkolwiek drobne literówki mogą zdarzyć się każdemu. :D

Reo meksykańskie to roślina bardzo łatwa w uprawie
Od końca maja do lipca kwitnie niezwykłycmi kwiatostanów (w muszelkach).
Wymaga stanowiska jasnego wtedy ma prawidłowe wybarwienie liści.
Przez cały rok należy zapewnić roślinie temperaturę pokojowa. Podlewać należy systematycznie miękką wodą. Nawozić należy raz w tygodniu wiosną i latem, w pozostałym okresie raz w miesiącu. Przesadzać roślinę każdego roku.
Rozmnaża się przez podział lub z nasion.
Nie spotkałam jej w wykazach roślin trujących. :)

Obrazek
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Stanowisko dla reo - jasne lub półcieniste, u mnie doskonale rosło zarówno na północnym jak i na południowym oknie.
Waleria
aa_ania
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 9 sie 2007, o 11:32
Lokalizacja: warszawka

odp

Post »

OK. będę sie pilnowac. Ale jeśli chodzi o polskie znaki, to niestety nie jest to kwestia mojej niepoprawnej polszczyzny lecz mozliwosci sprzetowych. Pisze z MACA, ktory nie jest przyjazny takim forom i zamiast polskich znakow bedziecie miec kwadraty. Tak wiec milkne na razie...

I pozdrawiam.
PS. Nie jestem purystka jezykowa, ale bledow i literowek unikam jak ognia! W kazdym razie sie staram.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Nic mi nie mówi to ,że piszesz z MACA- przykro mi - będziemy zatem poprawiać Twoje posty nie ma problemu - umieść tylko w swojej stopce taką informację oczywistą dla wszystkich moderatorów.
Może zajrzyj również do tego wątku - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 7&start=60 - gdzie rozważa się techniczne możliwości przystosowania klawiatury do polskich liter.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
aa_ania
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 9 sie 2007, o 11:32
Lokalizacja: warszawka

Post »

KaRo, dziękuje za wszystkie uwagi. Jak napisałam na wstępie jestem kompletnie nowa (ba! "Nowownarodzona" jak pojawiło sie w mojej stopce), nie mam też zbytniego doświadczenia w "bywaniu" na forach. Raz próbowałam i skrzyczano mnie właśnie za używanie polskich znaków, podczas gdy mój komputer nie nadaje się do takiej komunikacji...
Ale to nic. Wystarczyło - przejść do innej machiny. I już.
Zresztą normalnie koresponduję z własnego domu a tam wszystko działa mi bez zarzutu.

W każdym razie nie znając zasad panujących na tym forum uznałam, że akceptowalność pisowni sms-owej jest na tyle powszechna, że można i tak. Ale oczywiście rozumiem, AKCEPTUJĘ i doceniam.
Mam nadzieję, że będę częstym gościem na tym forum, bo mam naprawdę dużo pytań. I niestety bardzo mało wiedzy. Tym bardziej nie zamierzam zrazić do siebie opinii publicznej ;-)

Pozdrawiam serdecznie
i zatapiam sie w innych wątkach (mam duże zaległości)
ania
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Ja myślę, że to raczej zamało wody. Ze swojego doświadczenia wiem, że reo nie wymaga dużej wilgotności. Aczkolwiek to może też być przyczyna. Reo lubi dużo pić, ale nie lubi też przelania. Więc na początek spróbuj go zraszać, a jeśli nadal będzie zasychał to podlewaj troszkę więcej :)

Jak masz możliwość to możesz reo przestawić bliżej słoneczka, bo widać, że jest troszkę wyciągnięte i wyblakłe. Możesz je też bez obawy odmłodzić. Ciachnąć wszystko przy ziemi i ono odbjie od korzeni i będzie na pewno gęściejsze :)

Spójrz tak kiedyś wyglądało moje reo :)
Obrazek
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
Awatar użytkownika
polly
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 1 maja 2009, o 12:37
Lokalizacja: Wrocław

Post »

treissi pisze: Możesz je też bez obawy odmłodzić. Ciachnąć wszystko przy ziemi i ono odbjie od korzeni i będzie na pewno gęściejsze :)
Hej,
dzięki za podpowiedź, ale sprecyzuj proszę co masz na myśli - ciachnąć?
obciąć wszystko przy ziemi i co z tym zrobić dalej?
Pozdrawiam,
Iza
Legion
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 29 wrz 2009, o 20:55

Reo Meksykańskie

Post »

Chciałem się dowiedziec coś o Reo Meksykańskim, czy jest trujące, czy może rosnąc w jendej potężnej donicy z Kalateami ??

Pozdrawiam
XIII Legion
Awatar użytkownika
SunFlower
500p
500p
Posty: 673
Od: 8 lis 2009, o 16:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: Reo Meksykańskie

Post »

Reo nie lubi bezpośredniego nasłonecznienia, lubi wysoką temperaturę i wilgotność powietrza, np. poprzez zraszanie liści lub ustawienie rośliny na podstawce z keramzytem. Przesadzamy wiosną do ziemi uniwersalnej z dodatkiem torfu. Mam nadzieję, że chociaż choć trochę pomogłem. :D :wink:
Co do tego czy może rosnąć z z calatheą to: wydaje mi się że, może ponieważ obie rośliny lubią wilgotne podłoże i otoczenie. Z tego co się orientuję
to reo jest trujące. :D
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Reo Meksykańskie

Post »

Reo meksykańskie to roślina bardzo łatwa w uprawie
Od końca maja do lipca kwitnie niezwykłymi kwiatostanów (w muszelkach).
Wymaga stanowiska jasnego wtedy ma prawidłowe wybarwienie liści.
Przez cały rok należy zapewnić roślinie temperaturę pokojowa.
Podlewać należy systematycznie miękką wodą.
Nawozić należy raz w tygodniu wiosną i latem, w pozostałym okresie raz w miesiącu.
Przesadzać roślinę każdego roku.
Rozmnaża się przez podział lub z nasion.
Nie spotkałam jej w wykazach roślin trujących. :)
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”