Ananas - uprawa i rozmnażanie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zaczarowany
200p
200p
Posty: 237
Od: 8 mar 2007, o 10:57
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Oto moje rozety.
Proszę o ocenę, co jeszcze doprawić. Odkładam je na 2 dni.
Moja pierwsza rozeta już leży 2 dni a nadal mam mokry ten korzonek. Chyba zostawię jeszcze na jeden dzień.
Co do metody ze słojem to może wypróbuje ją jak tu mi nie wyjdzie. Może tamta jest łatwiejsza.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Za dużo miąższu zostawiłeś na piętkach pozaokrąglaj je tzn. pościnaj delikatnie jeszcze pod skosem boki by spód piętki wyglądał jak szersza strona jajka zaokrąglony tak jak u mnie i tyle może zostać miąższu pod liśćmi rozety, teraz już lekko podeschnięty. O tym sposobie z słoikiem i gazą nie słyszałem może kiedyś sprawdzę ale teraz sadzę do ziemi ale ktoś z was może spróbować może akurat się ukorzeni. Myślę że większość popełnia ten sam błąd za dużo właśnie zostaje na piętce owocu i przez to rozety się nie ukorzeniają a gniją.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Aurynko pewnie że pomogę wszystkim.
Awatar użytkownika
ariel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1479
Od: 24 paź 2006, o 22:46
Lokalizacja: Zaleszany PDK
Kontakt:

Post »

Akcja ananas rozpoczęta, obrobiony czeka na słoneczny dzień na parapecie. Kupiony na pół dojrzały z zieloną rozetą bez śladów zasychania, oczywiście ze środkiem, wszystkie ananasy w TESCO przejrzałem i wymacałem żeby znaleźć tego idealnego. Aha, ziemi do ananasowatych to nie mogłem znaleźć.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Posadź w ziemię dla palm.
Awatar użytkownika
ariel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1479
Od: 24 paź 2006, o 22:46
Lokalizacja: Zaleszany PDK
Kontakt:

Post »

No właśnie tak myślałem, ale wymysliłem, że w domu mam uniwersalną. Mam nadzieję, że w kwiaciarni u mnie, w Zaleszanach będą posiadali ziemię do palm.
Awatar użytkownika
Zaczarowany
200p
200p
Posty: 237
Od: 8 mar 2007, o 10:57
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Już poprawiłem. Oberwałem te liście przy tej piętce. I zaokrągliłem. Mam nadzieję, że tym razem nie przesadziłem. Chyba wsadzę jeden z nich do tego słoja z gazą.
Akcja „ananas” trwa!! Heheh
Obrazek Obrazek Obrazek
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Mam tego ananasa. :shock: Na razie mu się przyglądam i liczę liście :? Wygląga jakoś tak inaczej niż te Wasze :? Zanim go zetnę, to muszę sobie chyba coś wypić na odwagę :oops:
Awatar użytkownika
Zaczarowany
200p
200p
Posty: 237
Od: 8 mar 2007, o 10:57
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Hehehe. A też miałem stracha. Wydawał mi się taki kwadratowy przy rozecie. Możesz dać zdjęcie? Nie ma się, czego bać. To tylko zabawa. Odwagi.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Zaczarowany pisze:Już poprawiłem. Oberwałem te liście przy tej piętce. I zaokrągliłem. Mam nadzieję, że tym razem nie przesadziłem. Chyba wsadzę jeden z nich do tego słoja z gazą.
Akcja „ananas” trwa!! Heheh
Obrazek Obrazek Obrazek
Teraz prawidłowo.
olesiak
50p
50p
Posty: 52
Od: 12 mar 2007, o 18:26
Lokalizacja: koło Nowego Sącza

Post »

Mój ananas, który pisałem że mi trochę schnie przerobiłem według rad Przemka. Gdy oderwałem dolne suche liście zobaczyłem, że są tam takie brązowe chyba korzonki i koło nich wiele jakby młodych korzonków w kolorze białym, liście suche też przyciąłem. Trzymam tą rozetę w słoiku z wodą na oknie południowym już od miesiąca zanurzoną około cm w wodzie. I chciałem się dowiedzieć czy młode korzonki są białe i takie zakręcone.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Być może a możesz pokazać zdjęcie, ja w ten sposób nie ukorzeniałem ananasa zawsze sadziłem w ziemię, gdybym zobaczył to powiem czy to młode korzenie.
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Przemku to jest ten mój nieszczęsny ananas. Nadaje się do czegokolwiek? :?

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Zaczarowany
200p
200p
Posty: 237
Od: 8 mar 2007, o 10:57
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Ananas jak ananas. Masy tylko nieco większą rozetę. Zdjęcie z góry pokazuję, że coś tak się dzieje i tak ma być. Tnij drania 
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”