Chińska róża(Hibiskus rosa-sinensis) cz.1

Rośliny doniczkowe
ankaarcheo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 20 maja 2006, o 09:48
Lokalizacja: Poznań

Post »

Mój hibiscus ma na spodniej stronie liści lepkie przezroczyste plamki, listki te po jakims czasie opadają. Niestety nie mogłam patrzeć jak mój ukochny kwiatek się męczy i wyrzuciłam go, ale proszę o poradę na przyszłość, poeniważ planuje zakup nowego.
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Prawdopodobnie zaatakowany był przez przędziorka.
Wilga
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 21 paź 2006, o 16:11

Jak przezimować chińską różę

Post »

Nie wiem jak przezimowac chinska roze w duzej donicy , czy ona straci liscie na zime?
Mowiono mi ze musi byc wstawiona do mieszkania bo nie lubi mrozow.
Mam jeszcze na balkonie Callistemon i Ficus australis - czy tez je trzeba przeniesc na zime do mieszkania?
prosze o porade i z gory dziekuje
Wilga
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Tu znajdziesz wszystko (lub prawie wszystko) o hibiskusach :
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=361

Pozdrawiam!
d
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21823
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Wszystkie wymienione przez Ciebie rośliny wymagają przeniesienia ich do pomieszczenia przed zimą.:)
Callistemon i Fikus australijski zimują w jasnym pomieszczeniu w temperaturze 6-8oC.Podlewanie ograniczyć należy do minimum,tak aby nie dopuścić do opadania liści.
Chińska róża zimuje w temp.15-18oC czyli może być normalnie w mieszkaniu ale musisz zagwarantować jej dużą wilgotność.Najlepiej ustawić tę donicę na dużym podstawku,wysypać tam keramzytu lub innych kamyczków i zalać to wodą .Donica nie może stać w wodzie,bo może to doprowadzic do zgnilizny korzeni.
Pamietaj też,że w tem. poniżej 10oC chińska róża zgubi liście.
:D :)
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Wilga
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 21 paź 2006, o 16:11

dziekuje

Post »

dziekuje bardzo za informacje
madziewa
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 3 wrz 2006, o 16:28
Lokalizacja: Poznań

Post »

Ja mam straszny problem z moja różą chińską całe lato pięknie kwitła, nachwalić się wszyscy nie mogli, a teraz jej listki opadają. Najpierw żółkną miedzy nerwami, a potem opadają. Nie te najmłodsze, ani te najstarsze, takie po środku. A teraz zauważyłam, że zaczynają się do wewnątrz zwijać blaszki liściowe i nawet trochę pękać. Może to jakaś choroba grzybowa, którą przywlekły mszyce (zwalczyłam je na szczęście, ale chyba zostawiły mi pamiątkę). Jestem zrozpaczona stanem mojego kwiatka, gdyby ktokolwiek mógł mi udzielić jakiejś rady, to byłabym wdzięczna.
madziewa
Natka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 3 lis 2006, o 20:08
Lokalizacja: Poznań

Jak zagęścić chińską różę?

Post »

Zamieszczam zdjęcie więc bedzie łatwiej. Róża często kwitnie ale stoją takie trzy ogigle i nie wiem co mam zrobić żeby ją zagęścić. Prosze o podpowiedz i rady
Pozdrawiam Natka Obrazek
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

Ja bym ją skróciła w połowie , a obcięte pędy spróbowała z ukorzeniaczem ukorzenić.
Nie trzeba sie bać cięcia. Kwiaty odpowiednio cięte tylko zyskują. :wink: :D
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
dorela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1110
Od: 25 lut 2007, o 15:26
Lokalizacja: wlkp

Post »

Nie bój się przyciąć, przyjrzyj się i tnij tam gdzie trzeba przyciąć.Róża chińska kwitnie na nowych przyrostach.
pozdr Dorota
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Jagodzianka
100p
100p
Posty: 122
Od: 16 sie 2006, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Chińska róża (Hibiscus rosa-sinensis)

Post »

Pytanko w sprawie chińskiej róży (tej doniczkowej): dlaczego nie kwitnie?
Ma 2-3 lata, powstała z odszczepek innego egzemplarza, który kwitnie...
2 razy była przycinana. Ładnie się rozkrzewia ale wypuszcza tylko nowe liście a nie zawiązuje pąków kwiatowych. Jej "siostra" posadzona w tym samym czasie nie była przycinana i stanowiła łysy patyk z pióropuszem liści na końcu a mimo to kwitła od razu po posadzeniu i powtarzała kwitnienia.
Jaka może być przyczyna braku kwiatów? Może jednak nie powinnam jej przycinać?
A jeżeli miałaby jednak pokazać kwiatki to w jakim okresie (miesiącu) może zacząć?
Pozdrawiam
Jagoda
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21823
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Jagoda - na górze strony kliknij "szukaj" a potem wpisz Hibiskus-chińska róża"- wyswietlą się conajmniej 4 wątki gdzie rozmawialiśmy juz o tym kwiatku.Są też linki do wiadomości poza forum- jeśli tam nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania- wrócimy do tematu. :D
Życzę powodzenia bo warto mieć hibiskusowe kwiaty oj warto,wiem coś o tym. :D :D :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Jagodzianka
100p
100p
Posty: 122
Od: 16 sie 2006, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

Wiem jak się ją uprawia: lubi dużo światła (stoi na szafce przy zachodnim oknie, przy samym parapecie), żłopie strasznie dużo wody (podlewam na podstawkę co 2-3 dni i wypija momentalnie).
Kiedy ją przycinać? Zrobiłam to w lutym lub na począku marca.
Koleżanka od której ją dostałam twierdzi, że przycinana nie kwitnie - odwrotnie podają źródła internetowe: że przycinanie powoduje obfitsze kwitnienie (u nas na forum też ktoś tak pisał). Więc gdzie tu prawda?
Pozdrawiam
Jagoda
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”