Papryka w tunelu- odmiany, uprawa.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
oloolosz
100p
100p
Posty: 125
Od: 6 maja 2009, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Miastko-Pomorze Środkowe

Re: Jaka odmiana papryki do tunelu foliowego?

Post »

jakie papryki siejecie w tym roku?
Awatar użytkownika
PaulaPola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 26 mar 2012, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Papryka w tunelu jakie odmiany ?

Post »

Możecie mi powiedzieć czy moge posadzić papryke w tunelu za pomidorami? zostało tam sporo miejsca i sałate tak chciałam pikować, ale dotarlo do mnie że nie zaplanowalam miejsca na papryke. I czy moge pod papryke dać koński obornik tak jak pod pomidory? kiedy ją wsadzać w ziemie? musi określoną ilość liści mieć czy jak to jest?
Awatar użytkownika
halys
200p
200p
Posty: 203
Od: 5 wrz 2011, o 14:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Papryka w tunelu jakie odmiany ?

Post »

Z tego co wiem, papryka lubi wilgoć w powietrzu (bo inaczej zrzuca kwiaty i zawiązki, tak gdzieś czytałam swego czasu), a pomidor przy dużej wilgoci łapie choróbstwa. Zatem to sąsiedztwo chyba odpada, ale zaznaczam - paprykę zaczynam uprawiać dopiero w tym roku (to co napisałam, to tylko taka książkowa wiedza, może napisze ktoś z doświadczeniem w tej kwestii).
A linki co do cięcia papryki podał forumowicz wyżej.
Życie, Ty wariacie...
Awatar użytkownika
przemo1413
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2064
Od: 22 mar 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grójec k. Warszawy
Kontakt:

Re: Papryka w tunelu jakie odmiany ?

Post »

A ja posadziłem paprykę koło pomidorów na razie jest dobrze ale do kwitnienia jeszcze spory czas więc nic nie mogę powiedzieć .
Moje kaktusy:)Cz.1Cz.2
Moje lilie :)
Awatar użytkownika
PaulaPola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 26 mar 2012, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Papryka w tunelu jakie odmiany ?

Post »

No wlasnie z dziecinstwa pamietam ogrod mojej babci, wiem ze miala pomidory i papryke w jedniej szklarni. Rosly miedzy soba. I papryki miala pyszne, pomidory zreszta tez :D
Awatar użytkownika
halys
200p
200p
Posty: 203
Od: 5 wrz 2011, o 14:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Papryka w tunelu jakie odmiany ?

Post »

To sadź, a na drugi rok będziesz wiedziała i dasz nam znać. :wink:
Życie, Ty wariacie...
Awatar użytkownika
arty
500p
500p
Posty: 501
Od: 6 kwie 2012, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa

Re: Jaka odmiana papryki do tunelu foliowego?

Post »

witam wszystkich po przeczytaniu tego wątku w przyszłym roku na pewno posadzę papryke , w tym roku mam tylko pomidorki :)
jaki muszą byc odstępy pomiedzy krzakami .?
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1379
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Papryka pod folią - zupełny amator - jak to uprawiać?

Post »

Przez przypadek razem z pomidorami wysiałem paprykę (nasiona wydłubane z jakiejś sklepowej, zasuszyłem i zapomniałem, że to papryka), nasionka skiełkowały, dziwnie jak na "pomidory" wyglądały i wtedy przypomniałem sobie co to za dziwne nasiona - papryka.
Szkoda mi było to wyrzucić, wsadziłem do foliaka z pomidorami ale nie mam pojęcia jak to uprawiać...

Krzaczki mają po ok. 20 cm, wyglądają zdrowo, pojawiły się pączki kwiatów, pełno odrostów wypuszczają.

Potrzebuję informacji co mniej więcej mam z tym robić, czy jakieś paliki potrzebne, obcinać odrosty, jak to podlewać, czy nawozy potrzebne, czytałem też o obrywaniu pierwszych kwiatów...

Pomóżcie, to moje pierwsze papryki i nigdy nawet nie widziałem jak rosną :(
Pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika
dorkosa
200p
200p
Posty: 344
Od: 23 lut 2012, o 22:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Papryka pod folią - zupełny amator - jak to uprawiać?

Post »

Witaj w klubie :wit
To jest też mój pierwszy rok z paprykami i warzywami w ogóle. Na forum są wątki dotyczące papryki i chyba nie ominie Ciebie przeczytanie ich. A jak będziesz miał pytania to na pewno znajdzie się ktoś kto Ci pomoże.
Pozdrawiam, Dorota
Moje pupilki: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=60009" onclick="window.open(this.href);return false; Wymienię, kupię, sprzedam: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 11&t=59803" onclick="window.open(this.href);return false;
Przepraszam, ale nie działa u mnie klawisz 'alt+c'
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1379
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Papryka pod folią - zupełny amator - jak to uprawiać?

Post »

Forum jest prężne i dlatego tu zaglądam. Problem w tym, że większość wątków dotyczy problemów/chorób/sposobów na uprawy a ja najzwyklej nie wiem co mam z tymi paprykami robić - takie totalne przedszkole, proszę zatem o coś w stylu szablony uprawy papryki...
Pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika
dorkosa
200p
200p
Posty: 344
Od: 23 lut 2012, o 22:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Papryka pod folią - zupełny amator - jak to uprawiać?

Post »

Według mojej wiedzy paprykę powinno się traktowac podobnie jak pomidory, tzn. nawożenie, ochrona. Pierwszy kwiat forumki polecają oberwac, wtedy owoców jest więcej bo roślina nie skupia się na tym jednym. Jeśli chodzi o palikowanie, to chyba zależy jaką masz odmianę, ale myślę, że nie zaszkodzi im jakaś podpora. A, i w przeciwieństwie do pomidorów, paprykom nie obrywa się 'wilków', one powinny się krzewic.
Pozdrawiam, Dorota
Moje pupilki: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=60009" onclick="window.open(this.href);return false; Wymienię, kupię, sprzedam: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 11&t=59803" onclick="window.open(this.href);return false;
Przepraszam, ale nie działa u mnie klawisz 'alt+c'
paawel21
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 10 mar 2011, o 08:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka pod folią - zupełny amator - jak to uprawiać?

Post »

Do pierwszego rozgałęzienia usuń wszystko co rośnie (liście, pędy boczne), nad pierwszym rozgałęzieniem nic nie ruszaj. Możesz dać jakieś paliki, w późniejszym okresie zwiążesz pędy do palika a owoce będą wystawione do światła. Daj trochę nawozu z dużą zawartością potasu, wody tyle co pod pomidory. Pilnuj mszyc, przędziorków i szczególnie wciornastków bo te chociaż mało widoczne to uszkadzają owoce. Ogólnie w uprawie amatorskiej uprawa papryki nie różni się bardzo od uprawy pomidorów, pamiętaj o wietrzeniu tunelu, unikaj pryskania mlekiem i tymi innymi specyfikami domowej roboty proponowanymi przez forumowiczów. W ten sposób stwarzasz dogodne warunki dla rozwoju różnego rodzaju patogenów.
Może jakieś zdjęcie byś wrzucił?
Awatar użytkownika
cantati
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2120
Od: 10 lut 2012, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Papryka pod folią - zupełny amator - jak to uprawiać?

Post »

paawel21 pisze:nad pierwszym rozgałęzieniem nic nie ruszaj.
Dlaczego? Właśnie nad pierwszym rozgałęzieniem papryka musi być mocno i prawidłowo cięta, żeby mogła dać właściwy plon.

Massur, poczytaj wątek o papryce http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=42&t=47075 , są nawet dwie jego części. Tam naprawdę jest masa informacji, które będziesz mógł wykorzystać dla siebie :wink:
Jak będziesz potrzebować dalszej pomocy - pytaj o konkrety :)
Pozdrawiam, Dorota
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”