Mszyce na roślinach doniczkowych

Rośliny doniczkowe
wikusia35
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 12 cze 2013, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

- ma mszyce,co robić?

Post »

Kończyło się kwitnienie,a roślinka wypuściła nowy pęd z pączkami. Tak się cieszyłam,że jeszcze nie koniec,a tu... MSZYCE! ;:202 Na pączkach i części nowego pędu. Co ja mam z tym zrobić,i czy da się uratować pączki?
Moje rośliny: hiacynty wodne,-,storczki,kaktusy,bambus,muchołówka,róża jerychońska i całe multum innych na balkonie.
Moje zwierzęta: chomiki - Kuleczek(miała być Kuleczka) i Filutek,pies Amo,17 rybek. :)
Pzdr :)
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: - ma mszyce,co robić?

Post »

:roll: nie mam co prawda tej rośliny ,ale sugerując się delikatnymi pąkami na różach i takim samym problem z mszycami polecam Decis / lub też bardziej totalny Karate Zeon :wit
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
ewondo
100p
100p
Posty: 183
Od: 2 sty 2010, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: - ma mszyce,co robić?

Post »

robertP2 pisze::roll: nie mam co prawda tej rośliny ,ale sugerując się delikatnymi pąkami na różach i takim samym problem z mszycami polecam Decis / lub też bardziej totalny Karate Zeon :wit
Wymienione przez Ciebie preparaty należą do pyretroidów, a więc są nieselektywne i zabijają również pożyteczne organizmy. Na mszyce lepiej zastosować któryś z selektywnych preparatów np. Pirimor lub Mospilan
wikusia35
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 12 cze 2013, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: - ma mszyce,co robić?

Post »

A jakieś bardziej domowe sposoby? Nie mam niczego takiego w domu(ew. szare mydło,ale nie wiem czy by pomogło),a mieszkam w małym miasteczku i nie widziałam. :(
Moje rośliny: hiacynty wodne,-,storczki,kaktusy,bambus,muchołówka,róża jerychońska i całe multum innych na balkonie.
Moje zwierzęta: chomiki - Kuleczek(miała być Kuleczka) i Filutek,pies Amo,17 rybek. :)
Pzdr :)
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: - ma mszyce,co robić?

Post »

Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
niezwykla22
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 23 maja 2008, o 19:42

Mszyce na roślinach doniczkowych

Post »

Witam wszystkich.
Zdecydowałam się opisać mój problem, ponieważ nie mam już siły na walkę ;:14

Jestem posiadaczką okazałego kwitnącego patyczaka (Hatiora), na którym stacjonują małe muszki, oczywiście dokonując ekspansji parapetu i okien. Mam wrażenie, że muszki wyjątkowo upodobały sobie kwiaty patyczaka, ale chyba do domu zostały przyniesione ze szczepką drugiej drobnej roślinki ukazanej na zdjęciu.

Proszę o pomoc, bo nie wiem co to za owad i jak z nim walczyć? Dodam tylko, że muszek jest oj dużo... ;:134 Nie wiem jak się z nimi rozprawić, nie czyniąc szkody roślinom. I jak ewentualnie namierzyć ich miejsce lęgnięcia?

p.s. na zdjęciu patyczak jest mokry - został wystawiony na parapet i akurat spadł drobny deszczyk

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
x-mm-x
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 602
Od: 28 paź 2010, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Patyczak i małe muszki proszę o radę

Post »

Twoja roślina to hatiora albo ripsalis (Jezus, ja tego nigdy nie mogę rozróżnić, niech ktoś rozsądzi :oops:). A muszki to pewnie ziemiórki. Są różne sposoby na ziemiórki, albo domowe, albo chemiczne. Poczytaj tutaj:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... iemi%F3rki
niezwykla22
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 23 maja 2008, o 19:42

Re: Patyczak i małe muszki proszę o radę

Post »

dziękuję, zaraz poczytam :)

dodam tylko, że na powierzchni gleby w doniczkach ich nie widać (ani muszek, ani larw)
leff
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 801
Od: 21 sty 2008, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębe Wlk.

Re: Patyczak i małe muszki proszę o radę

Post »

Ta muszka wygląda na mszycę.
Pozdrawiam,

J
niezwykla22
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 23 maja 2008, o 19:42

Re: Patyczak i małe muszki proszę o radę

Post »

hmmm , muszki nie latają wokół roślin - siedzą na nich lub chodzą po oknach i parapecie, a przeglądając w internecie zdjęcia zimiórek to zdecydowanie moje muszki ich nie przypominają

zauważyłam, że młode muszek (jeszcze zielone) obsiadły żółte kwiaty rośliny - już wrzucam zdjęcia

pomocy, jest ich naprawdę dużo ;:219 Obrazek Obrazek
niezwykla22
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 23 maja 2008, o 19:42

Re: Patyczak i małe muszki proszę o radę

Post »

to była mszyca - zastosowałam domowy sposób: opryski mleko + woda, muszki właściwie po 3 dniach zniknęły ;:138
Awatar użytkownika
galaxy
500p
500p
Posty: 810
Od: 6 maja 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Bezskuteczna walka z mszycą - hoye

Post »

Bardzo Was proszę o pomoc. Od 3 miesięcy walczę z mszycą na moich hoyach. Na zmianę stosuję BI58, Decis, Polysect, żółte tablice lepowe. Opryski robię co 3-4 dni z dodatkiem mydła potasowego dla utrzymania preparatu na roślinach i już mam dosyć. Oprysk dotyczy 100% roślin a te cholery wracają i wracają..... Najgorzej, że jest to na mojej werandce i mam wrażenie, że ja niedługo nogi tam wyciągnę jak wejdę. Może ktoś zna skuteczniejszą metodę? ;:131
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21736
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Bezskuteczna walka z mszycą - hoye

Post »

Musisz zastosować konkretny - polecany na mszyce środek.
Np. Mospilan,Decis

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=17&t=5166
Poczytaj sobie też ten watek

Link poprawiłam :wink:
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”