Co posadzić przy ławeczce?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Co posadzić przy ławeczce?

Post »

Proszę o radę co mam posadzić przy mojej ławeczce tak żeby pięło sie po niej. Zależy mi aby wśród tej zieleni zrobiło się kolorowo. Co byście mi proponowali.

Obrazek Obrazek Obrazek
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

Ja stawiam na powojniki :D
http://www.clematis.com.pl/wms/wmsg.php/1.html
Po bokach ławki posadziłabym dwie odmiany wielkokwiatowe dopasowane kolorystycznie a z tyłu jako tło odmiana drobnokwiatowa np.Albina plena
Obrazek
Zanim urosną wybrane przez Ciebie pnącza wieloletnie możesz posiłkować się jednorocznymi uprawianymi w pojemnikach np.tunbergia ,mina .
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Goniu już myślałem o clematisie i posadziłem oczywiście wszystko powiędło.Pytałem w którymś poście o więdnięcie clematisów.Wszystkie clematisy mi padły 6 szt. I co dalej mam zrobić? Pomóż. :(

Ten też padł:



Obrazek

Pozostał tylko Jan Paweł II

Obrazek
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

grigori24 pisze:Goniu już myślałem o clematisie i posadziłem oczywiście wszystko powiędło.Pytałem w którymś poście o więdnięcie clematisów. I co dalej mam zrobić? Pomóż. :(
Przykro mi ale nie jestem znawcą w temacie powojników a tym bardziej ich chorób :oops: :( .
One mi się po prostu bardzo podobają .
Jakoś nie zauważyłam tego wątku o więdnięciu klematisów :?
Jeżeli wszystkie ,które Ci padły kupiłeś z tego samego miejsca to można przypuszczać ,że już wcześniej były zarażone i po prostu miałeś pecha .
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

DIAGNOSTYKA roślin, ocena wizualna, opisy chorób i szkodników. FOTO Klematisy. Co jest powodem więdnięcia ?

Myślę że możesz mieć rację. A ziemia ?Jakie pH . Już nie pamiętam Goniu a czy Ty posiadasz clematisy?
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

grigori24 pisze:DIAGNOSTYKA roślin, ocena wizualna, opisy chorób i szkodników. FOTO Klematisy. Co jest powodem więdnięcia ?

Myślę że możesz mieć rację. A ziemia ?Jakie pH . Już nie pamiętam Goniu a czy Ty posiadasz clematisy?
Mam powojniki ale każdy rośnie gdzie indziej :roll:
Powojnik bylinowy i drugi Niobe rosną na piasku ,który podczas sadzenia wzbogaciłam ziemią ogrodniczą z worka .
Mam je drugi rok i ten bylinowy teraz kwitł do późnej jesieni ,drugi został stratowany przez psy.
Obrazek Obrazek
Trzeci rósł cały sezon w pojemniku ,w ziemi ogrodniczej z worka .
Obrazek
Tej jesieni dokupiłam jeszcze cztery powojniki i posadziłam na rabatce gdzie podłoże jest dosyć ciężkie .
Wiosną się okaże czy dobrze zrobiłam .
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Wielkie dzięki. Przy altanie ogrodowej posadzę jeszcze raz 4 szt ale kupię w innym centrum ogrodniczym. ;:136
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Sąsiad doradził mi żebym posadził winobluszcz lub wiciokrzew .Co wy na to . Z tymi roślinami nie mam doświadczenia. :oops: :oops: :oops:
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Post »

grigori24 pisze:Sąsiad doradził mi żebym posadził winobluszcz lub wiciokrzew .Co wy na to . Z tymi roślinami nie mam doświadczenia. :oops: :oops: :oops:
łatwe w uprawie, jedynie wiciokrzew moze mieć gości latem - mszyce
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Wiesz tyle to wiem ale czy tam sie będą nadawać oto jest pytanie czy będzie ok . Proszę o radę!
chwaścik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 643
Od: 28 maja 2007, o 07:22
Lokalizacja: podkarpackie

Post »

xipe pisze:
grigori24 pisze:Sąsiad doradził mi żebym posadził winobluszcz lub wiciokrzew .Co wy na to . Z tymi roślinami nie mam doświadczenia. :oops: :oops: :oops:
łatwe w uprawie, jedynie wiciokrzew moze mieć gości latem - mszyce
No, nie jedynie, jeszcze gorszym od mszycy, przynajmniej w moim przypadku dla wiciokrzewu był mączniak. :(
Wiciokrzewy są fajne a niektóre (np. mój Graham Thomas) mają wprost upojny zapach, który czuć na kilkanaście metrów.

Ja bym posadził powojniki ale skoro były z nimi aż takie problemy to z pnących można trzemieliny, wprawdzie nie kwitną ale są zimozielone i kolorowe, miejsce wygląda na półcień więc można też spróbować hortensję pnącą ale na efekt trzeba będzie poczekać.
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

A jakie zdanie macie o winobluszczu ? A co Wy byście posadzili?
Awatar użytkownika
Karolcia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4926
Od: 17 paź 2007, o 15:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Grzegorzu, a brałeś pod uwagę Rdest Auberta? Kwitnie dwa razy do roku, bardzo szybko rośnie. Widzę oczami wyobraźni te przewieszające się gałązki. Magda.
Pozdrawiam Magda :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”