Fikus sprężysty gubi liście

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
bożenka1
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 14 lut 2008, o 13:15
Lokalizacja: Inowrocław

Post »

Trochę się załamałam, że nie wygląda zbyt dobrze. Co może być tego przyczyną? Fikus ma ok. 1,5 m wysokości. Jak najlepiej dobrać wielkość doniczki?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Zmierz średnicę doniczki u góry w jakiej rósł dotychczas i daj mu o 4 cm szerszą. :D
bożenka1
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 14 lut 2008, o 13:15
Lokalizacja: Inowrocław

Post »

Dziękuję za rady. Jutro przesadzę fikusa, tylko będę miała kłopot z ziemią do fikusów - w sklepach u mnie w mieście jej nie ma. Czy można użyć ziemii uniwersalnej lub też ziemii do paproci albo kaktusów (tylko takie są w sklepie)?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Jeśli nie ma typowej ziemi dla fikusów poszukaj ziemi do palm i domieszaj do niej piasku i żwirku w proporcjach 3:1:0,5:0,5 np. 5 litrów ziemi(sprzedawana jest w litrach nie w kilogramach), kilogram piasku, pół kilo żwiru, pół kilo torfu i możesz dodać do tego drobne kawałki węgla grillowego ale z garstkę tylko na taką ilość ziemi(wszystko wymieszaj dokładnie), innej ziemi bym nie proponował. :D
Awatar użytkownika
Fiona
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 25 lip 2008, o 17:40
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Podpinam się do tematu z pytankiem .

Mam młodego fikusa sprężystego i wczoraj zauważyłam u niego pełno wystających jasnych jakby korzeni czy to jest normalne? Korzenie oczywiście wychodzą z ziemi . U mamy też czasami się pojawiają ,ale rzadko i naczęściej usychają z tym ,że ma go już pare lat i ma pół metra wysokości, a mój ma jakieś 20 cm . Czy to są korzenie powietrzne :roll:

A może za mała doniczka jest,ale dopiero nie dawno urósł jeszcze na wiosnę wydawała mi się w sam raz i zamierzałam przesadzić w przyszłym roku.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Bardzo możliwe że szybko przerósł doniczkę i korzenie wypychają go do góry a wtedy konieczne jest przesadzenie w większą doniczkę, pokaż go jak możesz to zobaczę. :D
x--A-4
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1148
Od: 27 mar 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Oj, już dawno powinien dostać nową doniczkę.
Najlepiej głębszą, żeby pomieściła te wystające korzenie.
Awatar użytkownika
Fiona
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 25 lip 2008, o 17:40
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Dawno to chyba nie bo była akurat dopiero naprawdę niedawno mi tak wystrzelił długo stał w miejscu ,a korzonki pojawiły się jakieś parę dni temu ,ale jak już wszystko wiem to go przesadzę.

Dziękuję za radę .Pozdrawiam :D
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Koniecznie przesadź i daj mu conajmniej o 6-8 cm większą w średnicy doniczkę i zdecydowanie wyższą, tak nawiasem - fikusy bardzo dobrze rosną w doniczkach typowych dla palm. :D
Awatar użytkownika
Fiona
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 25 lip 2008, o 17:40
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

aha ok,będę pamiętać przy wyborze doniczki. Jeszcze raz dziękuję za dobre rady :wink:
MichalPy
100p
100p
Posty: 175
Od: 30 gru 2007, o 14:14
Lokalizacja: Bełchatów

Post »

słuchajcie!Przeglądam to forum i muszę stwierdzić że mój figowiec ma czarne palmy(nie brązowe)
myślę ze to grzyb(dziwna nazwa)Też mu liście opadają.Spróbuje wkleić fotki.Można zapobiec dalszemu zapobieganiu tej choroby własnymi sposobami niż chemią(obrywać te listki,nie wiem może czym je przemywać itd.)Pozdrawiam cieplutko w takie zimne wieczorki.
bettybez
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 1 gru 2008, o 13:25

Post »

Witam. To mój pierwszy raz na forum. Proszę o poradę w sprawie fikusa sprężystego. Dostałam go niedawno, jest piękny. Problem pojawił się przy pierwszym podlaniu. Otóż w wodzie, która pojawiła się na podstawce, pojawiły się także dwa rodzaje robaków: jedne przypominające czerwone cienkie, kilkucentymetrowe glisty a drugie białe podłużne, ok 1 cm długości. Tym ostatnim zrobiłam dziś zdjęcie, bo wyszły ponownie po podlaniu.

http://img504.imageshack.us/img504/5650/fikus1qo5.jpg
http://img504.imageshack.us/img504/4305/fikus2qh4.jpg


Moje pytanie brzmi - jak pozbyć się robactwa?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Co by to nie były za robale podlanie rośliny Actellickiem lub Nomoltem je zabije, a poza tym uważam że fikus potrzebuje szybkiego przesadzenia do większej o co najmniej 8 cm w średnicy doniczki poczytaj tez temat ten temat :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”