Sępolia - fiołek afrykański cz.1

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
ewab123
500p
500p
Posty: 948
Od: 19 sie 2007, o 17:35
Lokalizacja: Warmia

Post »

U mnie fiołki stoją na wschodnim oknie i bardzo ładnie rosną. Najważniejsze w ich pielęgnacji jest chyba to, by podlewać je od dołu letnią wodą. Jeżeli chodzi o rozmnażanie, to odcinam listki i trzymam w wodzie z odrobiną węgla drzewnego( aby nie gniły) i czekam na wytworzenie silnego systemu korzeniowego. Później do małej doniczki i tylko czekać na kwiaty.
Awatar użytkownika
zuzulec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 865
Od: 23 kwie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Ups.. ja wsadziłam do ziemi, ale jak się nie przyjmie to już wiem skąd podebrać listki i postąpić wg Twojej metody - tzn. do wody z odrobiną węgla drzewnego. A jak się przyjmie - to będę szczęśliwą posiadaczką fiołka i przy kwitnięciu będe miała możliwośc pochwalenia się... swoim wielkim sukcesem ;)


Pozdrawiam słonecznie ;:3
Lucyna
Pozdrawiam słonecznie ;:3
Lucyna
Moje storczyki ...
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Listki fiołków powinno się ucinać ostrym nożem lub żyletką przed włożeniem do wody by końcówka łodyżki była równo ścięta i miała gładka końcówkę a nie postrzępioną od urwania czy ułamania wtedy po włożeniu do wody z drobinami węgla drzewnego (np. grillowego) bardzo łatwo wypuszczają korzonki. :D :D :D
Awatar użytkownika
zuzulec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 865
Od: 23 kwie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Dzięki Przemo,
już czytałam wcześniej o tej żyletce, bądź innym ostrym narzędziu. Ja po obcięciu wsadziłam do ziemi. Było to już kilka dni temu, więc na razie pozostawię tak jak jest. Zobaczymy co z tego wyjdzie ;)

Pozdrawiam słonecznie ;:3
Lucyna
Pozdrawiam słonecznie ;:3
Lucyna
Moje storczyki ...
Awatar użytkownika
anczarn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1121
Od: 13 sie 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radzyń Chełmiński
Kontakt:

Post »

Ja czasami wsadzam do wody a czasami w ukorzeniacz i do ziemi i jedne i drugie dość dobrze się przyjmują, czasami zawsze się zdarzy że któryś padnie... Teraz czekam aż moje przedszkolaki podrosną i zakwitną bo nawet nie wiem jakie mam kolory...
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Post »

Ja swoje obrywam i sadzę prosto do ziemi,a na dodatek mam twardą wodę .Nie wiem jak one sobie radzą? :shock: :lol: :lol: :lol:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Awatar użytkownika
anczarn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1121
Od: 13 sie 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radzyń Chełmiński
Kontakt:

Post »

Piękne masz te fiołeczki Aniu ;:225
Awatar użytkownika
zuzulec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 865
Od: 23 kwie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Aniu - jednym słowem mogę je określić - PRZEŚLICZNE!!! ;:63 ;:63 ;:63

Pozdrawiam słonecznie ;:3
Lucyna
Pozdrawiam słonecznie ;:3
Lucyna
Moje storczyki ...
Awatar użytkownika
renek
50p
50p
Posty: 50
Od: 18 lip 2007, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Waterlooville UK

Post »

Ja mam kilka kolorow fiolkow w kuchni na parapecie poludniowo zachodnim maja sie calkiem dobrze ale nie moge sobie poradzic z mszyca ktora je bez przerwy atakuje, a najbardziej lubi kwiatki :evil:
Czy ktos moglby mi poradzic jak pozbyc sie tego robactwa raz na zawsze? Czemu one ciagle wracaja? Spryskuje preparatem na mszyce i za jakis czas znowu sa!
Pomocy :!:
Pozdrawiam Renia
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

renek pisze:Ja mam kilka kolorow fiolkow w kuchni na parapecie poludniowo zachodnim maja się calkiem dobrze ale nie moge sobie poradzic z mszyca ktora je bez przerwy atakuje, a najbardziej lubi kwiatki :evil:
Czy ktos moglby mi poradzic jak pozbyc się tego robactwa raz na zawsze? Czemu one ciagle wracaja? Spryskuje preparatem na mszyce i za jakis czas znowu sa!
Pomocy :!:
Bo oprysk trzeba powtórzyć po pięciu sześciu dniach a po kolejnych siedmiu jeszcze raz profilaktycznie opryskać.(musisz zabić larwy które się wykluwają)
Awatar użytkownika
renek
50p
50p
Posty: 50
Od: 18 lip 2007, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Waterlooville UK

Post »

Dziekuje Przemku za kolejna pomoc.
Przyznam, ze robilam dwa opryski ale w odstepie trzech dni a trzeciego nie robilam wcale :( wiec pewnie dlatego ciagle sie rozmnazaly te ... .
Pozdrawiam Renia
Madziejka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 14 paź 2007, o 08:24

Post »

Moje fiołki od jakiegoś czasu przestały kwitnąć. Liście są dosyć duże, wg mnie bardzo dużo jak na malutkiego fiołka. Być może to wina za dużej i za głębokiej doniczki. Czy warto przesadzić do młodszej czy ukorzenić listki, a tego wyrzucić?
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Post »

Madziejko nie wyrzucaj tylko pokaż fotki. :lol:
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”