Zakwaszanie wody do podlewania

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
riczi1804
100p
100p
Posty: 108
Od: 4 lut 2014, o 21:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wien

Re: Czym zakwasić wodę do podlewania?

Post »

najlepiej moczyc torf i podlewac. Dobre wyniki daje posypanie w kolo roslin kora z drzew iglastych. U mnie sie sprawdzilo. Pozdrawiam.
? jeśli chcesz być szczęśliwy jeden dzień, to upij się; jeśli chcesz być szczęśliwy jeden tydzień, to ożeń się,
jeśli chceszbyć szczęśliwy całe życie ? to załóż ogród? -------------- Pozdrawiam Riczi
Moja mala oaza
terecha
100p
100p
Posty: 183
Od: 11 wrz 2012, o 13:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Czym zakwasić wodę do podlewania?

Post »

doniczkowiec pisze:Ja nie przepadam za chemią i zawsze wolę naturalne metody. Wodę dla borówek kwaszę torfem włóknistym albo szyszkami. Ktoś też tak preferuje?
Czy możesz napisać coś więcej na temat tych szyszek? Mam sporo po zimie opadłych szyszek świerkowych, więc chętnie zakwasiłabym nimi borówki. Wydaje mi się, że jeśli położę je takie suche pod krzaczki to zabiorą im azot z gleby.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Czym zakwasić wodę do podlewania?

Post »

Rododendrony i orchidee zaczną rosnąć jak szalone, jeśli co kilkanaście dni podlejesz je zaczynem z drożdży piekarskich. Ich odrobinę (np. pół łyżeczki) wrzuć do butelki z wodą (2,5 l.) i odstaw na ok. tydzień (uwaga, dojdzie do fermentacji).

Używaj do podlewania, rozcieńczając odstaną wodą w proporcji 1:1. Obserwuj, czy intensywny zapach drożdżowej odżywki nie przyciągnie do roślin ziemiórek (to owady przypominające muszki).

Czytaj więcej na http://kobieta.interia.pl/porady/news-j ... ign=chrome
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
doniczkowiec
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 21 paź 2010, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym zakwasić wodę do podlewania?

Post »

terecha pisze:
doniczkowiec pisze:Ja nie przepadam za chemią i zawsze wolę naturalne metody. Wodę dla borówek kwaszę torfem włóknistym albo szyszkami. Ktoś też tak preferuje?
Czy możesz napisać coś więcej na temat tych szyszek? Mam sporo po zimie opadłych szyszek świerkowych, więc chętnie zakwasiłabym nimi borówki. Wydaje mi się, że jeśli położę je takie suche pod krzaczki to zabiorą im azot z gleby.
U mnie szyszki sosny moczą się w wodzie parę dni i obniżają jej pH do 5. Nie używam żadnych nawozów mineralnych i nie kwaszę wody chemią.
terecha
100p
100p
Posty: 183
Od: 11 wrz 2012, o 13:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Czym zakwasić wodę do podlewania?

Post »

Dzięki, zacznę więc moczyć świerkowe, może też będą obniżać pH :wink:
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Czym zakwasić wodę do podlewania?

Post »

Przez kilka sezonów wypróbowałem jedną niezawodną metodę: DESZCZÓWKA. Tylko nią podlewam wrażliwe rośliny i jest OK.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Tomek_Os
500p
500p
Posty: 806
Od: 9 paź 2013, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Czym zakwasić wodę do podlewania?

Post »

riczi1804 pisze:najlepiej moczyc torf i podlewac. Dobre wyniki daje posypanie w kolo roslin kora z drzew iglastych. U mnie sie sprawdzilo. Pozdrawiam.
Zrobiłem to. T.zn worek (podziurawiony) torfu kwaśnego (sprawdziłem płynem heliga - 4ph) zalałem wodą (niestety z wodociągu - nie mogę użyć deszczówki ponieważ u mnie na dachu papa). Woda z wodociągu też zbadałem płynem heliga (około 7-8ph). Sprawdziłem czy woda się zakwasiła po kilku dniach - otóż nic się nie stało. Nadal około 7ph. Czy może płynem heliga nie bada się wody? Czy daje to jakieś inne efekty tzn np zmiękczenie wody. Czy może torf nie powinien być w worku tylko luzem zalany?
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Czym zakwasić wodę do podlewania?

Post »

Tomek_Os pisze: nie mogę użyć deszczówki ponieważ u mnie na dachu papa
A czemu przeszkadza?
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Tomek_Os
500p
500p
Posty: 806
Od: 9 paź 2013, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Czym zakwasić wodę do podlewania?

Post »

Jak się dowiedziałem tutaj z forum, dachy pokryte papą zanieczyszczają wodę. Podany był w temacie jakiś cytat z książki.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Czym zakwasić wodę do podlewania?

Post »

Jak tam chcesz; ja pierwsze słyszę... Deszczówka jest zawsze brudna na początku opadów; potem dach(jaki by nie był) się przepłucze i jest prawie taka jak deszcz. Zrozumiałbym, że zanieczyszcza dachówka(taka nowoczesna) czy blacha niemalowana- ale papa to jeden z najstarszych i najbardziej naturalnych materiałów.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Tomek_Os
500p
500p
Posty: 806
Od: 9 paź 2013, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Czym zakwasić wodę do podlewania?

Post »

No papa naturalna to chyba tak do końca nie jest :wink: W końcu to produkt ropopochodny, choć z drugiej strony ropa jest pochodzenia naturalnego :D . A własnie dachówka ceramiczna i blacha są podawane jako przykłady materiałów z których wodę można pozyskiwać bez obaw.
O tutaj to znalazłem:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 31&start=0
Żeby nie zaśmiecać tego tematu, zadałem pytanie w powyższym.
bolekso
200p
200p
Posty: 442
Od: 11 mar 2012, o 08:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Czym zakwasić wodę do podlewania?

Post »

Zakwaszanie siarczanem amonu jest ograniczone ponieważ nie można przeazotować gleby. Na długą metę można rozsypać siarkę używaną do odkażania szklarni. Działa powoli przez wiele lat.Jest też specjalny nawóz siarka z bentonitem, działa o wiele szybciej. Najlepiej dać 3-6 miesięcy przed sadzenie, ilość zależy od aktualnego pH i pH jakie chcemy osiągnąć. Zazwyczaj wystarcza ok.3/4 torfu wysokiego i kory przed sadzeniem, później coroczne ściółkowanie tym samym.
Pozdrawiam ! Bolek (prawie 30 letnie rh )
katya11
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 4 lut 2014, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Czym zakwasić wodę do podlewania?

Post »

Czytałam gdzieś że podlewanie rozcieńczoną gnojówką z liści rabarbaru zakwasza glebę . Czy ktoś próbował ?
Pozdrawiam Kasia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”