Chciałabym mieć ogród. Mam pobojowisko budowlane.

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Canno, przenoszenie zimą bukszpanów z balkonu do domu i z powrotem chyba nie jest dobrym pomysłem. Rośliny mogą przeżyć szok temperaturowy. Jak Chcesz je mieć na balkonie, to zostaw je tam na całą zimę. Tylko ustaw donice na jakiejś warstwie izolacyjnej, najlepiej na steropianie i owiń je czymś. Może inni forumowicze doradzą Ci jak dobrze zabezpieczyć donice przed mrozem, bo każdy ma własne, wypróbowane sposoby, a ja nie przechowuje roslin w ten sposób.

Jeżeli przy siatce nie mogą rosnąć żadne pnącza, to tuje są z pewnością dobrym pomysłem :D
Stanowią nie tylko zasłonę, ale też mogą być tłem dla innych roslin. Pewnie jeszcze będziesz o tym myśleć ;)
Awatar użytkownika
canna
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 26 lip 2007, o 13:20
Lokalizacja: Łódź

Post »

Posadziłam (zasadziłam?) 9 sztuk Obrazek
moje pierwsze drzewka Obrazek
8 malutkich Smaragdów i jeden cyprysik, mąż wykopał wieelkie doły
Obrazek pomyślałam, że jak dam im dużo ziemi do iglaków, to zanim dojdą do właściwej ziemi piaszczystej polubią już być u nas Obrazek
do tych dołów wsypaliśmy ziemię do iglaków (była tańsza niż uniwersalna), do niej iglaczki, lekko tylko zasypałam jeszcze trochę ziemią, leciutko ugniotłam i na to posypaliśmy korę.
Nie wiedziałam ile dać tej kory, więc jednym daliśmy więcej a innym mniej Obrazek potem podlałam trochę wodą i opryskałam czymś co mi sprzedano w sklepie.

Tak bardzo chcę żeby się przyjęły, kiedy mogę dać im nawóz?
Awatar użytkownika
Ingrid
200p
200p
Posty: 201
Od: 10 lut 2007, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Siemiatycze

Post »

canna pisze:Posadziłam (zasadziłam?) 9 sztuk Obrazek
moje pierwsze drzewka Obrazek
8 malutkich Smaragdów i jeden cyprysik, mąż wykopał wieelkie doły
Obrazek pomyślałam, że jak dam im dużo ziemi do iglaków, to zanim dojdą do właściwej ziemi piaszczystej polubią już być u nas Obrazek
do tych dołów wsypaliśmy ziemię do iglaków (była tańsza niż uniwersalna), do niej iglaczki, lekko tylko zasypałam jeszcze trochę ziemią, leciutko ugniotłam i na to posypaliśmy korę.
Nie wiedziałam ile dać tej kory, więc jednym daliśmy więcej a innym mniej Obrazek potem podlałam trochę wodą i opryskałam czymś co mi sprzedano w sklepie.

Tak bardzo chcę żeby się przyjęły, kiedy mogę dać im nawóz?
Witaj!

Kilka rad odnośnie sadzenia;

1) użyżnione dołki przygotuj kilka dni przed sadzeniem i obficie podlej - ziemia osiądzie i rośliny nie będą się zapadać

2)przed sadzeniem umieszczam donice z roślinami w wiadrze z wodą - gdy opadnie na dno oznacza ,,ze cała bryła korzeniowa jest nawilżona i sadzimy

3) potem mooocno podlewamy i moooocno udeptujemy ,żeby korzenie złapały kontakt z glebą

4) w1roku nie nawozimy roślin - korzenie lepiej przyrastają gdy sa ;wygłodzone;


5)iglaki już posadzone -każdy podlej konewką 10l wody i mocno udepcz- najlepiej zrobi to szanowny małżonek :wink:

powodzenia-Ingrid
Awatar użytkownika
canna
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 26 lip 2007, o 13:20
Lokalizacja: Łódź

Post »

Ingrid pisze:użyżnione dołki przygotuj kilka dni przed sadzeniem i obficie podlej - ziemia osiądzie i rośliny nie będą się zapadać

2)przed sadzeniem umieszczam donice z roślinami w wiadrze z wodą - gdy opadnie na dno oznacza ,,ze cała bryła korzeniowa jest nawilżona i sadzimy

3) potem mooocno podlewamy i moooocno udeptujemy ,żeby korzenie złapały kontakt z glebą
No to klops Obrazek
właśnie wróciliśmy z działki
nie wiedziałam, że tak trzeba zrobić i posadziliśmy wszystkie drzewka bez udeptywania
podlałam owszem sporo a teraz nieźle pada deszcz i pewnie to wszystko nie udeptane rozmyje Obrazek
jeśli kora nie uratuje sytuacji to jutro czeka mnie sadzenie od nowa wypłukanych drzewek Obrazek
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

Bez paniki ,będzie dobrze :D
Z tym silnym udeptywaniem ,do którego aż chłopa potrzeba to lekka przesada.
Padający deszcz dociśnie ziemię do korzeni posadzonych roślin.
Najważniejsze we wszystkich działaniach jest zachowanie zdrowego rozsądku i umiaru :wink: :D
Awatar użytkownika
canna
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 26 lip 2007, o 13:20
Lokalizacja: Łódź

Post »

goni@k mam szczerą nadzieję, że masz rację Obrazek
tylko jak deszcz dociśnie jeśli na ziemi jest hojnie wysypana kora Obrazek boję się... Obrazek
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Canno, nie martw się na zapas. Z tym udeptywaniem i podlewaniem po posadzeniu to głównie chodzi o oblepienie korzeni ziemią. jak kupujesz krzew z tzw. gołym korzeniem, czyli wykopanym z gruntu i przeniesionym luzem do Twojego ogrodu, to trzeba bardzo fachowo w dołku usypać pagórek, rozłożyć korzenie, posypując ziemią lekko poruszać krzewem i po uzupełnieniu ziemią dołek uklepać kształtując lekkie zagłębienie (misę). A potem solidnie podlać, żeby ziemia się ustabilizowała, a korzenie oblepiły i nie schły. Przy sadzeniu z donic masz mniejszy problem, bo właściwie tylko przekładasz roślinę z pojemnika do dołka, dosypujesz, uklepujesz i podlewasz. A dzisiejszy deszcz zrobi za Ciebie resztę. Nie wypłucze krzewu, chociaż korę może rozmyć, ale może też ją uklepać na mokro i nic złego się nie stanie. To zależy od tego, czy to będzie deszcz, czy ulewa, czy urwanie chmury :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Ingrid
200p
200p
Posty: 201
Od: 10 lut 2007, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Siemiatycze

Post »

canna pisze:No to klops Obrazek
właśnie wróciliśmy z działki
nie wiedziałam, że tak trzeba zrobić i posadziliśmy wszystkie drzewka bez udeptywania
podlałam owszem sporo a teraz nieźle pada deszcz i pewnie to wszystko nie udeptane rozmyje Obrazek
jeśli kora nie uratuje sytuacji to jutro czeka mnie sadzenie od nowa wypłukanych drzewek Obrazek
Przepraszam ,że tak Cię zestresowałam :oops: :oops:

Wszystko będzie Ok :!: nawet niebo Ci sprzyja :!:

Wyobrażam sobieCannę jako bardzo delikatną osobę i stąd moje ;mooocno; i wołanie o męską pomoc .

Mam nadzieję ,że choć trochę niefortunnie to wywołałam ciekawy i pożyteczny dla Ciebie temat

Obrazek Obrazek

pozdrawiam Ingrid
Awatar użytkownika
canna
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 26 lip 2007, o 13:20
Lokalizacja: Łódź

Post »

Dziękuję Wam kochane Obrazek
Nic złego się nie stało Obrazek

Oto co zastałam dzisiaj na działce:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
drzewka były przesadzane z doniczek z bryłą ziemi i to chyba uratowało sytuację Obrazek

tak się z nich cieszę, że jeśli nie przyjmą się w mojej gościnnej - niegościnnej ziemi to się załamię Obrazek
Ingrid pisze:Wyobrażam sobieCannę jako bardzo delikatną osobę
to znaczy, że mnie tak sobie wyobrażasz? Obrazek to miłe Obrazek zwłaszcza, że masz racjęObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Będzie dobrze ,deszcz zrobił za Ciebie resztę ,pogoda nadal jest dobra dla nowoposadzonych krzewów ,
będzie ok. ;:215
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
canna
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 26 lip 2007, o 13:20
Lokalizacja: Łódź

Post »

Musi być dobrze Obrazek

a na żywopłot wybrałam Jałowiec chiński "Spartan"
Awatar użytkownika
Ewa_888
---
Posty: 239
Od: 11 maja 2007, o 11:17
Lokalizacja: podkarpackie

Post »

Jak tam postępy w ogrodzie? Muszę przyznać, przeglądnęłam Twój wątek raz jeszcze i doszłam do wniosku, że canny wciągnęły Cię bez opamętania. :lol:
Pozdrawiam Ewa

Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem. /Gabriel Garcia Marquez/
Mój ogródek.
Awatar użytkownika
canna
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 26 lip 2007, o 13:20
Lokalizacja: Łódź

Post »

Tak, są cudowne Obrazek Obrazek i pomyśleć, że o ich istnieniu dowiedziałam się tutaj Obrazek

W ogrodzie mam już wsadzone wszystkie zakupione maluszki, teraz martwię się o nie ciągle, bo albo jest okropnie sucho, albo wielki deszcz pada
jak one mają się przyjąć w takich warunkach
i do tego zauważyłam psa sąsiada na mojej działce, pewnie je podlewa Obrazek to na pewno im zaszkodzi, chociaż to mały pies
i tak poszłam do sąsiadów i poprosiłam, żeby nie wypuszczali go za swoją bramę - potraktowali sprawę życzliwie, ale czy uda im się dopilnować Obrazek

Poza tym jak już pisałam wybrałam na żywopłot jałowiec chiński "Spartan" - jest wytrzymalszy i mniej wybredny niż tuje i są większe szanse, że spodoba mu się moja ziemia Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”