Konwalie- jak pozbyć się ich z ogrodu ?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1955
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

No nie da się ukryć - konwaliowa rabatka wygląda bardzo, bardzo ładnie ;:228 Może warto zostawić? Albo tak, jak radzą inni forumowicze - urozmaicić dodatkowymi roślinkami, nawet jakimiś tylko "dostawianymi" w ozdobnych donicach?

Ja też miałam kiedyś konwalie na ogródku, ale wyrosły w trawniku, więc Tata ciągle przejeżdżał po nich kosiarką i kiedyś je po prostu wcięło na amen. A teraz ja walczę o to, by mi w kąciku ogródka przyjęła się choć kępka :D
Barbara65
100p
100p
Posty: 103
Od: 11 maja 2007, o 09:13
Lokalizacja: wielkopolska

Post »

Uwielbiam konwalie!!! Ale niestety jak wszystkich tak ekspansywnych roślin pozbyłam się i tych! Była to ciężka fizyczna praca! Konwalie zajmowały ok.3m/2 walczyłam z nimi kilka dni, a dół po wykopaniu kłączy miał ponad 60 cm głębokości. Pracę zaczęłam jeszcze przed kwitnieniem, ale "niedobitki' usuwałam jeszcze przez całe lato!Życzę wytrwałości! A kwiaty radzę posadzić w jakimś mocnym pojemniku :lol: Baśka
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Ja właśnie mam starą wannę, którą można wkopać w ziemię i ujarzmić za bardzo panoszące się rośliny. I właśnie wymarzyłam sobie w niej konwalie.
Awatar użytkownika
anczarn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1121
Od: 13 sie 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radzyń Chełmiński
Kontakt:

Post »

A u mnie mogą sobie spokojnie rosnąć :lol: miejsca mam duzo wsadzę je gdzieś w róg i niech nawet 10m2 zajmą :wink:
Awatar użytkownika
kasama
100p
100p
Posty: 164
Od: 9 wrz 2007, o 11:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post »

A ja chciałabym wiedzieć czy konwalie mi wyrosną na wiosnę, jeśli zostały przywalone niewielką warstwą ziemi? Mój luby tak zrobił przy okazji porządków. ;:207 Dodam, że teraz będą miały więcej światła, bo wycięliśmy starą jabłoń.

Pozdrawiam
Pozdrawiam
Kasia

"Zielonym do góry!"
Awatar użytkownika
flowers
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3838
Od: 17 cze 2007, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Wystarczy im zaledwie 3 cm warstwa ziemi.
Pozdrawiam :)
cilla77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 763
Od: 3 lis 2006, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Dzięki wszystkim za dobre słowo :D Jednak chciałabym coś zmienić w tym miejscu. Mam konwalie również w innych miejscach ogrodu. Świetnie wyglądają posadzone pod drzewmi owocowymi wokół pnia. Kocham hortensje i już widzę tam barwne kule kwitnące do jesieni :D Spróbuję zawalczyć. Wszystkich chętnych na konwalie proszę o przypomnienie się wiosną :wink:
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

mike1 pisze:Czy ci nie szkoda niszczyć tak ładnej rabaty??? - konwalie ładnie rosną, żywa zieleń, kwiaty, owoce!!!
Jedyny minus to troszkę za monotonny kawałek ogrodu - ja wstawiłbym hortensję, i jeszcze 1-2 inne krzewy a konwalie zostawił zamiast trawnika!
chyba inne krzewy nie będą chciały rosnąć w takim towarzystwie..u mnie to samo jest..i z kazdym rokiem zagrabiaja większy obszar ogródka...wyeliminowały już z konkurencji jagodę,bukszpany...a tu gdzie rosną skorupa kłączowa.
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

A jak cudownie pachną :!: Uwielbiam ich zapach :!:
Awatar użytkownika
ciotka
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 paź 2007, o 23:26
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Witajcie ! Jestem nowa w tym temacie. Ja mam wielki problem z konwaliami. Chciałabym bardzo mieć na działce konwalie, ale niestety nie chcą rosnąć. Od pięciu lat próbuję, sadzę wiosną i jesienią duże ilości i wszystko ginie. Inne płożące , tak jak dąbrówka, głowienka, kocimiętka czy gajowiec pięknie się rozrastają a konwalie nie. Czy mogę się dowiedzieć jakich warunków potrzebują, bo znów na wiosnę będę sadzić i znów będę robić ten sam błąd , tylko nie wiem jaki . :oops:
Człowiek potyka się o kretowiska - nie o góry - Konfucjusz

Pozdrawiam Marysia
Co rośnie u ciotki?
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Cioteczko... ja znimi nic kompletnie nic nie robię ..poza jednym...wyrywam nagminnie..a one rosną i rosną..owszem pięknie kwitną i zapach niesamowity.A gdzie rosną???Pólnocno-zachodnia strona domu,słońce przez godzinę w ciagu dnia,Sąsiedztwo-potężna stara jabłonka zdaje się Antonówka.tej jeszcze nie wykonkurowały..z nią im tak łatwo nie pójdzie..hehe.Podłoże-ostatnio piasek..po podbijaniu fundamentów.Zostały jeszcze irysy,które powoli ulegaja konwaliom....tę część ogrodu mam w planach kompletnie przekształcić..dlatego tam pachnie takim nicnieróbstwem i dzikością.
;:113
Awatar użytkownika
ciotka
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 paź 2007, o 23:26
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Dzięki. Już chyba wiem jaki błąd popełniałam. Tak pomyslałam, że pełne słońce przez cały dzień i brak wody to nie jest dobre dla konwalii. Wytnę trochę gajowca,który zagraża sąsiadom i posadzę konwalie. Jeśli coś wyrośnie przyślę zdjęcia.
Człowiek potyka się o kretowiska - nie o góry - Konfucjusz

Pozdrawiam Marysia
Co rośnie u ciotki?
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

kasama
Na pewno wyrosną..u mnie była część konwali przywalona dość grubą warstwą ziemi..i wylazły..Bardzie może im zaszkodzić brak tego cienia ,który lubią a z którego przyjdzie im zrezygnować.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”