Dracena - żółknięcie liści i inne problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18663
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Podlewanie i pilęgnacja Draceny

Post »

Zapraszam do uprzedniej skorzystania z wyszukiwarki forum i lektury już istniejących wątków:

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=5007
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... it=Dracena

oraz tutaj, przy omawianiu problemów w uprawie, znajdziesz informacje o pielęgnacji draceny:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... it=Dracena
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
PabloDriver
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 16 lip 2017, o 15:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dracena - pielęgnacja

Post »

Czytałem już te tematy i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania dlatego założyłem nowy temat , nie będę przeglądać 70 stron żeby wyszukać odpowiedzi na jedno z moich pytań mogę przeoczyć i w ogóle nie znajdę ,przepraszam ale nie mam czasu na studiowanie całego forum .
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18663
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Dracena - pielęgnacja

Post »

Przykro mi, ale tak działa to forum. Po to ktoś pisze, żeby ktoś inny mógł później skorzystać z tych informacji.
Nie chce Ci czytać, nie masz czasu trudno...
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
PabloDriver
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 16 lip 2017, o 15:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dracena - pielęgnacja

Post »

No masz racje szkoda mojego czasu ;:222
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18663
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Dracena - pielęgnacja

Post »

Nie znajdziesz jednoznacznej odpowiedzi, bo każdy ma inne doświadczenia, inne warunki uprawy. Jeśli chodzi o podlewanie są dwie szkoły, od góry albo od dołu - obie dobre. Jego częstotliwość jest uzależniona od szeregu czynników, zaczynając od podłoża, wielkości doniczki, a kończąc na rodzaju stanowiska i temperatury otoczenia i jego wilgotności. Sam musisz wybrać wypadkową zdobytych informacji i dopasować do swoich warunków uprawy i tyle.
Draceny to jedne z najprostszych roślin do uprawy, więc nie wymagają jakiegoś szczególnego do nich podejścia.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
PabloDriver
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 16 lip 2017, o 15:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dracena - pielęgnacja

Post »

Ok dzięki mam nadzieje , że nie zwiędnie , puszcze jej jakieś techno do słuchania czy coś żeby się lepiej czuła :D Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
Klaudia85
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 25 sie 2017, o 22:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Racibórz

Moja dracena potrzebuje porady i ratunku

Post »

Hejka,
od jakiegoś czasu mam taką dracenę

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kiedy ją kupiłam, rosła w sumie na 3 pniach, jednak te mniejsze zgniły i je wyrzuciłam. Pozostał teraz tylko to jeden, którego widać na zdjęciach. Nie podoba mi się taki długi i wydaje się być taki osamotniony. Na zdjęciu ostatnim widać też, że te listki na końcach przysychają. Co mogę z nią zrobić, żeby była piękniejsza? Czy nie ma już dla niej ratunku?
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Dracena - żółknięcie liści i inne problemy w uprawie

Post »

Tu znajdziesz tematy dot. uprawy i problemów w uprawie dracen oraz ten dot .odmłodzenia
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=19&t=3937
Ja bym jej nie cięła ,bo ja lubię takie duże kwiaty,nawet jeśli mają zbyt długą łodygę.
Możesz przecież dosadzić jej inną do towarzystwa,niższą i będziesz mieć super kompozycję :wit
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Klaudia85
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 25 sie 2017, o 22:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Racibórz

Re: Dracena - żółknięcie liści i inne problemy w uprawie

Post »

No faktycznie. A taka malutka, co ma na jednej łodydze 4 łodyżki z tymi piuropuszami by się nadawała? Dzisiaj taką widziałam w sklepie, ale doszłam do wniosku, że skoro ta, którą mam, nie chce ładnie rosnąć to nowa pewnie też nie będzie, no i nie kupiłam. To chyba podskocze w poniedziałek i dokupie jej towarzysza :)
Kacper90
200p
200p
Posty: 354
Od: 10 maja 2016, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dracena - żółknięcie liści i inne problemy w uprawie

Post »

Witam

Ostatnio zauważyłem przebarwienia i plamy na liściach draceny szczególnie widoczne pod światło. Czy sprawca jest grzyb? Jeśli tak to jak go zwalczyć ?
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18663
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Dracena - żółknięcie liści i inne problemy w uprawie

Post »

Może zaczniesz od napisania o warunkach uprawy i pielęgnacji?
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Agata69
100p
100p
Posty: 111
Od: 27 lut 2010, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Dracena - zalany system korzeniowy,regeneracja

Post »

Problem pojawił sie wczoraj, w czasie przesadzania zauważyłam że pień draceny w ziemi jest zupełnie zgnity, wyrzuciłam go i wsadziłam taki jaki widac. Czy coś sie bedzie z nią działo? Przypuszczam, że ją zalałam. Stoi z dala od okna ale w bardzo oświetlonym pokoju- strona południowo-wschodnia. Prosze o pomoc
Obrazek
Kubakabana
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 2 lut 2018, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

DRACENA - CO SIE DZIEJE

Post »

Witam, jakies pol roku kupilam dracene. Wszystko bylo dobrze ale po jakims miesiacu zaczela tracic pozolkle liscie. Wymienilam ziemie ale nic to nie pomoglo. Obecnie dracena wyglada jak kikut i nie wiem czy jest szansa na jej odrodzenie czy po prostu ja wyrzucic. Stoi w jasnym ale nie naslonecznionym miejscu. Dziekuje za porady.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na tym forum piszemy poprawnie po polsku, proszę używać wszystkich polskich liter/mod.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”