Wiwarium

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
GHJ Girl
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 27 mar 2017, o 09:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Wiwarium

Post »

Witam serdecznie. :wit
Bardzo chciałabym sama wykonać tropikalne vivarium roślinne.
Zaciągnęłam trochę informacji na ten temat. Oglądałam filmiki. Znalazłam odpowiednie gatunki wraz z opisem wymagań.
Znam się na uprawie roślin doniczkowych, ale nie mam pojęcia jak fizycznie to wykonać.
Może macie Państwo jakieś doświadczenie w tej dziedzinie?
Na co zwrócić uwagę?
Jakie terrarium wybrać?
Jak dbać o sterylne warunki? Czy dobrze jest wykonać na roślnach zabiegi ochronne (na szkodniki i patogeny) przed posadzeniem?
Awatar użytkownika
Anna N
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 2726
Od: 30 cze 2011, o 00:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Jak założyć vivarium z roślinami?

Post »

Pozdrawiam Anna
Awatar użytkownika
rychoo
100p
100p
Posty: 114
Od: 24 mar 2014, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: JL

Re: Jak założyć vivarium z roślinami?

Post »

Na to pytanie powinnaś odpowiedzieć sobie sama :) Wiadomo, im większe tym lepiej może się prezentować. Ale im większe, tym większe koszty założenia i utrzymania. Warunki lokalowe też odgrywają istotną rolę przy wyborze.
Póki co nie wiadomo czy planujesz tylko florę, czy również faunę? To także ma znaczenie przy wyborze zbiornika.

Warunki sterylne będzie trudno osiągnąć. Opryski ochronne roślin można wykonać przed umieszczeniem w terrarium. Tylko jeśli docelowo mają w nim być jakieś zwierzęta to opryski mogą być dla nich zabójcze.

Aby szybko się nie rozczarować należy dobrze zastanowić się jakie rośliny chcemy mieć w wiwarium. Poznać trzeba ich wymagania co do światła, podłoża, wilgotności i najlepiej zaplanować co gdzie obsadzić. To wszystko wpływa na dobór zbiornika, oświetlenia, rodzaju podłoża, wystroju, itp.

Nie można przegapić wątku Przystań dla moich roślin
pozdrawiam
Ryszard
Awatar użytkownika
Gandalfwhite
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 546
Od: 18 lis 2018, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Folia w płynie

Post »

Witajcie.

Zbudowałem z płyt meblowych viwarium.
Takie terrarium dla roślin i zwierząt o klimacie tropikalny.

Czy folia w płynie spisze się jako zabezpieczenie przeciw wilgoci aby płyty nie puchły? Czy użyć jeszcze jakieś inne zabezpieczenia?
Jak tak to jakie proponujecie? Szkło raczej odpada.

Woda nie będzie pod ciśnieniem a jedynie spływać po ściankach.

Pozdr
Grzegorz
Grzegorz
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18648
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Wiwarium

Post »

Grzesiek, odpisałem Tobie w Twoim wątku jakbym zrobił gdybym robił u siebie wiwarium.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”