Karczownik,kret, nornica czy... - 2cz.(2007.06.28 - do 2011.11.06)

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Awatar użytkownika
anador
200p
200p
Posty: 220
Od: 6 lut 2011, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kret, nornica czy... - 4cz.

Post »

Może ma być guma balonowa nie rozpuszczalna :;230
Dobrze, że nie ma człowieka bez wad, bo taki człowiek nie miałby też przyjaciół.
Przedziorek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 29 kwie 2010, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kret, nornica czy... - 4cz.

Post »

Dzwiek powoduje szumy w tunelu, kret szuka nowego miejsca. Wazne, aby nie bylo nakretki, gdyz nie bedzie przeplywu powietrza. Czy tak trudno rozgrzebac korytarz i polozyc do niego butelke, czy serio nalezy to rysowac :;230

Rysować nie trzeba, wystarczy pisać po polsku, wierz mi, klawisz Alt nie gryzie. Regulamin Forum § 3.2.
PW
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Kret, nornica czy... - 4cz.

Post »

W moim ogrodzie od lat niezawodnie łapie krety zatrzaskowa pułapka....i ten sposób, już wypróbowany, choć niehumanitarny mam zamiar nadal praktykować w walce z kretami, tyle, że od pewnego czasu krety już się w nim nie pojawiają, zapewne z powodu 'konkurencji'..... niestety, ostatnio mój ogród opanowały nornice, a z nimi już tak łatwo nie idzie :evil:
Przedziorek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 29 kwie 2010, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kret, nornica czy... - 4cz.

Post »

ALT niczego nie zmieni :wink: Przepraszam za udzielanie pomocy, bez polskich liter. Na nornice jest kilka rad, jednak nie mam polskich liter :tan
Awatar użytkownika
myrtille1986
1000p
1000p
Posty: 1010
Od: 23 mar 2010, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Radom

Re: Kret, nornica czy... - 4cz.

Post »

U mnie najlepszym killerem jest mój piesek -jamnik szorstkowłosy.
Lokalizuje kretowisko delikatnie je rozkopuje wkłada w nie pysk i szczeka w nie.Coś sie kretowi myli i wychodzi tą dziurą w którą szczeka.Kiedyś jednego dnia wyciągną takim sposobem 6 sztukasów i ładnie poukładał je nam pod drzwiami.Trochę tragiczny widok :(
Pozdrawiam Jagoda :-)
--> Spis moich wątków
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kret, nornica czy... - 4cz.

Post »

Przędziorku drogi, jak byś w stopce napisał skąd jesteś, to i nikt by Ci uwagi nie zwrócił :)
Pozdrawiam - BabajAGA
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kret, nornica czy... - 4cz.

Post »

Przedziorek pisze: Na nornice jest kilka rad, jednak nie mam polskich liter :tan
Na polską czcionkę też jest rada i w przeciwieństwie do rad pt: jak walczyć z nornicami, w 100% skuteczna w angielsko języcznych Widnowsach - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 0#p1980540
Wystarczy zapoznać się i zastosować te wskazówki. Tutaj niestety, a może stety, obowiązuje polska pisownia. Wystarczy zajrzeć w prawy dolny róg okna forum, jest tam biało czerwony banerek, zapraszam do kliknięcia w niego...
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
Awatar użytkownika
sylwana85
500p
500p
Posty: 735
Od: 21 lut 2011, o 10:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowa Dęba

Re: Kret, nornica czy... - 4cz.

Post »

I u mnie znów wróciły krety, nornice ... mimo że psy latają cały czas po podwórzu te gady i tak znalazły miejsce i czas, podgryzły kilka warzywek, podkopały a nornice wzięły się za lilie :/ wrrr
Awatar użytkownika
Kocina
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 22 lip 2008, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków, 6b

Re: Kret, nornica czy... - 4cz.

Post »

Ja mimo wszystko proponuję pułapkę taką jak ta: plastikowa rurka i dwie zapadki.

Obrazek

U mnie sprawdza się rewelacyjnie

Obrazek

Kreta po złapaniu wypuszczam na łąkę.

Zamiast trawnika miałam góry i doliny, a później łyse placki.
W tej chwili to prawie pole golfowe ;)

Potrzeba trochę wprawy, bo pułapka musi być założona dość precyzyjnie: jeden i drugi koniec muszą być idealnie dopasowane do tunelu, inaczej kret przeryje się obok lub pod spodem i zasypie pułapkę.
Ale po kilku próbach teraz już nie ma takiego, który się nie złapał.
Po wyłapaniu całego towarzystwa (było ich 5 czy 6), przez rok miałam spokój.
Teraz sporadycznie jakiś się zaplącze, ale nawet nie zdąży się zadomowić, a ląduje na łące.

Pułapka nie zabija, nie truję ziemi chemią, nie muszę się bać że wysadzę w niebo trawnik jak przesadzę z karbidem.
Luz-blues po prostu :D
Pisałam już o tym kiedyś, ale wiem że nie każdemu chce się czytać tyle stron, a to moim zdaniem genialny sposób na kreta.
Pozdrawiam ? Ogródek Marty: 1, 2
Awatar użytkownika
reniazt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 6 wrz 2007, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Kret, nornica czy... - 4cz.

Post »

Marto - ja mam tak samo z kretami - jak tylko pojawi się w ogrodzie... łapka już czeka - zaraz ją zastawiam - potem wraz z tą łapką do wiadra i wyjeżdża z ogrodu w baardzo odległe pola.
Ostatnio, kiedy go pakowałam do wiadra i do samochodu - jak on strasznie piszczał - nie mogliśmy uwierzyć, że to on - ja sobie nie wyobrażam, żeby w inny sposób z nimi walczyć.
W tym sezonie już trzy razy wywoził mój M krety i mówi, że limit na ten sezon wyczerpany, :D on już im więcej za taryfę nie będzie im służył. :uszy
Pozdrawiam, Renia
W moim ogrodzie cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
Kocina
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 22 lip 2008, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków, 6b

Re: Kret, nornica czy... - 4cz.

Post »

Ja też byłam zaskoczona że kret może narobić takiego hałasu :)
Kiedy pierwszy raz się złapał, to było trochę przerażające - myślałam że krety są nieme.
Pozdrawiam ? Ogródek Marty: 1, 2
Awatar użytkownika
LILA ROSA
50p
50p
Posty: 77
Od: 24 sie 2010, o 09:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie ok. Rzeszowa

Szkodniki ziemne

Post »

Witam. Mam bardzo duży ogród, a na nim jak okiem sięgnąć kretówki i tunele podziemne-nornice? Mąż wsypywał do nich jakiś granulat,a le to nic nie dało. Kopią nawet pod zasadzonymi drzewkami. Proszę o radę co z nimi zrobić, jak zniszczyć?!
Moi rodzice twierdzą, że dawien dawna sypało się ogród wapnem? i zasypywało ziemią-to w pewien sposób wypalało szkodniki?
To myśli są tym, co szczęśliwie układa człowiekowi życie. - Marek Aureliusz
Sprzedam/wymienię hoye.
Hoja. Baza wiedzy o poszczególnych gatunkach
harus43j
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 21 sie 2011, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzemeszna- woj.wielkopolskie

Re: Kret, nornica czy... - 4cz.

Post »

Witam serdecznie ! Potwierdzam - pułapka na krety z rurki PCV sprawdza się idealnie. Tylko trochę wprawy trzeba. Pozdrawiam - Janusz.
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”