Konwalie- jak pozbyć się ich z ogrodu ?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Awatar użytkownika
ciotka
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 paź 2007, o 23:26
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Zawsze jest tak, ze czegoś zazdrościmy innym a czegoś mamy zbyt dużo. To normalne w "naszym fachu". Ja całe lata sadzę konwalie i zawsze giną. Walczę natomiast z rudbekią. Nie wiem jaka to odmiana, jest piękna, ale ma kłącza jak konwalia . Co za dużo to niezdrowo. Jeśli chcecie zobaczyć jak wygląda wejdżcie tam gdzie forumowicze pokazują ogrody w " Co rośnie u Ciotki ? " zdjęcie 2 i 3 w Rudbekiach. Pozdrawiam Marysia
Człowiek potyka się o kretowiska - nie o góry - Konfucjusz

Pozdrawiam Marysia
Co rośnie u ciotki?
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Hehehe..a ja wysiewałam rudbekie w tamtym roku z nasion pozyskanych na drodze przestępczej...i nic :roll: Albo konwalie albo rudbekie :? natura chce wybierać za mnie :evil:
Elendill
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 21 wrz 2010, o 15:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pabianice

Re: Jak pozbyć się konwalii?

Post »

Mam podobną rabatkę tylko w całkowitym cieniu (północna ściana budynku). Od 2 lat walczę aby konwalie zarosły ją tak gęsto jak u ciebie, lecz nie bardzo chcą :( Pamiętam z dzieciństwa jak jeszcze działka była mojej babci to była gęstwina później mlecze i osty wygrały z konwaliami. Tak się zastanawiam czy jakbym powycinał z kłączy miejsca na hortensje i wstawił w ziemię donice lub jakieś betonowe krążki odcinające konwalie od miejsca gdzie chce wsadzić hortensje czy zdało by to swoje zadanie. Co myślicie?
maxx
100p
100p
Posty: 123
Od: 14 kwie 2011, o 22:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Północne Mazowsze

Re: Jak pozbyć się konwalii?

Post »

Raczej 100 litrowe beczki pozbawione dna :). 60 cm przechodzą to byle wiaderko ich nie zatrzyma. Ale ogólnie pomysł z wydzieleniem dobry bo hortensje potrzebują kwaśnego, przepuszczalnego podłoża.
Awatar użytkownika
Shiz3R
1000p
1000p
Posty: 1213
Od: 29 sie 2013, o 14:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak pozbyć się konwalii?

Post »

A ja wręcz przeciwnie chyba z tematem, chciałem zadobyć się konwalii, nigdzie nie mogłem kupić, aż natrafiłem na 2 sztuki w Biedronce, wziąłem. Są małe, ale korzenie to ogromne.W tym roku licho rosną, bo jest ich mało, poza tym deszcz przerywa im liście. Jak myślicie w jakim czasie powinno ich być trochę więcej, tak żeby mi to wytworzyło kupki ich i żadny deszcz nie zagrażał im liściom i kwitnieniu? ;:131
Pozdrawiam, Robert.
Awatar użytkownika
Marzka
100p
100p
Posty: 113
Od: 11 sie 2009, o 11:27
Lokalizacja: POZNAŃ

Re: Jak pozbyć się konwalii?

Post »

U mnie konwalie to tak trzy lata potrzebowały, żeby było gęsto ..
Chciałam je, a teraz mam z nimi problem :(
Nawinie wierzyłam, że pomoże odgrodzenie rabaty od trawnika 15 cm obrzeżem trawnikowym ...
Oczywiście przelazły. Poza tym strasznie się rozrosły i zdominowały inne rośliny. Postanowiłam usunąć. Niestety powrastały w korzenie innych,więc trzeba będzie wykopać wszystkie rośliny.
Na tą chwilę wykopałam pierwiosnki i trzmielinę i wydłubałam z nich co się dało, resztę ziemi przekopałam, wyszukując wszystkie kawałki kłączy konwalii i korzenie.
Postanowiłam, że przynajmniej do przyszłego roku nie będę tam nic sadzić co się głębiej korzeni, jedynie żeby nie było "łyso" to może jakieś cebulowe albo pierwiosnki, może miodunkę, kuklik, może jednoroczne. Resztę ziemi przykryję korą i bedę czekać.
Jak konwalie zaczną odrastać, to znów bedę wyrywać.
I tu moje pytanie - jak myślicie, ile czasu to może potrwać? Rok wystarczy czy bedą wyłazić dłużej? Czy jeżeli zostają same korzonki, takie włoski cienkie, to one z tego też odrastają czy tylko z kłączy ?? Wydaje mi się, że jak kupiłam 5 lat temu działkę, to były na dużej przestrzeni np.tam gdzie teraz mam wrzosowisko i trawnik i wtedy też dokładnie przejrzałam ziemię i nie przypominam sobie ,żebym miała później problem z odrastającymi konwaliami
Wolę się upewnoć, zanim zacznę tą nierówną walkę ;:219
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak pozbyć się konwalii?

Post »

Rok nie wystarczy.
Ja pozbyłam się konwalii, myślałam że na dobre coś tam wyłaziło przez trzy lata ale wyrywałam.
W zeszłym roku przespałam i w tym roku znów mam poletko konwalii.
Trzeba zaczynać od początku.
Awatar użytkownika
ogrodzona
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 11 lip 2013, o 14:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jak pozbyć się konwalii?

Post »

Czytam wątek i oczom nie wierzę, robię różne starania, żeby mieć pełno rudbeki na całej działeczce ROD i płacę po 15zł za donicę, a wy tu piszecie, że trzeba z nią walczyć. Ojej, co tu się dzieje. Koniec świata. Podobnie z konwaliami, za ich zapach dałabym się pokroić.
Mam ich kilka, ale sądzę że potrzeba lat, żeby się rozrosły.
Pozdrawiam ciepło - ogrodzona
szalona2
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 15 lip 2014, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak pozbyć się konwalii?

Post »

Ojej co chcecie zrobić z moimi konwaliami, uwielbiam te kwiaty, a ich zapach...chyba również dałabym się za nie pokroić jak moja poprzedniczka. Ja bym dała wszystko za to żeby te kwiaty były przez cały rok, a one niestety tylko raz w roku i to tylko przez jakiś miesiąc, a wy chcecie się ich pozbyć :)
guru302
500p
500p
Posty: 583
Od: 14 lip 2012, o 23:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Biskupca woj. Warmińsko - Mazurskie

Re: Jak pozbyć się konwalii?

Post »

Dużo bym dała za to ,żeby u mnie chciały tak dobrze rosnąć konwalie . To takie piękne kwiaty a jaki zapach ! Uwielbiam te kwiaty ! I tez jak moja poprzedniczka pisała chciałabym aby kwitły przez cały rok .

Uwielbiam zapach konwali . w ogóle te kwiaty są bardzo piękne . Miałam jeden krzaczek w ogrodzie ale mi w tym roku nie wyszedł
pozdrawiam serdecznie Gabrysia
dorotaifrodo
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 19 lis 2014, o 22:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak pozbyć się konwalii?

Post »

hmmm, 3 razy sadziłam konwalie i nic z tego nie wyszło,chyba nie pasuje im miejsce :? a kocham te kwiaty i ich zapach :wink: zazdroszczę tak licznego ich wzrostu :wink:
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak pozbyć się konwalii?

Post »

Dlatego tak je uwielbiacie bo nie macie ich w ogrodzie.
Łażą gdzie chcą, rozrastają się i wyłażą nawet w szczelinach wylewki betonowej.
Myślałam że się ich pozbyłam, ale po 3-4 latach znów odrosły i się rozrastają w szybkim tempie.
Ja też lubię konwalie.
W bukietach, ale nie w swoim ogrodzie. :D
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Jak pozbyć się konwalii?

Post »

Comciu zgadzam się z Tobą w 100 % . Ja też mam problem z konwaliami.Inne różowe czy pasiaste już tak w szybkim tempie się nie namnażają,ale te idą w szalonym .
Też je lubię,ale też mam z nimi problem. ;:108
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”