Bambus wiechowaty(Pogonatherum paniceum) wymagania,pielęgnacja

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
cynia
200p
200p
Posty: 326
Od: 26 lis 2008, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kieleckie/łódzkie

Bambus wiechowaty(Pogonatherum paniceum) wymagania,pielęgnacja

Post »

To trawa,która podszywa
się pod bambusa. :P
Pozdrawia cynia
Awatar użytkownika
agathos3
100p
100p
Posty: 172
Od: 2 maja 2009, o 23:30
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Pogonatherum jest krewniakiem bambusa czyli należy do rodziny traw, a u nich część nadziemna nie jest długowieczna. Zresztą bambus vulgaris może rosnąć wiele lat, ale jak zakwitnie, to ginie część naziemna.
Na forum bambusowym wyczytałam, że ktoś zakupioną w sklepie roślinę uprawia przed domem (okolice Wielkopolski).
Jeśli w roślinę wlazł przędziorek, to zeżre ją raz dwa, jeśli szybko nie zareagujesz. Wiem, bo to przerabiałam. Przepisy na skuteczny mord podaje zawsze Czarodziej, więc wystarczy poszukać na forum.
Mnie ta trawa nie przypadła do gustu, bo szybko reaguje na błędy i robi się po prostu brzydka. U mnie wyłysiała, przerzedziła się, rosnąć nie chciała, istniała krótko.
pozdrawiam, Agata
moje parapetowce
Awatar użytkownika
Sobal
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 2 mar 2010, o 12:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Bambus "Pogonantherun Monica".

Post »

Nazywa się: Bambus Monica (prawdopodonie to jest to samo co: Miniature Bamboo, Baby Panda Bamboo (Pogonatherum paniceum))
Dość trudny do utrzymania w domu, wrażliwy na przesuszenie... ale niektórym się udaje ;)
][Sobal
Awatar użytkownika
tajemnicza_1999
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 4 mar 2010, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

bambus-nawóz

Post »

najlepszy nawozik to kupka krowy ;:108 to nie żart. sama jej używam to świetny nawóz. Polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
?BeAtKa?
Awatar użytkownika
Sobal
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 2 mar 2010, o 12:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: bambus-nawóz

Post »

Jeśli chodzi o nawozy mineralne to NPK takie jak w nawozie do trawników (przewaga azotu).
][Sobal
mrdraco
50p
50p
Posty: 63
Od: 27 mar 2011, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Bambus uprawa,wymagania,pielęgnacja

Post »

Witam,
dziś znalazłem to forum, trochę szukałem ale niestety nic nie znalazłem na temat bambusa, którego hoduję z nasionka.
Chodzi o usychanie końcówek liści, ledwo jakiś liść się pojawi to już mu końcówka usycha. Miał problem z chlorozą, ale
zakupiłem jakieś cudo przeciw chlorozie i znów liście są soczyście zielone. To usychanie końcówek występuje od samego
początku.
Awatar użytkownika
hiacynta
200p
200p
Posty: 322
Od: 15 lis 2010, o 23:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Bambus usychają liście

Post »

Bambus ma za suche powietrze i za ciepło. Jeśli jest to pseudocasa japonica (a liście na takie wyglądają), powinna zimować w ogrodzie trochę osłonięta przed wiatrem.
mrdraco
50p
50p
Posty: 63
Od: 27 mar 2011, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bambus usychają liście

Post »

Nie chciałem tego pisać, ale to jest owiana złą sławą odmiana Phyllostachys pubescens 'Moso'. Owszem powietrze w pokoju mam suche, więc idzie mu jakoś pomóc tak doraźnie?
Awatar użytkownika
hiacynta
200p
200p
Posty: 322
Od: 15 lis 2010, o 23:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Bambus usychają liście

Post »

Wydawało mi się, że Moso jest bardziej masywny. Moje rady będą uniwersalne - powiesić na kaloryferze codziennie jakiś wyprany ręcznik albo inny ciuszek, postawić doniczkę na keramzycie, podlewać przegotowaną wodą (moso lubi lekko kwaśną ziemię - ale naprawdę lekko), trochę nawozić, bo bambusy są żarłoczne, postawić na wilgotnym keramzycie. Zapewnić dużo światła. Zimować w okolicach 0 stopni. Moso wbrew mitom z alleegro nie wytrzymają u nas zimy.
Awatar użytkownika
Kuguar
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 7 wrz 2011, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory

Re: bambus-nawóz

Post »

Bambusy najlepiej nawozić jak inne trawy ozdobne. Jeśli chcesz zbliżyć się bardziej do "natury" i ich zapotrzebowania to podrzuć im martwe szczury, myszy coś w tym stylu - nie żartuję u mnie to działa. Napisz jeszcze jakiego masz bambusa. I jeszcze jedno .. zanim wrzucisz je do gruntu powinny być już dobrze ukorzenione, poza tym uważaj bo są bardzo ekspansywne i rozejdą się nawet do sąsiada ;) Zabezpiecz odpowiednio teren i dobrze zabezpiecz rośliny przez mrozem.
Dom bez dzieci, drzewo bez ptaków i ogród bez bambusów, są jak dzień bez słońca.
Ankass102
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 wrz 2013, o 14:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Bambus

Post »

Mam problem z bambusem-żółknął mu liście na końcach, ale ciągle rośnie. Jaki może być powód?
Awatar użytkownika
olka514
200p
200p
Posty: 230
Od: 22 lut 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: bambus

Post »

Roślina stoi blisko kaloryfera?
To może być przyczyną - gorąc z kaloryfera wysusza powietrze, co w efekcie szkodzi rośliną.

Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesów w hodowli :D
*owadożerne i spółka
pozdrawiam - Ola
Awatar użytkownika
Gethar
200p
200p
Posty: 219
Od: 10 lis 2012, o 19:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: bambus

Post »

Problemem może być zła ziemia (zbyt kwaśna, lub za mocno zasadowa) lub brakuje mu składników odżywczych, jak nowe wyrastające listki tez żółkną to najprawdopodobniej brakuje żelaza (choroba to chloroza). Podlej nawozem mineralnym to powinno pomóc jak nie to kup środek na chloroze. Jakbyś mógł dodać zdjęcie bambusa to było by łatwiej zdjagnozować
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”