Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2
Autor Wiadomość
Erazm
 Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2008, o 07:22 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Z drutu miedzianego nie mam. Tylko te co wyżej. Mam jeszcze dwie innego kształtu - dam ich zdjęcia.

Suppa
 Tytuł:
PostNapisane: 14 maja 2008, o 22:35 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
fox napisał(a):
W moim regionie natomiast wbijają gruby drut w ziemie a na tym nałożona puszka z piwa, na wietrze obija się o drut ten emituje jakieś elektrowstrząsy do tunelu, i kreciki jakoś to zniechęca, po pewnym czasie same się wynoszą ;:163

To zależy od kreta. Ja kiedyś wbiłem taki drut z puszką koło kopca, po pewnym czasie zauważyłem że kret zaczyna podnosić ziemię na kopcu. Wziąłem długi kij, podszedłem ostrożnie i zacząłem nim stukać w puszkę - efekt był taki że kret nic sobie z tego nie robił i rył dalej mimo moich starań! :?

Mandred
 Tytuł:
PostNapisane: 17 maja 2008, o 11:36 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
fox napisał(a):
W moim regionie natomiast wbijają gruby drut w ziemie a na tym nałożona puszka z piwa, na wietrze obija się o drut ten emituje jakieś elektrowstrząsy do tunelu, i kreciki jakoś to zniechęca, po pewnym czasie same się wynoszą ;:163

Chyba to nie są elektrowstrząsy, ale niech będzie. Podobno ta metoda z prętem i puszką jest skuteczna, ale ja wolę pułapkę z PCV w moim przypadku w zeszłym roku skuteczność wyniosła 14/16. ;:44

Nalewka
 Tytuł:
PostNapisane: 17 maja 2008, o 12:01 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1
Mandred, a jak mierzyłeś tę skuteczność? 14 - to krety złapane / 16 kretów uciekło? 14 zdechło / na 16 złapanych? 14 kretów złapanych / na 16 kopców? Jak widać twój zapis można interpretować dość dowolnie :lol:

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Mandred
 Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2008, o 09:13 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
16 razy zakładałem taką pułapkę a 14 razy pułapka była pełna. Czyli tylko 2 razy źle ją założyłem. Kreciki przeżyły i wylądowały na łące.

Milosz85
 Tytuł: Re: Jak wykonać pułapkę na kreta?
PostNapisane: 19 wrz 2016, o 17:18 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
Solarny odstraszacz u mnie też działa o dziwo.

ands
PostNapisane: 11 gru 2016, o 12:46 
50p
50p

---
Sądzę, że najistotniejszą sprawą jest sposób zamontowania pułapki. Powinno się ją umiejscowić w kopcu między dwoma korytarzami lub w środku biegnącego korytarza. Zamontowanie na końcu tunelu zazwyczaj nie przynosi żadnego skutku.

Ja używałem pułapki zatrzaskowej takiej jak Erazm pokazał na trzecim zdjęciu, oczywiście z powodzeniem.
Kreta chciałem wypuścić, ale nie chciał uciekać ;)
Pułapki zapadkowe z rurki pcv też powinny się sprawdzić. Co do urządzeń elektrycznych typu solary, generatory sygnałów to są zdania podzielone i osobiście po nie nie sięgałem.

Dorja
PostNapisane: 7 sty 2017, o 10:21 
200p
200p

---
Moim zdaniem, najpierw należy rozważyć korzyści z posiadania kreta. A żeby nie zlinczowali mnie zaraz właściciele porytych trawników, tłumaczę:
Na swojej maleńkiej działce,która dłuuuugo była zaperzonym nieużytkiem,miałam zatrzęsienie pędraków, szczególnie wypasionych, drutowców, sprężyków, a fuj. I był kret, ryyyyłłłłł ile mógł. Krety przyszły z łąki sąsiada obok. Jeden został, jakby uwięziony, w międzyczasie zaczęliśmy wylewać wodę z oczyszczalni na granicę działki, kładło się rozsączenie, a krety niebywale wrażliwe na zapachy nie pójdą tam gdzie śmierdzi-więc tak siedział w ogródku. Dopóki nie robiłam nasadzeń, nie przeszkadzał mi. Ale padło mi drzewko, potem porzeczki, nosz kurde, gazowałąm go świecami, lałam gnojówkę z czarnego bzu, jakoś zapomniałam, że on wyjada to, co dobiera się do moich upraw, niechcący podkopując rośliny. Któregoś razu poszłam rankiem z kawą na ogródek, a tam armageddon. kOPIEC NA KOPCU. Moje sałaty! Na małej powierzchni bardzo to się rzuca w oczy... Wzięłam szpadel,wiadro, krzesełko, kawę, i poczekałam kilka minut. Szpadel wbiłam w kopiec pod kreta, kreta do wiadra, gotowe. Pojechał na nieużytki. Żywy!
Żywołapki miał w nosie, może źle je zakładałam ?. To jest bardzo , bardzo pożyteczne zwierzę! Pędraki czynią mi więcej szkód, bo rośliny po nich nie chcą odżywać. Pod trawnik najlepiej założyć siatkę.

Szczurbobik
PostNapisane: 7 sty 2017, o 21:04 
100p
100p

---
Próbowałam zakładać różne pułapki na kreta. Żywołapki i w alcie desperacji (200 kopców) nawet te niehumanitarne. Kret nic sobie znich nie robił, a ja doszłam do wniosku, że wkopywanie pułapek to tu to tam niszczy trawnik jeszcze bardziej niż kopce, które w miarę szybko zbierałam. Najlepszym i jedynym jak dotąd sposobem na kreta jest jak dla mnie umożliwienie wejścia na działkę lisowi. (kot kreta nie zje a lis i owszem ;:333 )

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 23 ]  Idź do strony nr...        1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Exabot [Bot], Wolfik i 21 gości