Konwalie- jak pozbyć się ich z ogrodu ?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Jak pozbyć się konwalii?

Post »

Najczęściej widzę konwalie w słoiczkach u babć na targu, ale w swoim ogrodzie nawet nie wiem kiedy kwitną pochowane między liśćmi.Gdyby nie tzw. trudne miejsce pod dużym cisem gdzie niewiele chce rosnąć dawno bym je wyeksmitowała za ekspansywność.Dobre są do takich miejsc, ale zapewne w lepszych lepiej kwitną.
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Konwalie- jak pozbyć się ich z ogrodu ?

Post »

Jeśli koniecznie chcecie się pozbyć konwalii czy innych roślin a nie chcecie stosować chemii proponuję rośliny przykryć w miarę szczelnie grubym kartonem. Rośliny pozbawione światła nie rosną.
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Konwalie- jak pozbyć się ich z ogrodu ?

Post »

A ja nie mogę uwierzyć w to co czytam , jak to Wam strasznie te okropne konwalie zarastaja , no szok , to samo mogłabym powiedzieć o prymulkach , stokrotkach ,dzwonkach skupionych,,wszystkich skalniakach , i wielu innych roślinach ,Przecież konwalie kwitną w maju , potem je po prostu ścinam , obok rosną inne rośliny które królują , tak jest ze wszystkimi kwiatami , przekwitają ścinam , a obok kwitnie co innego . A pierwszy post w tym wątku to nikt nie zwrócił uwagi że tak blisko przy murze hortensje będą odchylone od muru , i wcale ładnie to nie wygląda ,i mówię to z własnego doświadczenia . Wszystkim nie lubiącym rozrastających się roślin proponuję krzewy i żwir .
Rozalka_74
200p
200p
Posty: 322
Od: 8 sty 2011, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Konwalie- jak pozbyć się ich z ogrodu ?

Post »

Konwalie pięknie pachną,dawniej robiło się bukieciki do komunii dla dziewczynek wiem bo sama taki miałam.Ja osobiście chciałabym mieć konwalie ale nie chcą u mnie niestety rosnąć.Reniak popieram Cię bo prawdę piszesz;)
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Konwalie- jak pozbyć się ich z ogrodu ?

Post »

Reniak pisze:A ja nie mogę uwierzyć w to co czytam , jak to Wam strasznie te okropne konwalie zarastaja , no szok , to samo mogłabym powiedzieć o prymulkach , stokrotkach ,dzwonkach skupionych,,wszystkich skalniakach , i wielu innych roślinach ,Przecież konwalie kwitną w maju , potem je po prostu ścinam , obok rosną inne rośliny które królują , tak jest ze wszystkimi kwiatami , przekwitają ścinam , a obok kwitnie co innego .
Chyba masz je bardzo krótko, bo ścinanie w niczym nie przeszkadza ich ekspansywności.One przecież rozchodzą się podziemnymi rozłogami bardzo podstępnie.Zdarzyło mi się kilka razy otrzymać od kogoś ten niechciany prezent, gdy przyniosłam od kogoś z ogródka jakąś roślinę.Latem po kwitnieniu puszczają rozłogi, im wilgotniejsza gleba tym szybciej się rozrastają.Ja w ich sąsiedztwie mam dwie funkie i od tej strony wkopałam pas blachy, bo nie nadążałam z wykopywaniem odrostów.
Może nie sa tak ekspansywne, bo ścinanie do zera w jakiś sposób je osłabia, są pozbawione możliwości asymilacji, ale to nie jest właściwy sposób pielęgnacji roślin. Te liście po kwitnieniu nadal im służą.Mam znajomą która po kwitnieniu do ziemi obcina liście piwonii i irysów, bo ją denerwują, ale prawdziwy ogrodnik tak nie postępuje :wink: :wink:
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Konwalie- jak pozbyć się ich z ogrodu ?

Post »

SELLI ponad 30 lat w ogrodzie mam konwalie ,to może rzeczywiscie niedługo :D , A od 7 lat w w nowym ogrodzie , gdzie zostały przeprowadzone z poprzedniego :D mam o wiele więcej bardziej ekspanywnych roślin , do wymienionych powyżej dodam jeszcze tojeść kropkowaną , ale kiedy sadzę roślinę to zdaję sobie sprawę z jej możliwości , konwalie mają korzenie łatwe do rozpoznania , więc jak sadzę coś z bryłą korzeniową , to wszystkie korzenie obce usuwam . I myślę że jako ogrodnik amator nie narzekam na nadmiar roślin w ogrodzie , tak uroczych szczególnie jak konwalie .
Poza tym funkie które masz koło konwalii znacznie później się rozwijają , a tak naprawdę aż tak rozłogi się nie rozchodzą np. w porównaniu z podagrycznikiem .
raven44
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 17 lut 2015, o 09:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Konwalie- jak pozbyć się ich z ogrodu ?

Post »

Dołączam do wszystkich wielbicieli konwalii. U mnie świetnie dogadują się z winogronami i ogromnym, starym bukszpanem. Fakt, unikam opisanych tu problemów, bo to mały, ogrodzony betonem kawałek ziemi. A ten ich niewinny wygląd! A ten upojny zapach! ;:170 ;:oj
Magda_K
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 31 mar 2013, o 16:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Konwalie- jak pozbyć się ich z ogrodu ?

Post »

Na konwalie najlepsze są widły i uważne wykopanie kłączy. Zrobiłam tak na zapuszczonej grządce, gdzie się bujnie rozpleniły. I tak zostały pojedyncze sztuki, ale to już jest do zaakceptowania. Kwiaty są wdzięczne, przyznaję, ale to nie one rządzą w moim ogródku ;)
Awatar użytkownika
Xellos
200p
200p
Posty: 229
Od: 7 lip 2011, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Re: Konwalie- jak pozbyć się ich z ogrodu ?

Post »

Konwalie by się nie namnażały jak głupie najlepiej posadzić pod drzewem iglastym :) U mnie tak rosną pod świerkiem i sosną, tam jest po prostu susza, rywalizacja o wodę. Świetnie to trzymają, nic nie trzeba podlewać. I bardzo łatwo kontrolować ich populację.

Od tak na żyznej glebie w świetnych warunkach to wiele roślin rośnie jak szalone.
Jedyne co w życiu jest ważne to miłość, Renatka ;*
Pozdrawiam Paweł :)
Awatar użytkownika
Manuela
100p
100p
Posty: 163
Od: 6 mar 2015, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Konwalie- jak pozbyć się ich z ogrodu ?

Post »

Konwalie są śliczne, po co je wykopywać skoro rosną :cry: Może lepiej coś obok nich zasadzić :)
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 5&start=98" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 7#p5448877" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Konwalie- jak pozbyć się ich z ogrodu ?

Post »

Manuelko chyba pomyliłaś tytuł wątku. ;:108 Przykro ,ale muszę to napisać.
A po to,że przeszkadzają.
Awatar użytkownika
Manuela
100p
100p
Posty: 163
Od: 6 mar 2015, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Konwalie- jak pozbyć się ich z ogrodu ?

Post »

Biedroneczko, rozumiem niepotrzebnie się wtrąciłam:wink: Może trzeba do skutku je wyrywać i w końcu zginą :wink:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 5&start=98" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 7#p5448877" onclick="window.open(this.href);return false;
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Konwalie- jak pozbyć się ich z ogrodu ?

Post »

Samo wyrywanie nie będzie tak skuteczne , jak dokładne wykopywanie kłączy widłami amerykańskimi. Wiem z własnego doświadczenia, bo przenosiłem rabatę konwalii na inne miejsce w ogrodzie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”